1. 19.
    Vallahi apoyu ozledik bir muzik degil, provokasyondur. Apo sevsin sizi.
    1 -2 ... hot male
  2. 19.
    vatan haini değildir. ahmet kaya çözüm sürecinin fikir babasıdır.

o işin boka sarması başka bir yazının konusu.
    ... tea man
  3. 18.
    Akapeli tımarlı necati, tayyip duymasın, ahmet kaya'ya çatal bıçak atanları kınadıydı. Ulan hepiniz oradaydınız be diyerek.
    2 -2 ... tarkan filmindeki ahtapot
  4. 17.
    ne solcular yüksek sesle ne sağcılar ne de ülkücüler kısık sesle dinler tamamen hurafe. kimse dinlemiyor bu adamı. dinleyenler ise sempatizan. bunun sanatla müzikle alakası yok. git müslüm dinle, neşet dinle, izzet altınmeşe dinle. nedir bu ahmet kaya dinliyorum tribi.

bir de bunu dinlerken el kol hareketleri yapanlar var. şekil sukul davranışlar uzaklara dalmalar falan. özentilikten başka bir şey değil.
    5 -3 ... timarli sipahi neferi
  5. 16.
    Bize ne siyasi görüşünden, müzik evrenseldir, ben kendisini sevmiyorum ama sesi güzel diyen ergenleri yine ve yeniden başlık altına toplayacak başlık.

O değil de benimde sesim güzel, çok güzel küfür ederim. Beni de dinleyecekmisin gundi?

Hain i edit; oğlum nasıl bi hainsiniz lan saniye de 3 eksi.. maşallah uludağ sözlük hain ekibi iyi çalışıyor.
    2 -13 ... chessplayer
  6. 15.
    Ohoo birkaç 1000yıllık olay.
    2 -1 ... fikrasina gulumseyen adam
  7. 14.
    Kesinlikle vatan hainidir hemde en korkak olanından. Almanyada alenen apoyu özledik diyip sonra tepki alınca göt korkusundan ben bu vatani çok sevdim ayakları yapan bir karekter yoksunuydu.
    10 -5 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  8. 18.
    Yadsınamaz gerçektir.
    1 -3 ... otuken belediye baskani
  9. 17.
    iddialı önerme.

böyle bir başlık açmak ya da başlıktaki savı desteklemek için tertemiz olmak gerekiyor. çünkü vatan hainliği çoğu zaman objektif kriterlerle sınırları belirlenmiş bir niteleme değildir.

mesela sen, ahmet kaya'yı pkk sempatizanı olarak değerlendirdiğin için vatan haini olarak niteleyebilirsin.

ben de derim ki 9-18 çalıştığın şirkette, işini hakkıyla yapmayıp sözlükte cirit atarak bu memleketin elektriğini harcayarak vatana ihanet ettiğini söyleyebilirim.

vatan hainliği çok ağır bir ithamdır. böyle bir ithamda bulunmak da herkesin harcı değildir.

o yüzden dikkatli olmak gerekir. kafa tasçılıkla her önüne geleni yavşak ilan ederken bakmışsınız ki aslında en kaliteli yavşak siz olmuşsunuz. aman ha.
    3 -1 ... aksanli erkan elektar
  10. 16.
    gerçeği görmek için gözlerini kapatanların anlamayacağı durumdur.

(bkz: #24341150) ulan elinizi vicdanınıza koyun? düşünün biraz!
    2 ... sevgili gandalf