bugün

hakkında "ahmet hakan türkiye'nin en büyük gazetesinde her gün yazı yazıyorsa türkiye ortaçağda demekir" (yalçın küçük) şeklinde bir değerlendirme olan gazetecidir. cnn türk kanalında sunduğu tarafsız bölge isimli progamda sürekli konuklarının sözünü kesmesi ve konudan konuya atlamasıyla bilinir.
Aydın Doğan'ın yürü ya kulum dediği kişidir. Artık Kanal d Ana haberi bu zat sunacak.
Hpd yanlısı picin tekidir benim gözümde.
mevlüt mert altıntaş'ın öldürülmesi konusunda tartışırken 'belki intihar etmiştir' gibi bir düşünce belirtti. bu adam nasıl gazeteci, nasıl haberci, nasıl televizyona çıkartılıyor ya? görüntüyü herkes gördü. adam ölmüş yatıyor, duvarda 20 tane delik var. intihar ederken kendini mi ıskaladı bu herif amk. hem de 20 kere. bunu tespit edemiyorsan ne işin var medyada, gözümüzün önünde?
görsel
kim ne derse desin, ana akım medyada iki askerimiz hakkında tek "gık"ını çıkarabilmiş bi adamdır.
abdi ipekçi, uğur mumcu, ahmet taner kışlalı gibi namuslu gazeteci adamlardan, günümüz yandaş "namussuz" gazeteci kılıklı tetikçilere çevrildiği medyada, ben o "namussuz"lardan değilim demiştir.

herşeyini eleştirebiliriz ama en azından bu cesaretine (medyanın üzerinde en ağır baskının olduğu dönemde) yiğidi öldürelim, hakkını da verelim.

http://www.hurriyet.com.t...elik-deklarasyon-40316622
Bende mi problem var yoksa bunun da entryleri silinmiş mi?

Bugün yakılan askerlerle ilgili internet kısıtlamalarını savunmuştur.

Ayrıca tecavüz yasasıyla ilgili programa konuya hiç çalışmadan çıkmıştı.

Devrin adamıdır.
Sosyal medyaya o kadar attıp tuttuktan sonra bir hafta içinde sosyal medya sayesinde haber yaptı, soyledigini bu kadar çabuk mu yalar insan, tamam sosyal ağlardada çok fazla şarlatan ve troller var ama aynı birileri gibi tüm sosyal medyanın twitter, face felanın kapanmasını istemek biraz antidemokratik duşunce.
Kanal D Ana Haber'in yeni sunucusu.
kendisinden pek hazmetmem ama şuan programında ilginç sorular soruyor diyanetin malum son cuma hutbesi konusunda;

neden yılbaşı hutbe konusu oldu?üstelik bu toplum bu kadar kutuplaşmışken!!

neden bugüne kadar hırsızlık, yolsuzluk konusun sık sık hutbe konusunu olmuyor?

neden ışıd konusu hutbe olarak cemaate adam akıllı anlatılmıyor? (neden sık olmadığını sorgulyor) ve ekliyor, diyanet ışıd konusunda gerçekten üzerine düşeni yapıyor mu?

sorularıyla cidden beni şaşırttı.
yüz seksen derece dönmüş ve bunu da artık saklamadığına göre sorunumun kalmadığı gazeteci. tam arada derede kaldığında kafası bir eski bir yeni keşfettiği değerlere gidip geldiğinde bayağı çıldırtıyordu beni. umarım yerinde kalır da, ileride mala bağlamaz. şu hali iyi gibi. kıpraşmasın
ikiyüzlü gücün yanında olan omurgasız.
Her dönemin adamı.
kanal d'de çok ses getirecek bir ana haber bülteni sunucusu.
dün devlet bahçeli'ye çok güzel bir soru sordu:
https://youtu.be/dp1sr3Py2PY
O kadar ikiyüzlü ve samimiyetsiz ki (şu an itibariyle) aynı görüşte olmamızdan sıkıldığım gazeteci şeysi, yeni anchorman.
doğan medyasında işe başladıktan sonra coşkun özelliği artmasına rağmen, artık soyadı olan coşkun kelimesi ile beraber anılmayan kişi. sadece ahmet hakan diyoruz. muhtemelen kendi öyle istiyordur, beyaz çorap çağrışımı falan yaptıysa...
inceden inceden giydiriyor akpye.
görsel
"bazı şehirlerde arapça tabelaları kaldırma operasyonları yapılıyor ya... bu tutumu çok ırkçı ve faşizan buluyorum."

hatay ın arap şehri olduğunu bilmeyen cahil cühela "yazar". esas bu adamı ciddiye alan takipçileri var ben onlara üzülüyorum.
bu gün çok enteresan bir yazı yazmış.

http://www.hurriyet.com.t...-huseyin-gulerce-40534264
Hüseyin gülerce hakkında yazdığının altına imza atılır. Evet.
"Ferah ve kasmayan atmosferi, enfes lezzetleri, enteresan kokteylleri, abartısız fiyat politikası ve zararsız tatlılarıyla “Scarlet”, bazı pabuçları dama atacak gibi."

Bugünkü köşe yazısından bir alıntı.
Scarlet diye bir yeri anlatıyor.
inanılır gibi değil ama adam bildiğin köşesine reklam almış.
Gazetecilik bu mudur gerçekten?
her kesimden nefret kazanmış kişi... neden?

Her kesimin de "ezberini bozdu" da ondan... Aslında yıllar önce ölen merhum Philippe Noiret'nin ne tonton bir adam, ne büyük bir oyuncu olduğu ile alakalı bir entry girecektim, vazgeçtim; Ahmet hakan daha fazla hoşunuza gider!

gayrimüslim sanatçıyı bırakayım, Ahmet Hakan'ı anlatayım, çocuk hem Ahmet hem de Hakan, hem Müslüman hem Türk, böylece entrynin mala davara faydası olsun!

Ahmet Hakan bir imam-gazeteci. Meslekten imam, bildiğiniz imam. Daha önce televizyonda "enkırmenlik" yaptı, hala da yapıyor. Türkiye'nin tiraj sıralamasında birinci sırada olan "amiral gemisinde" yazıyor. Onu küçümseyenler, "AKP'nin Hürriyet konsolosu" demişlerdi. Hatta "AKP iktidardan gidince Ahmet Hakan da gazeteden ossaat gider" diyenler de çıkmıştı. Kimisi de dövmeye kalktı.

Hem islamcı çevrelerin tepkisini çekiyor, hem Kemalist çevrelerin. eski karım bile "o adamın nesini beğeniyorsun, sana hiç yakıştıramadım" gibilerden çıkışmıştı bana...

Çünkü, Ahmet Hakan, sağdan bakıyorsun sağın "klişelerine" uymuyor, soldan bakıyorsun solun klişelerine... (Övünmek gibi olmasın, bendeniz de öyleyimdir ama başka açılardan.)

Ahmet Hakan, "yaşamayı keşfederek" herkesin ezberini bozdu.

Nişantaşı "kafelerine takılıyor", espresso içiyor, falan... Gelip bunları da anlatıyor. En kral arkadaşı "rakçı" Mansur. Saldırıya da birlikte uğramışlardı. Eskiden "kız yüzünden kavga" liselerde edilirdi, iş basına sıçrayınca ilk kurban Ahmet Hakan olmuştu...

Oysa imam dediğin, namazı kıldıktan ve kıldırdıktan sonra çayını demleyecek, Hafız Burhan kasetini koyacak, yeşil kapaklı "Elmalı tefsiri" falan okuyacak, erkenden de yatacak. Karıya kıza da bakmayacak.

"Dört zevceye ve birçok cariyeye cevaz veren" islam dinini, papazlara cinsel ilişkinin ve evlenmenin yasak olduğu, bu yüzden de birçok kart eşcinsel üreten Katolik dinine benzetmeye çalışacaksınız ve kızacaksınız ha?

Ama orada arkeolog papazlar da var, sanat tarihçisi papazlar da, toplumda saygı görüyorlar.

Bizde bir imam gazetecilik yapınca fena halde ezber bozuyor. Dinciler de kızıyorlar, "gavur kahvesi" içilir mi, Mısır Çarşısı'nın arkasında mis gibi Kurukahveci Mahmut Efendi "mamulatı" ne güne duruyor? Berikiler de bozuluyorlar, Müslüman dediğin geri, ilkel, cahil olur, Atatürk devrimlerinden nasibini alamamıştır.

Oysa Latince incil okuyabilen imamlar, Santa Cecilia Müzik Akademisi'nin şan bölümünü bitirmiş müezzinler, isviçre'de saatçilik kursu görmüş muvakkitler olsa memleket kalkınacak, kimse bunun farkında değil. Ahmet Hakan magazin yapıyor, ara sıra politikaya da giriyor. Acun'un karısını salça oluyor falan...

Olamaz mı? Magazinci ille de "la-dini" olmak zorunda mıdır? ille içki içmeye, orospu peşinde dolanmaya ve barlardan yemlenmeye mecbur mudur? Alın size bu da bir "Müslüman magazincisi" işte.

Ahmet Hakan "dinci yazar" değil, bir "Müslüman aydın"... Bu da ezber bozuyor. Haa, "müktesebatı" örneğin bir abdurrahman dilipak kadar geniş ve derin olmayabilir. Bu daha hafif. Ağır olmak zorunda mı? Ayrıca kaç "laik" yazar Ahmet Hakan'dan daha ilginç ve daha önemli yazılar yazabiliyor da onu küçümsemeye kalkıyor?

Ahmet Hakan kendisinden beklenen "formata" girse de örneğin Çorlulu Ali Paşa Medresesi'nde nargile içerken ayak parmaklarının arasını karıştırıp sonra da burnuna götürüp koklasa, hem dinci yobazlar rahat bir nefes alacaklar hem laik yobazlar!
Hala twitter'da şu adamı ciddiye alıp cevap veren var. bu islamcı bozmasına hala neden paye veriyorsunuz, mal mısınız?

Efendim neymiş heykelin orası burası niye açıkmış. Sana ne, dalyarak. Sana mı kaldı? Bilirkişi misin, uzman mısın? Sen kimsin lan?
islamcı falan değildi en son, solcu oldu diye biliyordum. yine mi islamcı oldu?
"Herif o kadar rüşvetçi ki Amerikan hapishanesindeki gardiyanları bile rüşvet manyağı yapmış."

görsel