bugün

son günlerde iyiden iyiye dillendirilen ve sanırım eşi gülten kaya tarafından istenendir.. gerçekleşirse eğer serdar ortaç'ı kalpten götüreceği kesindir..
(bkz: her kuşu s ktik bir leylek kaldı)
ahmet kaya'nın müzisyen kimliğine yapılacak doğru uygulamadır.
itibarın geri verilmesi, yıllardır uygulanan yasakların yavaş yavaş kalkmaya başlamasıyla gündeme geldi. Ahmet kaya, düşündüğü gibi yaşayan ve yaşadığı gibi düşünen bir insandı. politik kimliği bir yana her şeyden önce iyi bir müzisyendi. günümüzde tükürdüğünü yalayan o kadar çok insan çıktı ki, ahmey kaya'nın boşu boşuna yargılandığı anlaşıldı. bu ülkede itibar edilmeyecek birileri varsa onlar serdar ortaç'ın başını çektiği popülist pop müzik camiasıdır.
beyhudedir.

ahmet kaya'ya itibar verecek kimsede, ahmet kaya'ya verecek kadar itibar bulunması gerekir.
serdar ortaç denen canlıya kapak olması muhtemeldir.
eğer buna gerek kalmasaydı ahmet kayayı pkk mitinglerinde göremezdiniz.
ahmet kaya nın saçmalamasına sebep olan, kendisine çatal kaşık ve bilimum mutfak gereçlerinin atıldığı gecedir.
"arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" diyen adama iade-i itibar edilecekse diyecek söz bulamıyorum artık. bu arada o "şerefsizlerin" ülkesi biz oluyoruz, bilmem anlatabildi mi?

edit: o zaman "vallahi apo'yu özledik şarkısını kime itafen söylemiş? onu da mı bir kaç kişi için söylemiş sayın bilir kişi? bu şarkıyı hürriyet'in çarpıtmasına imkan yok herhalde?
"arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" değil, "bir kaç şerefsiz yüzünden arabamı bıraktım" demiş olan ahmet kaya nın hakkı olanı almasıdır. "arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" lafı hürriyetin çarpıtmasından başka birşey değildir.
gülten kaya'nın, ahmet kaya'ya ait "arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" "vallahi apo'yu özledim" gibi sözlerden dolayı türk milletinden özür dilemesiyle, belki gerçekleşebilecek hadise.
akşama kadar ona şerefsiz buna şerefsiz diyen insanlar sonradan kalkıp "bizim ülkemizde şerefsiz yoktur" demiyor mu bir kere daha ahmet kaya'ya itibar verme işi bana saçma geliyor.
"madem bana çatal attınız o zaman ben de terörist oluyorum lan." diye hareket ettiği sevenleri tarafından iddia edilen bir adama ne iade edersen et. anlamsızdır. gereksizdir. israftır.

birileri de bana çatal bıçak atsa da yıllardır kömürlükte sakladığım atom bombasını kullansam hayırlısıyla. küflendi zavallım...
kesinlikle gerçekleşmesi gereken itibar meselesidir. Ahmet Kaya bu vatanın yetiştirdiği en değerli sanatçılarından birisidir.
pkk mitinglerine cıkmasının sebebi kendisine catal bıcak ya da bilimum mutfak aletinin atılması değil, Topyekun bir linç psikolojisinin üzerine dönmüş olduğu bir ortamda, kendisine sahip cıkanların saflarına katılarak bir hata yapması olan ahmet kaya nın, hak ettiğinin kültür bakanı tarafından verilmesidir.
yanlış bir girişimdir. ben de geçmişte ahmet kaya'yı sevmiştim ama bazı şarkılarında * * * pkk'ya açık biçimde destek verdiğini anladığım anda ona sevgim nefrete döndü. hatta kendisi 1999'da münih'teki konserinde "apoyu özledik" demiştir. bu yüzden ülke kamuoyunu bölecek bu girişimden sakınılmalıdır.
Bir vatan haininin olmayan itibarının iade edilmesini ve ülkeye döndürülmesini istemektir.Tabuları yıkmak adına yapılan bu girişimlerin belki on belki elli yıl sonra nelere yol açabileceğini düşünmek gerekir.Dikkat edelim de bu tabu yıkma girişimleri x yıl sonra, vatanın bütünlüğünün de tabu olarak görülmesine yol açmasın.
türk olmadığın için bile vatan haini ilan edilebildiğin bir ülke itibar verse ne olur vermese ne olur.

tc'yi mi aşağıladım yoksa?

onu yükseltecek ve yaşatacak olanlar sizlersiniz gençler.
olmayan şey iade edilmez...
itibarı olmayan itibarı neresiyle verecek dedirten durum. öperim.
ülkemi çok seviyorum. günde 8 öğün küfrettiğim ülkemi çok seviyorum. vatan haini ahmet kaya'ya hiç bir şey vermesin canım memleketim.

havasına suyuna taşına toprağı
bin çıtır feda bir tek dostuma
şu günlerde nazım hikmet ran'ın vatandaşlığa geri alınması ile ahmet kaya adlı hain yobazın iade-i itibar istemi bu iki insanı aynı kefeye koymaktır.
(bkz: yok kardesim baska kapiya)