1. 1.
  olayın vahşetini amasız ve fakatsız kınıyorum. fakat olayın vahşeti magazin haberlerinde 4 gün sonra artık yer almayacak boyuttan çok daha büyüktür. ve daha da kötüsü bu vahşetin içine hiç bir sabunla çıkmayacak kadar kökü derinde olan bir riya karışmıştır.

  her gün erkek şiddetinin bin bir türlüsüne boyun eğen kadınlarımız televizyon'da ahmet kural'a beddualar edip, sıla'ya methiyeler düzmektedir.
  bu örnek bile iki korkunç vaka taşımaktadır;
  bu örnekte bahsettiğim kadınlar salt ekonomik özgürlüğü olmayan feodal kadınlarımız değildir. içlerinde belli bir eğitimin çok üzerinde ve meslek hayatlarında çok iyi yerlerde olan öğrenilmiş çaresizliğin en dibini yaşayan kadınlar vardır.
  insanlarımız bu magazin vahşeti tv'den izleyerek dışsal bir mastırbasyonla kendi yaşadıkları yahut yaşattıkları gerçeklikten kopmaktadırlar.

  günümüzde kadının nasıl bir nefret objesi haline getirildiği sözlüklerin sol framelerinden bile barizdir. bu da bir şiddet türüdür. kadın arkadaşlarımızı en başta bu pasif şiddete ses çıkartmaya davet ediyorum.

  olayın temeli aslında son derece basittir. devlet, Allah, görünen ve görünmeyen bütün iktidarlar erkektir. erkek kirli ''erk'' gücünü kadın üzerinde kullanarak üstünlüğünü mümkün kılmanın çabası içindedir. erkek bu yönüyle yaşam içinde kadın kadar kendisini de tutsaklaştırmaktadır. yaşamın iki esas objesinden biri tutsak ve mutsuzsa kimse özgür ve mutlu olamaz.

  siz çilem doğan'ı hatırlıyor musunuz? çilem doğan adana'da kendisini fuhuşa zorlayan ve her gün darp eden kocasını meşruu müdafayla öldüren onurlu kadının ismidir. çilem doğan kocasına karşı meşru müdafa hakkını kullanmadan önce karakola eşini şikayet etmeye gitmiştir. ama karakolda kocasının polis arkadaşı bunu adama söyler. ve çilem daha çok vahşete maruz kalır.
  erkek devlet çilem doğan'a bu meşru müdafaa hakkını kullanması karşılığında 15 yıl ceza vermiştir.
  çilem burjuva bir sanatçı olmadığı için karakola magazin muhabirleriyle gidememiştir ve bugün insanımızın kendi gerçekliğine yabancılaşmasının bedelini ödemektedir.
  6 -5 ... memosh usta
 2. 2.
  (bkz: sanayiye verin beni okumayacağım)
  3 -2 ... true
 3. 3.
  eline sağlık. ahmet kural aldatıldı arkadaşlar, kabul etmesenizde gerçek bu. aldatan kadını inleyene kadar döveceksin bu kadar net.
  5 -5 ... laz ziya
 4. 4.
  ahmet kural ın sıla yı dövmesi
  2 ... ikinci nesil yazar
 5. 5.
  kaç gündür kimse akıl edememiş eleman ilk defa başlık açıp döktürmüş.
  fışkırıyor maşşallah.
  1 ... high voltage
 6. 6.
  Doğru tespit yanlış yerde yayımlanınca böyle oluyor.
  -1 ... sogeking
 7. 7.
  Erkek egemen toplumun, erkek egemen tiplemeleri ile bir yerlere gelmiş bireyinin kendine yakıştığı kadar insana yakışmayan davranışıdır.
  Sıla Gençoğlu nun bile şiddet gördüğü, kadın olma olgusunun berbat olduğu ülkede yapılan eylemdir.
  1 ... jonycooker
 8. 8.
  çok da sikimde olan bir olaydır.
  1 ... oyeskamonbeybi
 9. 9.
  sasirtmadi, eski nisanlisinin parmagini kirmis, gecenlerde silaya tokatta atmis ve ayrilmislardi. cumanin gelecegi persembeden belliydi.
  hani sila ekonomik ve medeni hal olarak baglida degil yarin oburgun yine barisirlar ve birbirlerini bir guzel bitirirler.
  ... kunteperist