1. 1.
    sayın sezer bu ülkede en hakkıyla cumhurbaşkanlığı yapmış insandır. yasaların bir milim dışına çıkmamıştır, insanlar onu sevsin diye hiç bir popilist politikada bulunmamıştır, istese hergün tv'lere çıkıp siyasi mastırbasyon yapma imkânı varken ulusa sesleniş programları hariç canlı yayına bile çıkmamıştır.
    kesinlikle pasif te bir figür değildi. akp'ye karşı sınırlı yasal yetkileri ölçüsünde tek başına muhalefetti. sayın sezer zamanı üniversite okuyan birisi olarak şu hakkını da teslim etmeliyim ki, üniversitelerde faşizmi sıfırlayan insandır sayın sezer. bir dönem bütün çukurova bölgesini ekonomik bakımdan kalkındıran suriye ile dostluğun asıl mimarı da kendisidir.

    amma velakin kendisi pek sık tv'ye çıkmayı sevmediğinden görüşlerini birgün bile kendi ağzından duyamadık. gazetelerde görüşleri hep "sezer'in yakın çevresine söylediğine göre" cümlesiyle yer alır. bu sabah cumhuriyet gazetesini elime alır almaz yine aynı cümle ile karşılaştım. sayın sezer, cumhurbaşkanlığı konusundaki fikirlerini paylaşmış ama yine yakın çevresine paylaşmış. kim ulan bu yakın çevre diye bağırmak istiyorum. aranızda sayın sezer'in yakın çevresinden biri varsa delikanlı gibi çıksın ortaya.

    ulan bir de sayın cumhurbaşkanın nasıl bir yakın çevresi var da her haltı gazetecilere üflüyorlar.
    2 ... memosh usta