bugün

türkiye nin magazin foreverları olan meşhur 50 kişilik grubunun (özdemir erdogan deyimi) çıktığğğğğ açığğğğ alınla diye başlayan fevkalade taaruzuna rağmen geri gelen itibardır. belki hiç gitmemişti kim bilir.
hapishanede yatan pkk militanına bile milletvekilliği verilen bu ülkede ahmet kaya gibi * insana elbette itibarı geri verilir. kına yakmak isteyene ben gönderecem söz.
edit: eksi veren yazarlar mesaj atın hususi kına gönderecem söz!
bu ülke durdukça, milliyetçisi, solcusu herkesin dinlediği insanın itibara ihtiyacı yoktur.
bu ülkede yaşamış olmak, milliyetçi de olsan, komünist de olsan, dinci de olsan, atesit bile olsan mesele arkadaş !

ahmet kaya ; amacı hep kürdistan, ya da kürt milletinin sözüm ona kısıtlanan özgürlüğüydü. kürtçe şarkı söylemeye kalktı, ülkeden kovuldu.

oysa bugün, ahmet kaya'yı bu ülkeden gitmek zorunda bırakan aynı devlet, kürtçe yayın yapan devlet kanalı kurdu ! o kanala çıkıp kürtçe konuşmayanı dövüyorlar. başbakan bile kürtçe konuştu !

o zaman neden üzerine gittiniz lan ahmet kaya'nın ?

madem kürtçe şarkı söylemeye kalkan bir sanatçıyı kovdunuz, neden çıkıp milletvekili hanımefendi kürtçe türkü söyledi ?

dur, madem kürtçe yasaktı, neden bu kanalı kurdunuz oğlum? hadi siz kurdunuz, ahmet kaya'yı linç etmeye kalkanlar nerde ?
hanisiniz lan? neden bu kanalı kurdurdunuz?

anlamıyorum. kesinlikle solcu olmayan ama kesinlikle de sağcı olmayan bir milliyetçiyim ben. bu nasıl oluyor anlar mısınız bilmem. ama bildiğim tek şey, bu ülkede devletin yaptıklarının cezasını, asla devletin çekmemesi !

kürt,türk,çerkez,laz. artık her neyse. bu ülkede olan, bu saydığım milletlere, daha da doğrusu milletimize oluyor. fakat nasıl oluyorsa, yıllardır bu ülkenin altını üstüne getirenler, bu milleti perişan edenler, perişan ettiklerinin oylarıyla iktidar oluyorlar.

bu konularda yazmayacağım artık. ne yazmakla, ne meydanlarda haykırmakla düzen değişseydi, insanların aklı başına gelseydi, çoktaaaan uzaya çıkmıştık. türbanı, kürtlüğü-türklüğü tartışıyor olmazdık şimdi.
bu ülkede kürt olup da kürtçe ağıt, türkü ve şarkı söyleyen çok sanatçı vardır. bunların en başında da ibrahim tatlıses gelir. ama şunu söyleyin hangi sanatçı çıkıp da pkk mitinglerinde şarkı söyleyip apo şerefsizinin götünü yaladı??
ahmet kaya dediğiniz adam, şu an yaşamakta olduğunuz ülkeyi bölmek isteyen bir gruba destek vermiş, apo şerefsizinin götünü yalamış bir vatan hainidir. çok sevdiğiniz şarkıcınıza verilecek itibar bir köpeğe verilecek kadardır biline.
(bkz: ahmet kaya ve trt 6)
(bkz: bu suyun esansı eksik ağam)
(bkz: itibarına gölge düşiy)
oğlunu vatan için ölüme gönderen türk annelerinin iade ettiği itibardır.

eminim onlara sorulmuştur. fikirleri alınmıştır. onlarda "geri getirin" demiştir. geri getirmek kelimesinin üstüne basıyorum. sıkı sıkı. sanki birşey çağrıştırdı. giden geri kolayca geliyor gibisinden.
(bkz: ahmet kaya ya iade i itibar istenmesi)
"vallahi apo'yu özledik" diyerek bebek katiline sevgi ve saygılarını ileten kişiye itibar!'ın geri gelmesi. aynı itibar bana da verilecekse varsın itibarsız olayım, varsın şerefsizin önünde gideni olayım!

http://www.youtube.com/wa...ullah-ocalan-ozledik.html
türkiye politikasının ne kadar boktan olduğunu gözler önüne sermiştir zamanına kürtçe şarkıya bu kadar tepki verilirken şu anda kürtçe televizyonun açılması hemde devlet televizyonu olarak açılması ülke politikasının bir rezilliğidir. bu ülkenin resmi dili türkçedir öyleyse niye kürtçe televiyon açıyorsunuz? kürtçe televizyon açarak mustafa kemal ataturk'e ihanet etmiş ahmet kaya'yada itibarını geri iade etmiş olursunuz işte.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
ne ahmet kaya'nın ne nazım hikmet'in ne de yılmaz güney'in itibarları iade edilmiştir. bu değerli sanatçıların itibarı zaten en üst düzeydedir. itibar kazanan muhalif sanatçılarıyla barışmaya çalışan devlettir. sanatçının itibarı bakanlar kurulundaki birkaç imzaya bağlı olmaz.
bir devletin ele ayağa düştüğünün kanıtı.
(bkz: imralıda ki o* çocuğuna itibarının verilmesi)
ahmet kaya değilmiydi vallahi ben apoyu özledim diye şarkı söyleyen sadece bu ülkeden gidişi yanlıştır.pkk'ya yardım konserine katılan Uğur Işılak değildi heralde
abuk subuk nedenlerle sinirdisi edilip vatana donmesine izin verilmeyen, itibari sarsilan, vatana hasret gitmis onca turk varken ele alinmasi kabul edilemez istek/dilek.

ama okuyalim bakalim kizi ne demis? ayrica isim vermese de sozlugumuze nasil dokundurmus?

http://www.ahmetkaya.com/yazi/melis-kayadan
nazım hikmet'e verildiyse ahmet kaya'ya hayli hayli geri verilmesi gereken itibardır.
ahmet kaya'nın itibarı zaten ortada. bence geri verilecek birşey yok. itibar eden ediyor. kimileri gittiği yola, kimileri sesine. bunlar değiştirilemez.
ruh çağırma seansından sonra oluşan durumdur.

(bkz: ama biz ruh çağırmadık ki)
(bkz: kış kış cinler kış kış)
halk nezdinde itibarı olanın devlet nezdinde de itibar görmesidir. itibar edileni değil, itibar edeni bağlar. hamdolsun nazım'ın da, ahmet'in de, yılmaz'ın da itibarları yerindedir. devletin bu itibarı akp döneminde kabul etmesi kemalist ideolojinin ayıbıdır.

yıllarca çağdaşız diye başımızın etini yediniz köhne laikçi imamlar!
laf ı güzafdır. hiçbir sanatçının, şairin itibarı resmi makamların onayına muhtaç değildir. eğer ortada verilen bir itibar var ise onu veren de alan da halktır. resmi makamlar istedi diye kimse kimsenin gözünden düşmez veya kimse kimsenin gözüne girmez.
yanlış hatırlamıyorsam; ölmeden bir yıl öncesinde çıkmıştı ahmet kaya hakkında pkk terör örgütüne destek verdiği, kimi programlarına katıldığı, bayrağı altında fotoğrafları ve benzeri kanıt sayılabilecek malzemeler. kanıtlanmıştır. hatta ve hatta kaçtıktan bir süre sonra bir videosu çıkmıştır ki kanıt konusunda başı çekecektir;

(bkz: vallahi apo yu ozledik)

ahmet kaya bu ülkenin ekmeğini yemiş bu ülkenin suyunu içmiş ve pkk terör örgütüne destek vererek, birçok askerin canını almaktan yükümlü tutulan abdullah öcalan ı özledik diye şarkılar yazıp pkk bayrakları altında fotoğraflar çektirerek ihanetini gerçekleştirmiştir. bir insanın bir topluma bir bireye ihanet etmesi adına eline silah alıp birilerini öldürmesi kanunu yoktur; bunları yapanlara destek verip ele başını özledik diye çığırmakta vuran kadar ihanete ortak olandır.

yaptığı bu hatalar sonucunda, gerçekleştirdiği ve kanıtlanmış olan ihaneti doğrultusunda türk milletinin gözünde kaybettiği itibarı bir daha kazanacağına inanmamaktayım. en azından bende bu milletin içinde bir bireysem benden kazanamıyacaktır.
(#2485836)
lan memlekette itibar dağıtan bi kurum var da bizim mi haberimiz yok.

kaça veriyorlarmış birader itibarın kilosunu. parası neyse alalım biraz da garip gurebaya dağıtalım.

mesela bir kısmını doğuda görev yaparken mayına basıp bacağını kaybeden mehmet' e verelim. itibar onun kopan bacağının yerini protezden daha iyi doldurur mu bilemem ama denemekten zarar gelmez.

bir kısmını da babası yine aynı bölgede öğretmenlik yaparken bir gece yarısı evinde kurşunlanan ayşe' ye verelim. artık ayşe kocaman kız olmuştur belki. babasız geçen yıllarının boşluğunu itibar doldurur mu?

sonra fedai vardı allah rahmet eylesin. 20 gün erken döndü askerden. annesi oğlu yerine bayrakla kuşanmış tabutuna sarıldı. ona verelim mesela itibarı. oğlu için hazırladığı çeyizi itibara verir artık.

yada vazgeçtim lan. bana biraz itibar versinler sikip sikip çoğaltayım. o itibar dağıtan mevkilere kıyağım olsun. böyle verilip alınan itibar da ancak sikilir zaten.
hem bu ülkede para kazan bu ülkede ye-iç sonrada, bu ülkenin insanlarını şehit eden orospu çocuklarına şarkılar yaz. olmayan bir şey geri gelmez.

(bkz: itibarsiz)
(bkz: ölüye madalya vermek)
bir bireyin itibar düzeyini kim belirler? neye göre belirler, ne kıstaslarla alır ve ne kıstaslarla geri verir? Halkın hür iradesi haricinde böyle bir otokontrol uygulayabilecek bir erk mevcut mudur? hayır mevcutsa da itibarı alsa ne olur? geri verse ne olur?

Sen dedin diye öyle mi oldu..
güncel Önemli Başlıklar