bugün

Beyoğlunun en güzel abisi kitabı ist tarlabaşında işlenen bir cinayeti konu alır.

Edit: ktabın kapağı çok mmüthiş.
Görmeden yeni görler gösterebilen, polisiyenin dibini sıyırmış; "Beyoğlu'nun en güzel abisi"
aşık olduğum yazardır, kendisi çok şekerdir. 5 dakikada can ciğer olunabilir.
polisiye kitaplar denince akla gelen ilk isimdir.
istanbul hatırası kitabını bitirmeye fırsat bulamadığım yazardır. Koştursun bakalım buralarda.
Babı esrar kitabi harikuladedir. Tabi grang gibi kitap yazmasi imkansizdir cok yol kat etmesi lazim ve tabi bir stephen king de degildir. Agatha christieden guzel yazdigi kesin.
istanbul Hatırası romanıyla takibe aldığım ve her romanını okuduğum adam. Türkiye'deki en başarılı polisiye yazarı. Yaptığı kurgular ve içten, samimi anlatımıyla kitaplarını nasıl bitirdiğimi anlayamadığım yazarlardan biri.
kitaplarında ilginç bir yol izleyen yazar. bir cinayetten yola çıkıp aşkı, eski ve yeni istanbul' u , hatta yakın dönem siyaseti çok güzel anlatıyor. onun romanlarını okurken sıkılmıyorsunuz. çok başarılı.
ülkenin yetiştirmiş olduğu en büyük kalemlerden. o tasvirler, o anlatımlar, o aşk, cinayet kokan romanlar. aman tanrım.
(bkz: agatha christie) çakması derler.
yazdıkları ilginizi çeker ya da çekmez , o sizin bileceğiniz bir iş.
fakat ahmet ümit kaliteli bir yazar.
beyoğlu'nun en güzel abisidir.
geçenlerde "beyoğlu'nun en güzel abisi" kitabı elime geçti bir okuyayım dedim. kitap vasattı. gereksiz karakter sayısı fazlaydı. galiba karakterleri gezi parkı olaylarına değinmek için arttırmış. dönüp dolaşıp konuyu geziye getirip kitap boyunca gezi direnişini övmüş.
türkiyenin en iyi polisiye romanlarını bu yazıyormuş.
yazmasa da olurmuş.
bu abimizin özeti şudur. 2 tane kitabını oku, daha sonrasında diğer kitaplarının bi 50 sayfasını oku zaten çözmediğiniz karakter veya olay kalmıyor. orta halli bir yazardır, lakin güzel ülkemde niye bu kadar meşhur hale gelmiştir bilinmez. hayır fransa da bir kitapçıya gidip polisiye kısmından rastgele bir roman seçsen bizimkilerden daha iyi çıkar, kesin yani.
türk edebiyatının en başarılı kalemlerinden. tabii edebiyat fakirleri tarafından yaftalanır. yazık.
Çok kötü ad soyad kombinasyonu seçen yazar.
Türkiye nin en iyi yazarlarından biri. ayrıca her cumartesi ntv radyo da dinlemekten mutlu olduğum yazar.
En sevdiğim yazar.

Beyoğlunun En Güzel Abisi benim hayatımda ilk okuduğum romandır, öyle başlamıştı kitap sevgim.

Çok iyi adam.

Allah yolunu açık etsin.
izmit'teki kitap fuarında kitabımı imzalatmıştım, canlı görmek daha bi değişikmiş, iyi ki de tanıştım kendisiyle, selam ederim
Saçma sapan yazarların, saçma sapan kitaplarını okumak yerine AHMET ÜMiT açıp okuyun. Birçok kitabını okuduğum iyi yazan bir yazar. Ayrıca polisiye sevenlerin sürekli okuyacağı kitaplardır.
Romanlarıyla beni mesud eder, yalnız siyasi görüşünü karıştırırsak bir o kadar uzaklaştırır. En iyisi karıştırmayalım.
görsel
Kuklayı okurken gören arkadaş almış okuyacağız bakalım.

*bunu neden eksiledin şimdi amın evladı.
2.*böyle yola gel.
polisiyeyi iyi yazar.
ama polisiye türünü edebiyat eleştirmenleri edebiyat yerine bile koymaz!
aşk köpekliktir kitabının yazarı ve kitaba ismini veren hikayenin sayfa doldurmak ve betimleme yapabiliyorum ben hissi oluşturmak adına yazdıkça yazmış uzattıkça uzatmış hikayenin sonunu getiremeden kaldırıp duvara çaldığım kitabın yazarıdır. bi daha olmasın beyoğlunun ağır abisi.
Son kitabı Elveda Güzel Vatanım...
Üçüncü gün oldu, elimden bırakamıyorum.

Gerçek bir ustalık eseri...
Dili, Anlatımı, duyarlılığı, en acıklı olayı anlatırken bile belirli bir düzeyin altına düşmeyen esprileri, tarihsel gerçekliğe ve mekanlara sadık kalırken, heyecanı diri tutabilmesi, anlattığı karakterleri yargılamaması övgüye değer...

iddia etmeyi sevmem de, En iyi romanı diyorum.
güncel Önemli Başlıklar