1. 1.
  1941 yılında tokat iline bağlı reşadiye ilçesinin kızılcaören kasabası'nda dünyaya gelmiştir. timaş yayınlarına bağlı bir yazardır. çok güzel kitapları vardır. benim en beğendiğim eseri yanık buğdaylar dır. eserlerinden bazıları:
  aşka uyanmak, figan, sitem, boşluk...
  3 ... evvesa
 2. 2.
  islami kesimin kemalettin tuğcusu'dur.
  salya sümük ağlatır insanı.
  ... hoca nasradın kavugu
 3. 3.
  yazarlığına bi diyeceğim olamaz, kimsenin yazarlığını eleştirmek haddim diildir, ancak kitaplarının, nerdeyse her sayfasında biri ölür.
  1 -1 ... olric
 4. 4.
  hayatı hep dramatik bir gözle gören ve bunu yazınsal eserlere döken, gerçekçi betimlemelere sahip yazar.
  1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  ancak ortaokulda okunmasını tavsiye edilebilecek hidayet romanlarının önde giden isimlerindendir. yazdıklarının edebi değeri pek azdır ve genelde bütün kitapları birbirine benzeyen özellikler taşır. kitaplarında ekseriyette islam dışı yaşantısından bunalıma girmiş sonra islamı kaideleri benimseyip namaza durunca herşey yoluna girmiş kişi nirvanaya ulaşmış izlenimleri veren yazar.
  ... gourmont
 6. 6.
  bazı kitaplarında edebiyat yapmaktan çok siyasi olguları işlemek ön plandadır. ayrıca okuduğum ilk yazar olmasında şahsımda özel bir yeri olan yazar.
  ... psikopat yazar
 7. 7.
  boşluk ve çiçekler susayınca adlı romanların yazarı, dişisi için emine şenlikoğlu
  ... gullik
 8. 8.
  bütün kitapları ortak özellikler taşıyan, acıtasyon seven yazar kişilik.
  2 romanını okusanız kalanları hakkında fikir sahibi olunur.
  1 ... supersumo
 9. 9.
  genelde insan ve toplumu konu alan yazar, şiirle edebiyat hayatına başlamış ve bir çok roman ve hikayeye imza atmıştır.toplumun iyi ve kötü yönleriyle birlikte toplum arasındaki ilişkileri de ele alan yazarın ilk eseri ''cicekler susayınca''dır.ahmet günbay yıldız'ın ilk okuduğum ve etkisinden uzun süre kurtulamadığım eseri ''mavi gözyaşı''dır.bazı eserleri;cicekler susayınca, mavi gözyaşı, bir dünya yıkıldı, azat kuşları, boşluk...
  ... sokaklambasi
 10. 10.
  romanlarının tamamına yakınını okuduğum reşadiyeli yazar. hemen hemen bütün eserlerinde hayatın farklı gerçeklerine aynı bakış açısıyla yaklaşan yazar duygusallığı ön planda tutar. realizm onun için islami kurallarla paralellik gösterir. üslup açısından günümüz yazarları içerisinde ön sıralarda yer alır.
  ... sozlesmeyi kabul ettim