bugün

anadolu türküleri söylemesi ve türkiye'yi çok seviyorum demesinin değiştirmeyeceği gerçek.

pkk'nın ve liderleri öcalan'ın mermi sıktığı kundaktaki bebek;

http://sphotos-d.ak.fbcdn...738369113_445694415_n.jpg

vallahi apo'yu özledik diye konser veren ahmet kaya;

http://www.youtube.com/watch?v=q3UatHM9OD0

gerisi insafınıza kalmış. içiniz el veriyorsa dinleyin. Bir bebeğin yaşam hakkını gasp edenlerin duygulu müzikleriyle kendinizi yüceltin....
kişiden kişiye degisen yargidir. Ahmet kayanin sanatına saygı olsun bari.
bu propagandaların hepsi aslında birer soğuk savaş stratejisidir. ben bu oyunu bozarım dedi ve hayatı pahasına bozdu. bu propagandaların hepsi bir anlamda ahmat kaya'ya karşı yenilginin kuyruk acısıdır. halk ahmet kaya'yı akladı gereken saygıyı ona geç de olsa verdi. bu saatten sonra bu laflar sadece kuru gürültüdür.
su katılmamış rakı gibi sek katıksız vatan hainiydi kendisi.

görünen köy kılavuz istemez. Tabi komünist kekolar hemen başlık altına yetişip "ahaha hala 80 kafası ahaha sadece kontrgerilla" diye savunmuşlar bu vatan haini zır cahil cehennem sevgilisini.

ulan kontrgerilla ne diye sorsalar yapacağı tanım "telsimin gerilla için çıkardığı hattı" diyecek kekolar gelip böyle kandil üniversitesi eşek profesörü edasıyla yorum yapıyorlar insan gülmekten başka bir şey yapamıyor.

"vallahi apo yu özledik" diyen bir herif vatansever olamayacağına göre hainliği tescillidir.

ek: vay be demek ahmet kaya ülkenin tüm değerlerini ortak paydada birleştirmek istemiş. * Buradan şunu anlıyoruz ahmet keke "vallahi apo yu özledik" derken Türkiye'nin bir değeri olan terörist başını ortak paydaya indirgiyordu hemi?

olm az dürüst olun deyin ki biz buyuz bizim sevdiğimiz adamda bu... ses eden mi var?

ama sizde adamlık açık sözlü olmak gibi kavramlar sıfır.
hala 90 ların kafası. inanamıyorum.

ne yapmış vatan hainliği olarak bu insan. kürtçe albüm yapmak istemiş, kardeşlik-barış gelsin istemiştir. müziğin birleştirici yanıyla da gönüllere girerek bunu başarmıştır.

ahmet kaya hem çok iyi bir şarkıcı, hem de iyi bir insandır. bırakında sürgününde rahat uyusun.
Memleket bu sene iyi gerizekalı yaptı.

allahtan geberdi yoksa bu şerefsize nobel barış ödülü verilmesini falan isterlerdi.

ahmet kaya neymiş be. Ulan stratejist, ileri görüşlü, pratik zekalı olduğu için kurmuş o cümleleri meğersem..

sen gerizekalısın diye bu katmerli bölücü yavşağı beyaz güvercin yapma, komik oluyorsun..
somut bir kavramdır. soyut düşüncelerde gezip andavallığı kendisine rol edinmiş yazar kitlesinin insanlıktan nasiplenmesini beklemek de soyut kavram olduğu için somut düşüncelerle sizleri ciddiye almanın hiçbir önemi yok.
vatan haini olmak için ne yaptığı defalarca yazılmasına rağmen birileri hala "ne yapmış ki?" diyor! hiç üşenmeden ben de tekrar edeyim:

"vallah apo'yu özledik" diye anırdı!...

anladınız mı? hayır, o değil, yazılanları görmezden gelip yorum yapanlara ayar oluyorum. fikrin öyleyse delikanlı gibi çık de ki: "vallah apo'yu özledik" demek vatan hainliği değildir...

sanki bunu bilmiyormuş gibi arsız arsız "ne yapmış ki?" demek de nedir ya?
bilinçli her türk'ün farkında olduğu gerçektir. benim anlamadığım kürt yazarların inkar etmesi. çıkın açık açık söyleyin. evet bölücüydü deyin. sürekli adamı masummuş gibi lanse etmenizde neyin nesi??? apoyu özledik diyen adam terörist yani! bunun neyini anlamıyorsunuz hayret ediyoruz???
yaşayan ve mecliste göt büyüten vatan hainlerinin konu dışı bırakılıp, ölmüş adamın üzerinden siyaset yapılmasıdır.
aksini nasıl iddia ederseniz edin gerçekleşmeyecek durumdur.

son olarak bizler "Madem ki Türk'üz, o halde Türk gibi yürür, Türk gibi düşünür, Türk gibi duyarız ve Türk gibi yazarız." diyen Ömer Seyfeddin gibi güzel insanların ahvalıyız. eklemek isterim ki türk gibi de müzik dinleriz!...
" vallahi apo'yu özledik " sözü üzerinden terörist ilan edilmiş şahsiyettir. Ahmet Kaya bunu Abdullah Öcalan'ın yargılandığı süreçte söylemiştir. Ve Öcalan'ın savunmasında ' ben barış için çalışacağım ' tarzı silahlı çatışmanın bittiği sinyallerini veren sözlerine karşılık söylemiştir. Ancak ülkemizde yapılan her eleştiri bile bölücülük olarak algılandığı için olay saptırılmıştır. Bu sözden hareketle ahmet kaya'nın terörist olduğuna inanan kitleye ahmet kaya'nın diğer sözlerine bakmalarını öneririm.

insan Ölüye Sevinir mi ? Böyle Bir Şey Olabilir mi?
Mümkün Değil Böyle Bir Şey Yani.. Ben Ölen insanlara Üzülüyorum! Kim Ölürse Ölsün..
Dün Yangında , Depremde Ölen,Bugün Sokakta Ölen ya da Polis ya da Asker .. Bütün Askerlerimize,Bütün Polislerimize ,Dağda Ölen Bütün insanlara Çok Üzülüyorum! Bu Kötü Bir Şey mi ?"

Benim mücadelem, dünyanın neresinde olursa olsun yok sayılan bütün ulusların varlığı kabul edilinceye kadar bitmeyecektir."

Ben Barış Taraftarıyım
Bütün Ezilen Halkların Yanındayım.
Bir Türk Irkçısına Karşı Kürdüm ,
Bir Kürt Irkçısına karşı da Türküm."

Bir gün birileri nasılsa Kürt asıllı olduğu için Kürtçe bir tek şarkı söylemek isteyen bir adamın hiçbir ülkeyi bölmediğinin öyküsünü yazacak ve bu öyküyü okuyanlar şarkı söyleyen insanlardan ve şarkılardan korkulmaması gerektiğini anlayacaklardır. Süren mahkemem nedeniyle sizlerle bire bir konuşamamanın, sorularınıza açıklıkla tek tek cevap verememenin sıkıntısıyla yazdığım ve okuduğum bu uzun metnin, bu monoluğun beni birazcık da olsa ifade edebileceği umudunu taşıdığımı söylemeliyim.

Ben klasik bir kadere teslim olmak istemiyor ve öldükten sonra değil, şimdi anlaşılmak istiyorum. Beni doğru anlama yolundaki en küçük bir çabayı, bir sağduyu ve bir hoşgörüyü çok özlediğimi ve bunu içinde taşıyan herkesi içtenlikle selamladığımı söylemek istiyorum.
Yeni bir çağın eşiğinde, ben, acı ile sınanmış, başta Kürt halkı olmak üzere, tüm halklarının, artık yüzlerini dağlara dönüp ağlamasını istemiyorum!

Siz hakkını talep eden her kürde, aleviye, eşcinsele, ateiste, ermeniye, kadına kısacası azınlığa veya ezilene hakkını vermemekle kalmayıp bu insanları etiketlediniz. Ötekileştirdiniz. Ahmet Kaya ötekilerin sesidir. Zulme, yolsuzluğa, hainliğe karşı herkesin bir Ahmet Kaya olabilmesi umuduyla.
bu yorumun yapılabilmesi için öncelikle vatan hainliğinin ne olduğu konusunda fikir sahibi olunması gerekmekte. vatan hainliği eğer ki vatan üzerindeki insanların öldürülmesine alkış tutmaksa eğer herkes vatan haini bu ülkede.
gerçeği görmek için gözlerini kapatanların anlamayacağı durumdur.

(bkz: #24341150) ulan elinizi vicdanınıza koyun? düşünün biraz!
iddialı önerme.

böyle bir başlık açmak ya da başlıktaki savı desteklemek için tertemiz olmak gerekiyor. çünkü vatan hainliği çoğu zaman objektif kriterlerle sınırları belirlenmiş bir niteleme değildir.

mesela sen, ahmet kaya'yı pkk sempatizanı olarak değerlendirdiğin için vatan haini olarak niteleyebilirsin.

ben de derim ki 9-18 çalıştığın şirkette, işini hakkıyla yapmayıp sözlükte cirit atarak bu memleketin elektriğini harcayarak vatana ihanet ettiğini söyleyebilirim.

vatan hainliği çok ağır bir ithamdır. böyle bir ithamda bulunmak da herkesin harcı değildir.

o yüzden dikkatli olmak gerekir. kafa tasçılıkla her önüne geleni yavşak ilan ederken bakmışsınız ki aslında en kaliteli yavşak siz olmuşsunuz. aman ha.
Yadsınamaz gerçektir.
Ohoo birkaç 1000yıllık olay.
Bize ne siyasi görüşünden, müzik evrenseldir, ben kendisini sevmiyorum ama sesi güzel diyen ergenleri yine ve yeniden başlık altına toplayacak başlık.

O değil de benimde sesim güzel, çok güzel küfür ederim. Beni de dinleyecekmisin gundi?

Hain i edit; oğlum nasıl bi hainsiniz lan saniye de 3 eksi.. maşallah uludağ sözlük hain ekibi iyi çalışıyor.
ne solcular yüksek sesle ne sağcılar ne de ülkücüler kısık sesle dinler tamamen hurafe. kimse dinlemiyor bu adamı. dinleyenler ise sempatizan. bunun sanatla müzikle alakası yok. git müslüm dinle, neşet dinle, izzet altınmeşe dinle. nedir bu ahmet kaya dinliyorum tribi.

bir de bunu dinlerken el kol hareketleri yapanlar var. şekil sukul davranışlar uzaklara dalmalar falan. özentilikten başka bir şey değil.