1. 1.
  akparti hükümetinin dış politikasını yönlendiren baş aktör.

  ahmet davutoğlu
  ahmet davutoğlu
  30 -22 ... kurna
 2. 2.
  taha akyol'un eğrisi doğrusu adlı tv programında hasan cemal, fuat keyman, yalım eralp'in sorularını aslanlar gibi cevaplayan cengaver şahsiyet.
  40 -22 ... kurna
 3. 3.
  medeniyetler çatışması(crash of civilizations) adlı, amerika'nın bop(büyük ortadoğu projesi) adını verdiği minareyi çalmadan, kılıf babında samuel huntington'a ihale edilen teze, gayet dayanaklı ve sağlam bir anti-tez hazırlayıp bunu akademik dünyaya (özellikle mazlum ülkelerde) duyurmayı başaran; bundan 5 sene kadar evvel koç üniversitesinde derslere giren, sağ tandanslı akademisyen. Görüşleri tutarlı, ilinti yeteneği ise kesinlikle dikkate alınasıdır.
  25 -1 ... fena halde leman
 4. 4.
  başbakanlık başdanışmanı.boğaziçi işletmede okumaya başlamış fakat bu bölüm ona yetmemeye başladığı için ekonomiye geçmiş, yüksek lisansını kamu yönetimi alanında doktorasınıda uluslararası ilişkilerde yaparak sosyal bilimlerde el atmadığı alan kalmamıştır.türkiye'nin dış politikasındaki bütün komşu ülkelerle iyi geçinme ve tüm dünyada aktif siyaset fikri ona aittir.
  22 -3 ... lebronn
 5. 5.
  türkiyenin uyguladıgı muhteşem dış politikanın sahibi, strateji kitabı ile, bu politikayı daha önce yayınlamış kişi.
  20 -5 ... akeem alojuwon
 6. 6.
  stratejik derinlik isimli bir kitabı bulunan dış politika baş danışmanı.
  10 -1 ... yalan soylemeyen yalanci
 7. 7.
  bilim ve sanat vakfı'nın duayen hocası ve kurucusu, şu anda ise cumhurbaşkanlığı başdanışmanıdır.
  8 -3 ... kyuubi no kitsune
 8. 8.
  1959 yılında Konya/Taşkent'te doğdu. Ortaöğretimini istanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi bölümlerinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslar arası ilişkiler Bölümünde doktorasını tamamladı. 1990-1995 yılları arasında yurtdışında görev yaptıktan sonra 1996-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde çalıştı. 1993'te doçent, 1999'da profesör oldu

  ikibin ikiden bu yana başbakan başdanışmanı. Cüneyd Zapsu ve Egemen Bağışla bir ara gerginlik yaşadığı dedikoduları bir ara gündeme gelmişti. Son beş yıldır artan bir önemi var ortadoğuda. Öyle ki gazze vahşeti esnasında bölgeyi ziyaret eden Sarkozy yapacağı görüşmelere katılmasını rica etmişti. Ortadoğuda onsuz bir denklem kurmak neredeyse imkansızdır. stratejik derinlik kitabında geliştirdiği doktirini dış politikada uygulamaktadır. Komşularıyla sorunsuz bir türkiye yakın hinterlandını kuracaktır demişti kitabında nitekim kurdu. hamas siyasi büro şefi halid meşal 'in türkiyeye ziyareti onun eseridir. Onun öngörülerini avrupalılar beş yıl sonra görebilmiştir. Yakında daha büyük hamlelerini göreceğimiz gizli dış işleri bakanımızdır. israil kendisinden nefret etmektedir ki bu nedenle bile sevilebilinir.

  Bütün bu iyi özelliklerine rağmen uluslar arası ilişkiler uzmanı olmasından mütevellit kendisiyle yapılan bazı röportajlarda olayları son derece rutin şeylermiş gibi değerlendirmesi insanda soğuk duş etkisi yapar.

  kendime edit: davudoğlu değil davutoğlu
  11 -5 ... kacmak isterken vuruldu
 9. 9.
  türk dış politikasını şekillendiren adamdır. yazdığı stratejik derinlik isimli kitabıyla adeta "ben bu işin kitabını yazdım kardeşim" demiştir. mit müsteşarı olması tartışılmaktadır.
  6 -3 ... masterboy
 10. 10.
  Yeni ABD yönetimine Ermenistan'la sınırı açma olasılığı için dağlık Karabağ sorununun ön koşul olmaktan çıkarılması yönünde siyaset izlenilmesi gerektiği yönünde tavsiyede bulunan cumhurbaşkanı ve başbakanın dış politika baş danışmanı.
  6 ... rick blaine
 11. ahmet davutoğlu Başlığındaki Önemli Entry'ler