1. 1.
    objektif düşünemeyen, yalnızca kendi görmek istediği pencereden bakan kişinin çifte standartçı ve riyakar tutumudur.

Ahmet kaya'nın bir pkk'lı olduğu kesindir. Bunu tartışmayacağım. Bana göre büyük sanatçı falan da değildir. Sağdan soldan 1-2 şarkısını duymuşluğum var.

Ama nihal atsız büyük bir edebiyatçıdır. Şiirleri, romanları mükemmeldir. Haa ideolojisini benimsemiyorum hatta kendisine muhalif bile sayılabilirim orası ayrı.

+Ahmet kaya bir pkk'lı
    -olsun, şarkıları güzel
    +nihal atsız'ın şiirleri ve romanları güzel
    -ama o bir ırkçı

Böyle riyakârlık, böyle çifte standart olmaz.
    4 -6 ... otoriter kemalizm
  2. 2.
    Nihal atsız'ın akademisyen yönünü es geçmesi dışında doğru bir önerme.
    1 ... usualsuspects
  3. 3.
    sen ülkede bölücülük yap sonra sürgün edil veya idam edil, sonra mağdur edebiyatı yapılarak kahraman ilan edil. sikerler öyle işi.

ayrıca atsız'ın bokunu yiyin. evet.
    2 -3 ... kull ad
  4. 4.
    Vaktiyle bir atsız varmış diye bağırasım geldi yalan yok.
    -1 ... benkimimlan
  5. 5.
    Ahmet Kaya bir hain. Nihal Atsız bir soycu.

(Asyacı olması kardeş olduğunu değiştirmiyor, ben bir Tokat'a satmam koskoca sarımsak tarlasini)
    1 -1 ... alpertunna
  6. 6.
    eğer sen kalkıp ahmet kaya ile h. nihal atsız'ı mukayese eder kıyaslamaya kalkarsan sözlüğün bok yedi başısı olursun.

ahmet kaya san'atçı değil icracıdır,san2atçı diyenler var ,olabilir orhan gencebay'a da san'atçı diyorlar.

nihat atsız bir edebiyat dehası ve yazın ve şiir san'atçısıdır ..

ırkçı ve faşist midir ,evet ona cevabı halk verecektir ve vermiştir ,maalesef atsız gibi bir roman , makale ve şiir ustası ırkçılığı seçtiği için norveçli edebiyatçı nazi destekçisi knut hamsun gibi ancak edebiyat dünyasından soyutlandı ...

nihat atsız bana göre ırkçı olmasına rağmen dik durmuştur ..

ahmet kaya ise dinlerim kendisini , iyi bir müzisyen midir ,güldürmeyin ..

ahmet kaya kimin kayığına binerse onun küreğini çeker ,öldükten sonra bunu eşi gülten hanım bile ikrar etmiştir ,zannedersen 2005 aktüel dergisi idi galiba aklımda kalan gülten hanim ahmet sağ olsaydı mhp mitinglerinde de sylerdi demişti ,ötesi açılım olayında ibo ile akp mitinglerinde yan yana olurdu..

bugün ahmet kaya'yı dinleyen ki yıllardır dinliyorlar ülkücüler nihat atsız'a küfür edenlerdir.

bakın başlık açan eşek bile nihal atsız'! kaya ile kıyaslamaya kalkmış,ee faşist kafası içinde beyin yok gibi..
    aferin ..

demokratik kore'de internet yasak diyen soslu sosyalistlerden nazım usta ile yavuz bingöl karşılaştırması bekliyorum. bilhassa ekşi sözlükte ki amsalak solculardan.
    2 -1 ... baris hemen simdi
  7. 7.
    Vallahi apoyu özledim diyen bir orospu çocuğuyla atsızı aynı kefeye bile koymam.
    -1 ... blindur mergen