1. 1.
  imla hatası yapmaları bi' vatan haininden nefret etmelerinin önüne geçen kişilerdir.
  4 -7 ... joel barish
 2. 2.
  buraya numaratör koyduk, üyeleri kendi artırıyor.
  2 ... kukumela
 3. 2.
  liste başı olduğuma emin olabileceğim grup. ha ben hiç ahmet kaya dinlemedim mi? 186 bilinen şarkısının yarısından fazlasını ezbere bilirim. Ama pkk bayrağı önünde vallaha apoyu özledik diyene kadardı. şimdi burda çıkıpta yok efendim sanattı boktu püsürdü gibi saçma kelamlara girmeyelim kalbinizi kırarım en ince yerinden.
  2 -4 ... cirkinordekyavrusu
 4. 3.
  gizli gizli dinlemektedirler bu insancıklar ahmet kaya'yı. bugüne kadar ahmet kaya'dan nefret edipte şarkısını dinlemeyen görmedim henüz.
  ... levon
 5. 4.
  bu topraklara gelen en büyük sanatçının, kimliğinin bilincinde olan bir ozan olmasını çekemeyenlerin kurduğu gruptur. önüne konulanı sorgulamadan yiyenler anlayamazlar onun büyüklüğünü.
  nefret etmenin sebebi nedir? papağan gibi her sözlükte, her yorumda verilen cevap aynı, "vallahi apo'yu özledim" diye şarkı yapmıştır. bu söz dinen günah mıdır? kanunen yasak mıdır? eşinin açıklamasına göre bu şarkı yüzünden açılan davadan beraat etmiştir. (kaynak: keşke olmasaydı belgeseli). herkes senin yazılı olmayan kurallarına uymak zorunda mı? üstelik bu şarkıyı ülke dışında ve o sözleri spontone olarak söylediğini açıklamıştır. tersten bakalım, o sözleri söylemese sevecek miydin ahmet kaya'yı? tek bir sözü yüzünden bir insana nefret kusmak hangi akla mantığa sığar?
  apo teröristinin kendisine gösterilmeyen tepki gösterildi bu adama. üstelik adam öldü, 43 yaşında araksında iki yetim bırakarak öldü. insanlık, müslümanlık ve türklük adına bari saygı göster.

  not: bu şarkıyı savunduğum sanılmasın. şarkının asıl eleştirilmesi gereken hatta ırkçılık kokan tarafı ismidir. şarkının ismi "kürdüz ölene kadar". ahmet kaya'ya yakışmayan kısmı budur.
  1 -2 ... rakamsal
 6. 5.
  şu an dinliyorum, keşke tüm savaşlar sanatla ve zekayla yapılsa.
  3 -1 ... bilisim bakani
 7. 6.
  Vatansever bir türktür.

  Olmayan bir dil ile şarkı söyleyen birinden hoşlanmaz.
  3 -3 ... hz barbarossa
 8. 7.
  ayıp eden insandır , ahmet kaya sanatında ileri bir insandı.

  siyasi görüşü de begenin veya begenmeyin saygı duyacaksin çünkü kendisi her kesime hitap eden bir sanatçı idi.

  ne demişti rahmetli türban olayları ile ilgili konuşurken.
  inanca saygı düşünceye özgürlük
  3 -1 ... karasin
 9. 8.
  Nefret ne kelime!
  ... ilterisbeg de burdaymis
 10. 10.
  Ahmet Kaya’yı seven insanlardan bile nefret ediyorum. Bir çeşit Ahmet Kaya ırkçılığı yaşamaktayım sanırım.
  1 -2 ... durbisaniye