bugün

laik türkiye cumhuriyetinin yılmaz savunucusu, sayın sezer'i çok çok çok özlemektir.

alem ibne olmuş sezer ne yapsın!

net.
Yurdum şakirti ve yurdum cahilinin anlamayacağı, anlamak istemeyeceği durumdur.

Peki bu hükümet bu adamı niye sevmezdi?

Ben söyleyeyim.

Ak partinin değiştirmek istediği her şeye ''dur!'' diyebilen en yetkili insan, Sezer' di de ondan.

Tarih yalan söylemez, girin bakın... Sezer göreve geldiği ilk hafta da veto ettiği yasa önerisi sayısı 25! Evet sadece bir haftada..

Engeldi bu adam. Oynanan oyunları engellerdi. ''gidin az ötede oynayın çocuklar'' derdi. Doğal olarak sevmediler, sevemediler.

Ne zamanki her dediklerine he diyecek birini buldular, iş orada bitti. Bir de referandum da ''evet'' çıktı. Ohhh gelmeyin keyiflerine...

Edit: hala daha anlamayanlar var. Anlayacağınız dilden konuşayım;

Rö!
Dalyaraklıktır.
akşam oturmasına giderek giderilebilecek özlem. akabinde onuncu yıl marşı söylenerek evlere dağılınır.
bir afyonkarahisarlı olarak hemşehrimi özlemektir.

hemşehrimi o koltuğun başında görmek istemektir.
şakirtle utanmadan şarap içtiği bir resmi Abdullah gülün silah incelemesi ile yan yana koyup akp nin hırsızlıklarını yolsuzluklarını sezerin tutumluluğunu ve mütevaziliğini buna karşın gül hanedanının savurganlığını estetikten yoksun pahalı zevklerini unutturmaya çabalıyorlar.
En son çankaya köşkünde görüldü. Bi daha da haber alınamadı.
kırmızı ışıkta durma erdemini gösterebilen cumhurbaşkanını özlemektir.
cumhurbaşkanının aslında ne iş yaptığını, ne işe yaradığını bizlere göstermiş son insanı özlemektir.

ahmet necdet sezer dsp'nin de pek çok yasasını veto etmiştir.

şimdiki 9. noterden öyle bir hareket gördünüz mü? göremezsiniz.