bugün

aklısıra vatanseverlik yapıp ahmet kaya dinlmeyerek kendini atasının görmek istediği ve bursa nutuğunda tasvir ettiği türk istikbalinin evladı sanan kişidir. sırf

zavallı olması ise bir hakaret ya da küçümseme değildir. serdar ortaçların, demet akalın ve alişanın sanatçı sayılan insanların şarkılarını ayıla bayıla dinleyip ahmet kaya'ya politik duruşundan ötürü ahmet kaya şarkılarını dinlememek sadece acınası bir durumdur. ben de bu zihniyete ve zihniyetin yaratıcılarına acıyorum.

(bkz: bir anka kuşu)

(bkz: içimde ölen biri)

(bkz: mahur beste)

(bkz: başkaldırıyorum)

(bkz: memleket hasreti)

(bkz: şafak türküsü)

(bkz: acılara tutunmak)

(bkz: beni vur)

(bkz: geçmiyor günler)

(bkz: ağladıkça)

tarz meselesidir böyle bir görüş beyan edilemez.
abisini şehit olarak vermiş bir zavallı! olabilir mesela. şerefsizlere destek veren bir puştu sırf sesi güzel diye dinlemeye vicdanı el vermiyordur.
bir müzisyeni dinlemeyene zavallı denmesi, zavallılıktır. Sen kim oluyorsun da benim zevklerimden dolayı beni yargılıyorsun derler adama.

metallica dinlemeyen uyuz, morphine dinlemeyen gerzek, travis sevmeyen hıyar gibi genellemelere de maruz kalırsan şaşma kardeşim.
türklüğüne ve milletine hakaret eden vatanının birliğine laf atan insanları dinlemeyene zavallı deniliyosa doğru bir önermedir. (bkz: ahmet kaya), (bkz: soad)
kürtlere düşman olmadığını kanıtlamak için illa ahmet kaya dinlemek farz mıdır? dinlemeyen kişi müziğini sevmiyor olabilir, zavallılıkla uzaktan yakından alakası yok. kürtlere düşman değilsen ahmet kaya dinle, yoksa zavallısın deyip aklınca tahammül testi yapan bir zihniyetten bildiğim daha zavallı bir zihniyet yok.
Dinleyenlerde daha az zavallı değildir,ahmet kaya sonuçta bölücü müzik yapan birisidir.
(bkz: beni troll başlıklarına alet etmeyin gözüm)
(bkz: vatan böldürtmeyince başı göğe eren türk/#6064771)
Kulaktan dolma önyargılarını aşamamış insan modeli.
birini dinlememek zavallılık oluyorsa eğer hepimiz ajdar anık dinlemeyen zavallılarız. dinleyen arkadaşları tenzih ederim azizim.
hem zavallı hem fasisttir.
hayat damarlarından biri eksik demektir.
zavallı yazarımızın zavallı söylemi olarak nitelendirebiliriz. (bkz: mağaradan kaçmış trol)
şerefsiz ve orospu çocuğu olmaktansa "zavallı" olmayı tercih eden kişidir.
ahmet kaya dinlemeyerek vatanını ne çok sevdiğini eşe dosta ve bayrağına belli eden zavallı.

not: zavallı lafı acun'a ait, yerli yersiz kullanmasanız?
böyle bi kimse yoktur, çünkü ahmet kaya yı şahsi olarak bilerek onun müziklerini dinlemiyorsa zavallı değil, şereflidir.
pkk düşmanı kişidir.

evet pkk, çünkü o vatan haini * insanın bir pkk'lı olduğunu cümle alem biliyor.

(bkz: dinlemem)
(bkz: dinlettirmem)
başlığı açan yazarın sevdiği sanatçıyı ülkesini seven insanların siklememesinin verdiği acıyla oluşan bir dışavurumdur.bunlar böyledir işte istedikleri olmayınca ya küfre sarılırlar yada taşa silaha sarılırlar,efenim şaşırmamak lazım boşuboşuna dağda yaşamıyorlar değil mi?
Vallahi Apo'yu özledik diye konser veren, eylemleri yüzünden yurt dışında zavallıca ölen, her vatan haini gibi öldükten sonra kahraman ilan edilen bir zavallıyı dinlememek ne derece zavallılıktır ?
zavallı olmasını geçtim eğer ülkücüyse, türkçüyse, milliyetçi vs. ise dinlemesin zaten. ahmet kaya'yı katillerin ve vicdansızların dinlemesi en başta kendisini üzerdi zaten.
müziğin evrensel olduğu düşünülürse 7 milyarlık zavallı ordusudur, yazık lan, ben de onlardan biriyim.
ben de onlardan biriyim zavallı olmak farklı oldu ya bu sefer, halbuki ne güzelmiş.

hep böyle kalacaksın diyecek olanlara edit: evet hep böyle olucam, sen de deli olacaksın.
"Tarz meselesi" sebebiyle dinlemeyenle, faşizm uğruna dinlemeyen arasında fark vardır. Faşizm uğruna dinlemeyen, eşcinselliği protesto maksatlı zeki müren'i de dinlememesi gerekir. "Normal bir insan iyi bir sanatçı olamaz, iyi bir sanatçı normal bir insan olamaz"
başkalarının beğenilerine saygı duymayan zavallının önermesi.