bugün

(bkz: ahmet kaya yı sevip dinlemek)
(bkz: ahmet kaya yı sevmeyip dinlemek)
normal insandır, tarzına uymadığı için dinlemek istemeyen insandır, herkesin ahmet kaya dinlemek gibi bir zorunluluğu da olmadığına göre, yadırganmaması gereken insandır... * * * *
*

alnından öpülesi insandır.
Zevkleri ve renkleri tartısmayacak olan insan modelidir.
seçme hakkını kullanan insandır.hiçbir şekilde kimse tarafından yargılanamaz.o kişinin yaptıklarından dolayı da dinlemeyebilir, beğemediği için de dinlemeyebilir.zevk meselesidir.
özgün müzik sevmeyen insandır.
memleketine küfreden insanları sevemeyen, dolayısıyla ahmet kaya'yı, dinleyemeyen insandır.
ne zaman bu kişinin şarkıları çalsa bir süre kaptırsa da kendisini birden
aklına ölen binlerce masum insanla birlikte, şehit cenazeleri, anaları, çocukları
gelmekte içini bir sıkıntı kaplamaktadır. içindeki sıkıntıya karşı gelemez
hemen kapatır müzik çaları, daha fazla dinleyemez. aslında ahmet kaya sevenlerle
de alıp veremediği yoktur, herkesin kendi bileceği iştir diye düşünür. ahmet kaya'yı
seven, dinleyen, birisini görünce ortamdan uzaklaşma ihtiyacı hissetmez, bu insanlarla
vakit geçirmekten, konuşmaktan, tartışmaktan gocunmaz.
ismail yk sevmeyen insandan herhangi bi farkı olmayan insandır.
üzerinde durulmasının gerekliliği tartışılabilinir.
(bkz: hadi gözüm iki çay söyle de içelim)
$imdi son zamanlarda süper bir kalıp var herkesin kullandığı: çay koy! diye..
koyuyorum çayı getiriyorum sana hattâ içine be$ $eker atıyorum glikoz zekanı açsın diye ama sendeki $eyin adı sadece tıpta beyin, yoksa biz aramızda soğanın cücüğü e$eğin kemcüğü de desek olur. neyse.. sen $imdi ahmet kaya ile denk tuttuğun alnındaorospuçocuğuyazaninsan'ların kimilerinin ya ideolojik-fraksiyonist '$ey'lerini dinleyen.., ya da onların kliplerinde götü ba$ı ayrı oynayan denyo karıların basenlerini rüyana kırmızı pazen olarak transplante ettiğin ve aslında yatay/dikey toplumsal geçi$lilik içerisindeki kültürel mekanizmada herhangi bir rol ve statü i$gâl etmediğinden bok attığın adamın birlikte çalı$tığı insanları sadece terör örgütü militanı, yatakçısı, yardakçısı ya da $ak$akçısı olarak addedecek kadar sığ bir tatlı su muhafızısın ey aklıevvel! yusuf hayaloğlu, attila ilhan, nevzat çelik, ersin ergün falan nedir bilmediğinden mustafa yıldızdoğan gibi bir türkçe yazma (ve eminim konu$ma..) özürlü türkçülük propagandacısı ile aynı kefeye koyduğun adamın $arkılarında efkârlanıyor ama bunu sanal ortamlarda banal demeçlerde bulunmayı bi sik sanıyorsun.

{ oku: (#1134081) }

ahmet kaya'yı sevme ulan sen zaten. ahmet kaya'yı sevenler yeter: onlar ne için sevdiğini bilecek kadar adamlar çünkü!
belki de ülkesini -sözümona- müzik zevkinden önde tutuyordur, kendisine olan saygısından dinlemiyordur...
ahmet kaya' nın yaptıklarından sonra, ülkesini seven insanın gösterdiği normal tepkidir.
madem ki ahmet kaya dinliyorum neden dinlemeyenleri kategorize etmiyorum mantığından hareketle çıkılmış başlıktır.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.
ahmet kaya seven insandan daha kıymetli olan insandır.
şahsımca sevilen insandır. ahmet kayanın gerek yaptıgı müzikten hoşlanmamam, gerekse yaptıgı hainliklerden hoşlanmamam dolayısıyla iyi anlaşacağım insanlardır. ayrıca reis denmiş ahmet kaya denmişte çağrıştı birden. (bkz: abdullah öcalan)
(bkz: babani da sevmezdim zaten)
atatürk'ü ve onun binbir güçlükle kurduğu ülkesini seven insandır.
normal olanı yapan insandır. ahmet kaya gibi bir vatan hainini sevipte ne yapacaktık? asıl tehlikeli olan ahmet kaya seven insandır.
başlığı açan şahıstan daha gerekli bir insandır, *
bu adamın vatan haini olduğuna apo yanlısı olduğuna inanmanız için daha ne yapmamız gerekiyor, yani o kadar at gözlüklülerki yanlıları hiçbir ispat onları paklamaz, konserlerinde apo bayrakları ya da şarkı sözleri ya da herifin konuşmaları, aklım mantığım el vermiyor gerçekten ve ürperiyorum bunlara prim veren kişilerle aynı havayı solumaktan, malesef aynı okula gitmekten, aynı ülkenin vatandaşı olmaktan, bu vatan kolay alınmadı ama çok kolay satıldı ve satılıyor.
vatanı milleti seven insandır.***
bu durumun başlı başına kişisel tercihlerle bağlantısı vardır. bu insan bunu dinlemiyor o zaman böyledir, yok asıl böyle düşünen şöyledir, gibi sınıflandırmalara gitmek hata olur.

nice insan tanıyorum kendini milliyetçi veya sosyal demokrat olarak ifade edip ahmet kaya hayranı olan ve kendimi bir milliyetçi veya sosyal demokrat olarak ifade etmesem de kendisini dinlemekten pek haz etmiyorum. her müziğin kendine göre bir özgünlüğü olduğu düşüncesinden yola çıkarsak, tercihim özgünlüğün ahmet kaya'ya özgü olmadığı yönünde! üstelik dinlediğim zamanlarda bir arabesklik bile seziyorum diyebilirim.

ama bu adam belli düşünce ile yola çıktı diye ne onu dinleyenler vatan haini olarak adlandırılabilir ne de onu dinlemeyenler hasta insanlardır. *
bu tür ucuz polemikleri, açtığı başlıklar sayesinde kişisel masturbasyona dönüştüren insanları da sevmeyen insanlardır.

aynı kişiler yusuf hayaloğlunu'da sevmez "biz üç kişiydik" adlı şiirinden dolayı. orada anlattığı 3 teroristin birbirine aşkının arasına "kancık pusuların belası" lafını da kazıdığından. Kim kurmuş kancık pusuları lan?

hiç hazetmem ben hiç böylesinden. Hep sistemin arkasından kuyusunu kazacağına, kendine ve zümrene rant sağlayacağına, bir el de sen atsan da şu mevcut düzeni düzeltmeye çalışsan bir kere de.

Yuh olsun tüm yardakçılara.
ahmet kaya'nın müziğini sevmeyen, görüşlerini sevmeyen ya da kendisini sevmeyen bir insandır. herhangi başka bir şarkıcıyı müziği, görüşü ya da başka özelliği sebebiyle sevmeyen insandan farksızdır.

ulan ne adammış ki bu sözlüğe sabah girsek adı sol frame de, akşam girsek sol frame de...
ahmet kaya'yı sevmek zorunda olmadıgının farkında olan ve tercihini sevmemekten yana kullanan, bildiğin insandır.
übermenschtir.