bugün

bir türlü cevabi bulunamamis sorudur. zaten seven kesim %10luk bir kesim. o kesimle ilgili anlasilmamis diger bir sey bu. neden chp yi tuttuklari ile neden bu aaamedi sevdikleri kiyasiya yarisir anlamsizlik acisindan.

ne yapti aga bu adam? köprü mü yapti, yol mu yapti, bir eser mi insaa etti. yok! her gelen yasayi veto etmekten baska ne yapti?

ülkenin önünü tikamaktan baska hicbir ise yaramamis insanlarin arkasindan bu kadar sevgi seli olusturmayin. canimizi sikiyorsunuz! bu millet palayla kovalamasini da bilir yeri geldiginde.

özet: gezici zihniyetin bir digerin sacmaligi.
kendisini cumhurbaşkanı yapan ecevit'e anayasa kitapçığını fırlattığından olabilir.
devletin parasını yemedi, din devleti peşinde değildi, iç savaş meraklısı değildi.
Bugün fetöcü dediğiniz atamaların hepsini veto etmiştir.

Akp demiştir ki " bu adam yüzünden işler yürümüyor "

Sonra sayın sezer haklı çıkmıştır ama siz bunu gördüğünüz halde söyleyemecek kadar nankör, aşağılık canlılarsınız...
Kendisi şuan bodrum katında bir evde yaşıyor. Dünyanın en mütevazı devlet başkanlarından birisi. Köşklerde saraylarda yaşayan, gemi filoları dizen parazitleri seven kişiler anlayamaz.
Ota boka burnunu sokmadı makamının adını kirletmedi ve seviyesini düşürmedi.
cumhurbaşkanlığı görevine dışına çıkmadığı için, kendisi veya bir başkasının çıkarı için iş yapmadığı için, başkanlığa soyunmadığı için, sivil darbe yapmadığı için.
haddini ve kendini bilen biriydi, mütevaziydi. saraylarda yaşayıp milleti bölmeye çalışanlardan olmadı.
namaz kılarken resmi yok. başlı başına bir sebep.
saat.
halı.
kilim.
kalem seti.
gümüş tepsi.
takı.
şifoniyer.
kaftan.
vazo.
madalyon.
heykel.
biblo.
tablo.
*
hepsini bırakmış ahmet necdet sezer... kendisine verilen 1243 parça hediyenin, 1243ünü de bırakmış...
götürmemiş.
*
bu benim cumhurbaşkanım olamaz...
*
zaten, kırmızı ışıkta durmasından belliydi... kimse durmuyor ki, o niye duruyor?
isveç mi burası?
*
bakıyorum gazetelere.. . 94 parça gümüş, 22 vazo, 9 takı, 27 hatıra para, 4 tabanca, 83 parça değerli süs eşyası,
55 tablo, 86 porselen, 7 madalyon, 4 saat... insanın içi gidiyor!
al, götür di mi...
bırakmış, gidiyor.
*
üstelik, liste eksik...
kendisine tahsis edilen 'kafana göre harca' denilen ödeneği de harcamadı.
hediyeleri bıraktığı gibi...
papelleri de bıraktı.
46 trilyon liracık!
ye, yemedi... gez, gezmedi.
o zaman bırak biz yiyelim...
ona da izin vermedi.
'yetim hakkıdır' dedi, görevi boyunca tasarruf ettiği 46 trilyonu, maliyeye iade etti...
kemal abiye.
*
çocukları hálá memur... first lady desen... bi atıl kutoğlunu bile tanımıyor... belediyeler, bizim paramızla simitçilere
cemil ipekçiden köstüm hazırlattı; o hálá kendi cebinden giyiniyor.
*
aşçıyı, garsonu azalttı. 'suyla çalışmıyor bunlar' dedi, 14 makam aracını geri verdi. okluktaki yazlık köşke hiç gitmedi.
oğlunu evlendirdi, elektrik parasına kadar cebinden ödedi. eşi düştü, bileğini kırdı; hastaneye sivil araçla götürdü,
röntgen için kuyruğa girdi, sıra bekledi. annesi vefat etti, gene sivil plakayla gitti; flap flap flap, fors yapmadı...
resmi yemekler hariç, kimseye davet vermedi. mutfakta yerli ürün kullandırttı.
şatafattan uzak durdu.
*
yeminini tuttu...
hukuku üstün kıldı.
e haliyle...
sevilmedi. sevilmez.
Senin gibi piçlere yol, geçit vermemesi yeterli diye cevaplanası soru.

Modern laik cumhuriyetin son cumhurbaşkanı.

Cumhurbaşkanlarının görevi yol köprü yapmak değil, ülkenin vatandaşlarının bir kısmına "onlaaar onlaaar" deyip bölmemek, ülkenin birliğini sağlamaktır.

Medeniyet çağdaşlık düşmanı olmamak, gerici yobazlarla iş tutup, sonra "kandırıldık" dememektir.

Kendisinden başka kananları hapse atıp, kendi adamlarını korumamaktır.

Kendisine saray yaptırıp millete "porsche ye binmeyin fiat a binin" diye akıl vermemektir.

Oğlunun düğünündeki elektrik parasını kendisi veren adam değil de sarayında ayda 1 trilyonluk elektrik yakıp milletin cebinden ödeyeni mi sevecek lan bu halk.

Gerçi öylesini seven de var.
Ben sevmiyorum. insanlar insanları sevmek yükümlülüğünde degildir.

tüm bunlara karşın Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanıdır. Sayılması gerekir.
kişisel harcamalarının parasını en ufak ayrıntısına kadar cebinden verdiği, yetkisini kötüye kullanmadığı, bazıları gibi örtülü ödenek parasını tüketip dahasını istemek bir yana hiç kullanmadığı, hem saygıdeğer hem de saygılı olduğu için.