bugün

ağzından çıkanı kulağı duymayan ali karahasanoğlu'nun istemi:

http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=138914

konuyla ilgili ne söylesem hakaret içerdiği sebebiyle silinecek, susuyorum...
(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
yüce divanların üzerinde tecavüz edilesi karahasanoglu ve onun zırvası.
(bkz: gotunuzden ideoloji uydurmayin)
diktatörlügün dik alasina karsi düsünülmüstür, yargilanamaz ve sorgulanamaz haklarin olmasi basli basina bir ayipken, bunu yapani yargilama hakki ise hayalden öteye gidemez, önce sistem degilmeli, gelistirilmeli.
(bkz: oha)
(bkz: akıl sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
yazana geri dönecek söz öbeği.
cevap niteliğinde yazı yazdığım , fakat yazımın muhtemelen yorumlara eklenmeyeceği ali karahasanoğlu makalesi.
Gülmekten başka bir tepki veremediğim saçmalıktır.
bunu isteyen insan olamaz.
(#2255747)
"seni yazar yapan okusun" denilecek tekliftir.
zırvalıktır.

çeteler kuran katilleri yargılamışız, örtülü ödenekten vurgun yapanları yargılamışız, bazılarının gemiciklerini sorgulamışız ya; geriye hukukun bir adım ötesine çıkmamış, hayatı hukuk ve yasa olan eski cumhurbaşkanımız kalmış. haddini bilmeli herkes!
bakin abdullah gul ne kadar iyi demek icin sezer'i karalama kampanyasindan baska birsey degildir. zamaninda "cumhuriyet zamanini doldurdu" diyenler simdi o cumhuriyetin baskanligini yapmaktadir. kimin yargilanmasi gerektigini biz biliyoruz. kendini yazar zanneden bir ucubenin bize birseyler karalamasina gerek yok. zaten kendisine de bizim gorduklerimizi gormesini allah'tan dilemesini isterim. zira bugun yaladigi insanlar gelecekte hapisane duvarlarini yalamaya basliyabilir. din diye gecinip insanlara iftira atmak ayri bir sorunsaldir. buraya yazsam galiba kendisi benide mahkemeye verir. gerci korkumuz yok haksizsak bunu da odemeye raziyiz cunku biz hicbir zaman inkar etmedigimiz bu cumhuriyetin cocuklari olarak buyuduk ve yasalarina saygi duymaktayiz.
ali karahasanoglu na profilden bakıyorum, buyrun sizde bakın, sizce de biraz sağcı, ne bileyim bir şey yanlısı gibi, hani derler ya biraz ampülsever durmuyor mu? yoksa uzaktan bakınca bana mı öyle geldi. ama doğru.. insanları yazdığı gazete ve tipine göre yorumlamamak lazım değil mi? tarafsız olarak bakmak istiyorum bir kere de olsun duruma. tabi becerebilirsem..
hayır düşünüyorum, bu kadar mı büyük kuyruk acıları bu adamla ilgili. kararlarınızı veto etti diye size bu adam yanlış gelebilir, bunu saygıyla karşılarım. ama adamın kendine göre doğruları var. adam aldığınız kararları ülke çıkarları ve refahı açısından uygun bulmuyor ki veto ediyor. yoksa siz efendi gibi uzlaşmacı politika izleseniz, sözde değil özde insanların fikirlerini kaale alsanız, durum böyle mi olurdu. neden her seferinde bu insanlar herhangi bir tasarı veto edildiği zaman mağdur olarak gösteriyor kendini anlamıyorum. tamam duygusal milletiz, mağdurun arkasındayız fakat buna mağduriyet gözüyle bakacak kadar gerizekalı da değiliz diye düşünüyordum, ta ki genel seçimlere kadar. yemişiz yazar arkadaşlarım hem de kütür kütür yemişiz. tüm oyunlara, tüm peşkeşlere, tüm dolandırıcılıklara gözümüzü yumarak yemişiz. şimdi de adamın teki çıkmış, almış % 47 nin gücünü arkasına, diyor ki yargılansın, asılsın zart zurt. bu kadar kolay olmamalı.

gün gelir devran döner, güç gene bizim elimize geçer. bu ülke kimseye kalmadı, size de kalmayacak. buldunuz saf* milleti, sömürün duygularını. bakalım nereye kadar?

not: sanırım gene tarafsız olamadım..
''dabi dabi ben de çamaşır suyu ile dişlerimi fırçalayacaktım zaten'' anlık tepkisi verilmiş başlık.
tabii ki yargılanmalıdır. hem de; sen neden hediyeleri almıyorsun, neden sana ayrılan ödeneği hazineye devrediyosun da yiyip içmiyorsun, hele de geçen kırmızı ışıkta durmuşsun neden böyle yapıyorsun? şeklinde yargılanmalı ve asılmalıdır. *
yetersayı hesabı yapılırken mhp oylarının rahatça kullanıldığı görülen elementtir.

(bkz: yüz verme ali ye gelir sıçar halıya)
tarafsız olan bir insanı yargılama hakkında düşünen ve bunu eyleme dökme kararında olan varlıkların düşünsel faşizm idir sadece.
neden çünkü artık ipler onların ellerinde.
edit: sen önce kim olduğunu belirt bu yargıya varmadan önce (gazeteci denen şahıs).
(bkz: kıyamet alametleri)
bir de şöyle bir durum var bunu söyleyenlerin internet sitesinde hz.isa'nın çilesi çıkıyor. bu adamların evangelist olduğunu düşünmekte yarar var.
aldigi gücle yeniden hortlayan seriat yanlilarinin yeni sacmaligi. yasasin cumhuriyet, yasasin atatürk ve onun izinden gidenler.
ipe sapa gelmez bir istektir. tepki olarak bende

ahmet necdet sezer kaldırıp * divana uzansın, üzerine de kendisine b.k atmaya çalışanlar otursun. *

isteğini uyandırmıştır.
(bkz: ağlarız gülünecek halimize)
(bkz: bi siktir git çay koy)
Yüce divanda yargılanmasını gerektirecek bir durum olmadığı kanısındayım. Adam kırmızı ışıkta bile duruyordu daha ne olsun. Hem oğlunun düğün masraflarını da kendi cebinden ödedi. O kadar büyük adam yani. Bazı milletvekili eşlerini başlarındaki bezden dolayı köşke almamış, ne çıkar? Kırmızı ışık diyorum. Uluslar arası platformda bilimsel yayını olmayan akademisyenleri rektör yaptıysa da yaptı ne önemi var. Önemli olan laiklik ne de olsa. Ben de laikim mesela, hayıflanmak hakkım. Oysa 35 sene daha cumhurbaşkanı kalsaydı muhtemelen bir rektörlükte bana nasip olacaktı. Eşiyle gimaya gidip alışveriş yapacak kadar halk adamıydı ne de olsa. Geçin bunları yüce bir adam Ahmet Necdet sezer.