1. 1.
  esasında (bkz: pkk ya karşı olmanın ırkçılık olarak algılanması) durumudur.

  ahmet kaya'dan nefret ediyorum, onu sevmek zorunda da değilim. ama benim ahmet kaya'ya olan nefretimin onun kürt olmasıyla alakası yok. benim lisedeki en iyi arkadaşım kürttü, dünyanın en iyi insanlarından birisiydi.

  benim ahmet kaya'dan nefret etmemin nedeni onun apocu bir örgüt sempatizanı olmasıdır. ne kadar kıçınızı yırtsanız da ahmet kaya'yı aklayamayacaksınız.
  11 -1 ... ulusalci kemalist
 2. 2.
  ahmet kaya gibi kürt ırkçısı homofobik ayrımcı birisini asla sevmem.

  https://www.youtube.com/watch?v=NACdqpjkiIs+
  -1 ... kara atli prens
 3. 3.
  Ahmet kayayı sevmemek ırkçılık sayılmaz. Siyasi fikirlerinin ekstremist oluşumlara sempati gütmesi sonucu Ahmet Kaya'nın siyasi duruşunu sevmemek bir haktır. Müziği konusu da eserlerini sevmeye girer. Aynı Hitler'i sevmeyip resimlerini sevmek gibi. Ya da Hitler'i sevip resimlerini sevmemek gibi.

  Şarkıları fena değil bazıları alıp götürüyor. Ahmet Kayayı bir sevme çizelgesi oluşturu isek.

  Sevmem-az sevmem-nötrüm-az severim-severim

  Şeklinde.

  Siyasi fikirlerini devletçi yapım ve ekstremist karşıtlığım sonucu az sevmem. Kişiliğini yakından tanımadığım için nötrüm. Eserlerini müzik kategorisinde sınıflandırır isek. Başka eseri var mı bilmiyorum. Araştırma gereği de duymadım. Müziği için de bazı şarkılarını az severim bazı şarkılarına nötr üm. Apoyu özledik şarkısını sevmem. Olarak sınıflandırabiliriz. Tabi eşinin Ahmet Kaya savunmasında ki apoyu özledik şarkısı eğer eşinin dediği gibi apoyu bir barışa davet etmek ise ki sanmıyorum fakat tartışmaya açabiliriz. ispatı halinde şarkıyı sevmem kategorisinden az sevmem kategorisine çekebilirim.

  Şahsen severim kategorisinde bir şarkısı yok. Çünkü severim kategorisine beni sürükleyen ac/dc,Pink Floyd, kiss, metalica, aşık Mahzuni, Selda Bağcan gibi efsane şarkılar çıkartan hayran olduğum grupları ve sanatçıları ekliyorum.

  Benim gözümde Ahmet Kaya müzik olarak üst orta seviye bir sanatçı. Daha çok sevdiğim şarkıları olan kişiler de var.
  -2 ... uzay muhtari
 4. 4.
  batı medyasının pkk lılara kürtler deme yavşaklığı gibi algı operasyonlarının başarıya ulaştığını göstergesidir.

  gerçekten böyle bir olay yaşamıştım. ahmet kaya'yı sevmediğimi ifade edince adam bana otomatikman "kürt düşmanı ırkçı" yaftası yapıştırmıştı.

  halbuki benim ahmet kaya'yı sevmememin nedeni onun kürt asıllı olması değil ki, "vallahi apo'yu özledik" diyen bir pkk sempatizanı olması.

  oh ne güzel ya adamlar bebek katili teröristleri rahat rahat övebilecek, onları destekleyebilecek. ama sen bunlara tepki gösterince de ırkçı olacaksın, kürt düşmanı olacaksın, faşist olacaksın... yok ya! tek akıllı siz misiniz ulan bu dünyada? kimi kafaladığınızı sanıyorsunuz siz? böyle yavşakça kelime oyunlarıyla istediğiniz her teröristi aklayabileceğinizi mi sanıyorsunuz?
  4 -1 ... ulusalci kemalist
 5. 5.
  ahmet kaya kadar hiç kimse bu ülkenin bölünmezliğini ve kardeşliğini dile getirmemiştir. her konserinde ülkemi çok seviyorum biz bölücü değil birleştiriciyiz demiştir. ancak o dönemdeki çakma milliyetçiler sırf milliyetcilere yalakalık olsun diye adam kürtçe şarkı söyleceğim diye linç ettiler. hakkında yalan haberler yaptılar. vatanını seven birine sürekli kürt olduğu için vatan haini damgası yapıştırdılar. adamda isyan etti ve o talihsiz cümleleri söyledi. ben bir atatürkçü olarak o cümleleri kesinlikle desteklemiyorum ama ahmet kayanın neden öyle dediğinide herkes biliyor. empati yapalım. almanyaya gittik sürekli almanyayı sevdiğimizi söyledik ama türk olduğumuz için vatan haini damgası yedik. bir süreden sonra sizinde almanyanınızda kıvamına gelebilirsiniz.
  1 -5 ... entel manda
 6. 6.
  (bkz: @entel manda)

  almanya bizi dışlayınca gidip din kardeşimiz diye Işid'e sığınmıyoruz, sivilleri katleden terör örgütlerine sığınmıyoruz.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2124245/+

  apo posterleri önünde konser veren bir adet o.çocuğudur.

  ayrıca türkiye'ye "şerefsizlerin ülkesi" demiştir.

  teröristtir.

  savunan da beyinsiz kürt milliyetçisidir, veya algı oyunlarıyla beyni yıkanmış aptal solculardır.
  2 ... insansiz yer araci
 7. 7.
  Sürekl ırkçılık edebiyatı yapan kronik mağdurlar yüzünden olmuştur.

  Ahmet kaya bir apocu. Ben bu adamı sevmediğimi sürekli dile getiriyorum zaten? Sevenleri de çözemiyorum, seversen sev de, saçma sapan algılarla şu adamı aklamaya çalışma.. Pkk ile ilişkisi bile kanıtlandı bu adamın. Vallahi apo'yu özledik loo diyip oradaki pkk'lılara gaz veren biz değildik herhalde? Ahmet kaya'ydı. Açıkçası, apo'cu hiçbir kürtten hoşlanmıyorum. Irkçılık, faşistlik olması da umrumda değil. Zaten bu ikisiyle de alakası yok. Zorla terör destekçilerini sevdirmeye çalışıyorlar insanlara amk.
  1 ... magicovento
 8. 8.
  yaptığının yanlış olduğunu zaten söyledim. ama şerefsizlerin ülkesi yalan haberdir. kendiside açıkladı. onu diyecek cesaretteki adam kıvırmaz zaten. keşke dışlamak yerine sevmeyi deneselerdi zaten paçavraların önünde şarkı söylemezdi. yinede yanlış yaptı çakma milliyetçilere kızıp gidip teröristler için konser vermemeliydi. yinede dinleyebildiğim tek şarkıcı diyebilirim. gerçek bir sanatçıydı keşke siyasete hiç bulaşmasaydı
  -2 ... entel manda
 9. 9.
  @entel manda

  onun çocuk katili pkk'yı desteklemesi bizim suçumuz değil kendisinin suçu. kendisinin sorumluluğu. çocuk olsa beyni yıkanmış der geçeriz ama kendisi 43 yaşında idi.

  parlatmaya çalışmayın artık
  1 ... insansiz yer araci