1. 1.
  aslında sadece ahmet kaya'ya özgü olan bir durum değil; türk insanının kıvırtmaya ve inkarcılığa meyilli, ne kadar kanıt gösterilse de gerçeklere kulaklarını tıkayıp yine kendi inanmak istediğine inanan yapısından kaynaklı bir durumdur.

  ahmet kaya denilen şahıs; zamanında bir konserinde apo'yu yani terör örgütü pkk'nın kurucusunu/liderini özlediğini gayet net bir şekilde ifade etmiş, bir başka ifadesinde aynı teröristbaşının 'aslan gibi' tavır koyduğunu iddia etmiş, sözde kürdistan haritası önünde pozlar vermiş ve katıldığı bir programda da pkk'lılar için terörist ifadesi yerine 'gerilla' ifadesini kullanmış bir kişidir.

  kesin olarak pkk'yı bir terör örgütü olarak görmeyen, onu savunan ve haklı bulan, onun propagandasını ve sözcülüğünü yapmış birisidir. bunlar onun bir pkk'lı olarak tanımlanması için yeterlidir. yani evet, ahmet kaya kesinlikle bir pkk'lıdır. bu 2×2=4 derecesinde nesnel ve sabit bir gerçektir. söylemleri ve eylemleri bunun kesin kanıtlarıdır. bunların hiçbir tevili ya da farklı bir açıklaması yoktur, olamaz da. birbirimizi kandırıp aptal yerine koymanın, insanların zekâsıyla alay etmenin bir manası yoktur.

  "ama orada öyle demek istememişti aslında şöyle demek istemişti" gibi gülten kaya ve türevlerinin söyledikleri ise tamamen insanları geri zekalı yerine koymak ve gerçeklerin üstünü örtmek için yapılmış akılla ve mantıkla hiçbir şekilde bağdaşmayan yorumlardır. tarafsız ve aklına ket vurmamış her insan ahmet kaya'nın söylemlerini ve yaptıklarını incelediğinde onun bir pkk'lı olduğuna kanaat getirecektir.

  her şey apaçık ortada ama insanlar hep kıvırmak için, inkar etmek için bahane arıyor. iki türkü çığırdı diye adamı put yaptılar başımıza yahu. adamın aleyhinde en ufak bir şey söylesen sanki karşındaki kişinin anasına avradına sövmüş gibi tepki alıyorsun. ulan yuh be hepinize! atatürk'ü, muhammed'i bile bu kadar sahiplenmediniz. onları bile bu kadar istekli bir şekilde savunmadınız. bırak elin pkk'lısı savunsun. sana ne oluyor embesil? sana bir iyiliği dokunmadığı gibi senin vatanın ve ülken aleyhinde çalışmış adam hayatı boyunca. sen kıçını rahat rahat yayıp elinde telefonla ve tabletle internete girebil diye hayatını ortaya koyan sayısız askerin ve emniyet görevlisinin katili olan bir örgütün sözcüsünü ve savunucusunu kalkmış bir de utanmadan savunuyorsun. sonra da yine utanmadan "türk'üm" diyor ve atatürkçülükten, vatan sevgisinden falan bahsediyorsun. bir yürü git ya...
  5 -3 ... fasist psikolog
 2. 2.
  Sempatizan diyelim...
  1 -1 ... kralzeus
 3. 3.
  yanlıştır. adam basbayağı pkk ya sempati duyan katile özlemini açıkça dile getiren birisidir.
  1 -1 ... insan beser sasar
 4. 4.
  Diyelim ki Ahmet Kaya ülkecek pkklı kabul edildi ne değişecek?

  Şarkılarında PKK sempatizanlığı mevcut mu? Hayır. E belki şimdi sizin dinlediğiniz şarkıcıların yarısı pkkyı destekliyor. Biliyor muyuz? Yok.

  2 şarkı dinleyip geçiyoruz illa Ahmet Kaya PKK'lı mı değil mi tartışması çıkacak.
  1 -3 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  Öyle olsaydı daha 1-2 ay önce Ekrem imamoğlu başkanımız ziyaret etmez, ona oy veren Atatürkçü seçmen de bu ziyareti elleri patlarcasına alkışlamazdı. Evet.
  1 -2 ... zall bana hep abi der