1. 1.
  leman da cumbur cemaat adlı kosesi bulunan essiz mizah anlayısına sahip karikaturist. kendisinin zeytinyagı ureten bir fabrikaya sahip oldugu ve de karikaturistligi zevk icin yaptıgı kulagıma gelen bilgiler arasındadır.*karikatur kitapları ortası delik sarı lira degerindedir, bulunmaz hint kuması niteligindedir. kraliçe elizabeth in hamu gibi olmak, akuti sukuti mr. gurcan gibi daha aklıma gelmeyen nice vecizeleri kelime dagarcıgımıza katmıştır. en kralıdır bu adam be.(soyledim de rahatladım)
  2 ... fütursuzca
 2. 2.
  Leman okumamın 3 ana nedeninden biri.Bu 3 şahısın ortak yönü;ne yazık ki esprilerinin anlatılmaz yaşanır şekilde olmaları.Yani şu an biri anlat bu adamlar ne çiziyor dese anlatamıyorsunuz.Durumun,klişelerin,dogallıgın ve dialogun komikligini yıllardır temsil edior bu adamlar.Kıllanan Adam'ın,Kahraman Masa Esat'ın,Zıçan Adam'ın nesini anlatabilirimki. Digerleri için;
  (bkz: Behiç Pek)
  (bkz: Kaan Ertem)
  ... alibet
 3. 3.
  karikatürün mümkün olduğu kadar az yazıyla (hatta yazısız) yapılması gerektiği söylenmesine karşın yazdığı uzun uzun konuşma balonlarıyla bizlere kahkaha tufanları yaşatan memleketin en iyi mizahçısı.espri, karakterler ve çizgi tadı olarak cem yılmaz'ın bir hayli esinlendiği karikatürist.
  ... doğrucudavud
 4. 4.
  cem yılmaz bi sayıda köşesinin altına "ahmet yılmaz" benim diye not düşmüş
  ... marmusa
 5. 5.
  (bkz: cümbür cemaat)
  ... lilith
 6. 6.
  cem yılmaz'ın tahtına aday çizer... ikisinin karikatürlerini karşılaştıran her insan bu sonuca varacaktır
  -1 ... flyo
 7. 7.
  henüz mitoz bölünmesini tamamlamadığı dönemde leman dergisi' nin gerçek lokomotifi olan ve özellikle yerli yabancı kahramanları tiye aldığı çizimleriyle bizi her daim yaran, cem yılmaz' la akraba olduğu söylentilerine divitinin ucuyla gülüp geçen mizah ustası.
  1 -1 ... zargana
 8. 8.
  "spor, maç yapmaktır." sözüyle gönlümde taht kurmuş insan...
  3 ... aerozeppelin
 9. 9.
  darka tatil köyü'nün bitişiğindeki beyaz kent adlı sitedeki bakkalın sahibi kişi.
  2 ... hendrix
 10. 10.
  dünya üzerinde kahvaltilarini pastahaneden yaptiklari icin genclere kizan tek insan. cinlimiydi jamponmuydu neydi ama iyi adamdi allah rahmet eylesin.
  1 ... kaiserstuhl