bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 11.
  bilinçli her türk'ün farkında olduğu gerçektir. benim anlamadığım kürt yazarların inkar etmesi. çıkın açık açık söyleyin. evet bölücüydü deyin. sürekli adamı masummuş gibi lanse etmenizde neyin nesi??? apoyu özledik diyen adam terörist yani! bunun neyini anlamıyorsunuz hayret ediyoruz???
  6 -1 ... sevgili gandalf
 2. 12.
  yaşayan ve mecliste göt büyüten vatan hainlerinin konu dışı bırakılıp, ölmüş adamın üzerinden siyaset yapılmasıdır.
  2 -2 ... dutturu leyla
 3. 13.
  aksini nasıl iddia ederseniz edin gerçekleşmeyecek durumdur.

  son olarak bizler "Madem ki Türk'üz, o halde Türk gibi yürür, Türk gibi düşünür, Türk gibi duyarız ve Türk gibi yazarız." diyen Ömer Seyfeddin gibi güzel insanların ahvalıyız. eklemek isterim ki türk gibi de müzik dinleriz!...
  2 -2 ... sevgili gandalf
 4. 14.
  " vallahi apo'yu özledik " sözü üzerinden terörist ilan edilmiş şahsiyettir. Ahmet Kaya bunu Abdullah Öcalan'ın yargılandığı süreçte söylemiştir. Ve Öcalan'ın savunmasında ' ben barış için çalışacağım ' tarzı silahlı çatışmanın bittiği sinyallerini veren sözlerine karşılık söylemiştir. Ancak ülkemizde yapılan her eleştiri bile bölücülük olarak algılandığı için olay saptırılmıştır. Bu sözden hareketle ahmet kaya'nın terörist olduğuna inanan kitleye ahmet kaya'nın diğer sözlerine bakmalarını öneririm.

  insan Ölüye Sevinir mi ? Böyle Bir Şey Olabilir mi?
  Mümkün Değil Böyle Bir Şey Yani.. Ben Ölen insanlara Üzülüyorum! Kim Ölürse Ölsün..
  Dün Yangında , Depremde Ölen,Bugün Sokakta Ölen ya da Polis ya da Asker .. Bütün Askerlerimize,Bütün Polislerimize ,Dağda Ölen Bütün insanlara Çok Üzülüyorum! Bu Kötü Bir Şey mi ?"

  Benim mücadelem, dünyanın neresinde olursa olsun yok sayılan bütün ulusların varlığı kabul edilinceye kadar bitmeyecektir."

  Ben Barış Taraftarıyım
  Bütün Ezilen Halkların Yanındayım.
  Bir Türk Irkçısına Karşı Kürdüm ,
  Bir Kürt Irkçısına karşı da Türküm."

  Bir gün birileri nasılsa Kürt asıllı olduğu için Kürtçe bir tek şarkı söylemek isteyen bir adamın hiçbir ülkeyi bölmediğinin öyküsünü yazacak ve bu öyküyü okuyanlar şarkı söyleyen insanlardan ve şarkılardan korkulmaması gerektiğini anlayacaklardır. Süren mahkemem nedeniyle sizlerle bire bir konuşamamanın, sorularınıza açıklıkla tek tek cevap verememenin sıkıntısıyla yazdığım ve okuduğum bu uzun metnin, bu monoluğun beni birazcık da olsa ifade edebileceği umudunu taşıdığımı söylemeliyim.

  Ben klasik bir kadere teslim olmak istemiyor ve öldükten sonra değil, şimdi anlaşılmak istiyorum. Beni doğru anlama yolundaki en küçük bir çabayı, bir sağduyu ve bir hoşgörüyü çok özlediğimi ve bunu içinde taşıyan herkesi içtenlikle selamladığımı söylemek istiyorum.
  Yeni bir çağın eşiğinde, ben, acı ile sınanmış, başta Kürt halkı olmak üzere, tüm halklarının, artık yüzlerini dağlara dönüp ağlamasını istemiyorum!

  Siz hakkını talep eden her kürde, aleviye, eşcinsele, ateiste, ermeniye, kadına kısacası azınlığa veya ezilene hakkını vermemekle kalmayıp bu insanları etiketlediniz. Ötekileştirdiniz. Ahmet Kaya ötekilerin sesidir. Zulme, yolsuzluğa, hainliğe karşı herkesin bir Ahmet Kaya olabilmesi umuduyla.
  5 -7 ... afedersinizlezbiyen
 5. 15.
  sağlam bir pkk'lıdır. ama ynı zamanda sağlam bir işadamıdır.. müşteri kitlesi büyük ölçüde türklerden oluştuğu için

  " Ben Barış Taraftarıyım
  Bütün Ezilen Halkların Yanındayım.
  Bir Türk Irkçısına Karşı Kürdüm ,
  Bir Kürt Irkçısına karşı da Türküm."

  tarzı muğlak, ortaya karışık, her tarafa çekilebilir laflarla pkk'lılığını gizlemiş, hayranı olan varoş ergenlerinin kafasını karıştırmıştır. örneğin

  "Bir Kürt Irkçısına karşı da Türküm."

  demiş. ancak ben bu herifin tek bir pkk cinayetine karşı sesini yükselttiğini bilmiyorum. pkk'nın cinayetlerine kurban giden türklerin yanında ne zaman türk olmuş bu herif?.

  hakiki yüzünü türkiye'den kaçar kaçmaz göstermiş, "vallahi apo'yu özledik" lafıyla onbinlerce türkün katilini selamlamıştır.
  4 -1 ... arbutus unedo
 6. 16.
  bu yorumun yapılabilmesi için öncelikle vatan hainliğinin ne olduğu konusunda fikir sahibi olunması gerekmekte. vatan hainliği eğer ki vatan üzerindeki insanların öldürülmesine alkış tutmaksa eğer herkes vatan haini bu ülkede.
  1 ... arkolog
 7. 17.
  gerçeği görmek için gözlerini kapatanların anlamayacağı durumdur.

  (bkz: #24341150) ulan elinizi vicdanınıza koyun? düşünün biraz!
  2 ... sevgili gandalf
 8. 18.
  iddialı önerme.

  böyle bir başlık açmak ya da başlıktaki savı desteklemek için tertemiz olmak gerekiyor. çünkü vatan hainliği çoğu zaman objektif kriterlerle sınırları belirlenmiş bir niteleme değildir.

  mesela sen, ahmet kaya'yı pkk sempatizanı olarak değerlendirdiğin için vatan haini olarak niteleyebilirsin.

  ben de derim ki 9-18 çalıştığın şirkette, işini hakkıyla yapmayıp sözlükte cirit atarak bu memleketin elektriğini harcayarak vatana ihanet ettiğini söyleyebilirim.

  vatan hainliği çok ağır bir ithamdır. böyle bir ithamda bulunmak da herkesin harcı değildir.

  o yüzden dikkatli olmak gerekir. kafa tasçılıkla her önüne geleni yavşak ilan ederken bakmışsınız ki aslında en kaliteli yavşak siz olmuşsunuz. aman ha.
  3 -1 ... aksanli erkan elektar
 9. 19.
  Yadsınamaz gerçektir.
  1 -3 ... otuken belediye baskani
 10. 20.
  terorist vekillere devlet maas veriyor ülkede.

  emanet oy veriyor millet teroristlere.

  derdiniz ahmet kaya mi oldu amk.
  -4 ... jimmy tudeski