bugün

ahmet kaya gibi değerli bir insana atılan iğrenç iftiralardır.
Ahmet Kaya'nın 1993 yılında Berlin'de Kürt işadamları Derneği'nin düzenlediği bir gecede verdiği iddia edilen bir konsere ilişkin fotoğrafların Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanması üzerine "Bölücü PKK örgütüne yardım ve yataklık yaptığı ve halkı ırk farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" iddiasıyla hakkında istanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde toplam 10.5 yıl ağır hapis istemiyle iki ayrı dava açıldı. 16 Haziran 1999'da Türkiye'den ayrıldı. Yargılamaların sonucunda gıyabında toplam 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu görüntülerin düzmece olduğu belirlendi.
ve şunu söylemek istiyorum kardeşlerim: neden bu insanlar sırf ırkları yüzünden nefret ediliyor ve iftiraya uğruyor. değer mi? bu gün show tv' de izlediğim belgeselinde şuna benzer birşey dedi adam: 'benim en çok korktuğum şey öldükten sonra vatan haini olarak damgalanmak. ben bu ülkeyi çok seviyorum...' benzerin e devam ediyordu ve başka bir konuşmasında kürtlerin ve türklerin kardeşliğine dikkat çekiyordu. sizce de bu adama yapılanlar biraz fazla değil mi?