1. .
  r.t.e. nin çankaya'ya çıkması halinde, ortamın körler ve sağırlar ahalisine bırakılmaması için bir şekilde kampanyalar açılıp, kurtarıcı olarak gündeme getirilip, başbakan olması gereken en olumlu hareket olarak düşünülebilen eylem.. hem geçen 5 senede zoraki imzaları geri gönderebilmek içinde bir fırsat olur sayın cumhurbaşkanımıza..
  ... proscons
 2. .
  büyük ihtimalle siyaset pisliğine bulaşmayacak. Çünkü ülkemizdeki siyaset başka bir ülkede yok. başka herhangi bir ülkede, (mozambik olur, nijerya olur) hiçbir bakanın kaçak villasını kurtarmak için 8 defa meclise yasa tasarısı gelmez. Bizde gelir. Demokratik Kongo cumhuriyeti'nde bile, adama bir kol saati hediye aldı diye hesap sorarlar. Bizde ne paralar döner..Mlletvekili olmak hizmet değil, kaymak demektir bizde. O yüzden büyük ihtimalle düşünmeyecektir. Çünkü parası pulu olan biri de değil, fındıktan kazanacağı hortum da yok, ülker'de veya başka bir yerde de ticaret yapmıyor. Sadece hukukçu.
  Ancak, bütün bu sistemi ve "böyle gelmiş böyle gider"leri baştan değiştirmek ve siyaseti dünyanın diğer ülkelerindeki gibi uygulamak, dokunulmazlıkları kaldırmak hedefi ile siyasete bir girerse, o zaman diğer politikacılara, yiyip yiyip .ıçamayanlara seçim sandıklarının dibini baştan sona yalamak kalır. Dürüstlüğüne Gözü kapalı oy verecek milyonlarca insan var.
  2 ... goksunv
 3. .
  zaten anamuhalefet lideri görünüm... öhm, herkesi memnun edecek olaydır. hiç olmadı millete dönsün, sille-i tokat pardon sine-i milleti görsün.
  4 -4 ... kisinin degeri aradigi seydir
 4. .
  mizacında siyaset işi olmadığı için bu işe girmemesidir. bir girse tayyibi ikiye katlar.
  2 -3 ... hyperion
 5. .
  tamamen yanlış bir anlatımı olan başlıktır. siyaset; politika, devlet yönetimi demektir. ahmet necdet sezer de cumhurbaşkanı olarak bu devleti yönettiği için zaten 7 yıldır aktif olarak siyasetin içindedir. 7 yıldır siyasetin içinde olan birisini, dışarıdan siyasete giriyormuş gibi göstermek yanlıştır. ha bu başlık 7 yıl önceki siyasete girme olayını kastediyorsa ona bir şey diyemem.
  3 -1 ... sen bana bu diyemezsin
 6. .
  a.necdet sezer icin buyuk; insanlik icin kucuk bi adim...
  4 ... serpico
 7. .
  (bkz: ahmet necdet sezer in akp ye girmesi)*
  ... er a
 8. .
  cumhurbaşkanlığı sırasında yaptıklarından dolayı pohpohlanması sonucu gaza gelip girieşebileceği bir olay. lakin şunu anlamalıdır ki pohpohlanmasının nedeni muhalefetle neredeyse işbirliği yapması ve muhalefetin elini güçlendirmesidir. siyasete girdiği vakit bir destekçi değil bir rakip olacaktır ve bu ortamda tabir-i caizse ezilecektir. kendisine tavsiyem en kısa zamanda bir hobi edinmesidir. cumhurbaşkanlığı bitince neye uğradığını şaşıracaktır çünkü. kolay değil her gün manşetlerdeyken birde unutulmak. örnek için;

  (bkz: süleyman demirel)
  4 -2 ... fewzi1907
 9. .
  Siyasete kalite getirir, ama kendisine başarı getirmez. Cumhurbaşkanlığının uzatılması ise tercih edilebilir bir durumdur.
  -2 ... bilgistan
 10. .
  chp nin başına gelirse, türkiyenin ve chp nin geleceğine mükemmel katkısı olabilecek iddia
  ... yavuzchetin