bugün

dünya gündemine bomba gibi düşen gelişme. şöyle demiş ahmet altan:

"ben dayatmacılığın, tek adamlığın hiçbir türünden hoşlanmıyorum. böyle bir gelişmenin ihtimaline bile karşıyım. bu nedenle oy vermeyeceğim."
riskli bir açıklama yapmıştır kendisi adına. aleni akp karşıtlığı büyük bir risk oluşturuyor bu ülkede bildiğiniz üzere.
ahmet altan ın demokrasi adına atmış olduğu önemli bir adamdır.
en azından kendi düşüncesine göre doğru olanı yapmıştır. sağa sola oynamamıştır.
Ayağa kalkmayan komutandan sonra bu ters hareketi ile Silivri'ye göz kırpan yazardır.
- bekleyin lan geliyorum.
ne oldu lann, kereta, yaranacam diye atatürk'e bile sövüyordun...
ahmet altan ın bağımsızlara oy vereceği bilindiği için pekte şaşırtıcı olmayan açıklamadır.
normal olan açıklamadır. sahi bir altan olayı vardı, hani defne joy ile ilgili olan ona ne oldu ?
rte diktatörlüğünün, faşizmi görmezden gelip egemen iktidarları ve güçleri desteklemesiyle meşhur ahmet altan gibi bir liberalin bile akp'nin faşizmine kendince başkaldırttığını gözler önüne seren olay.
(bkz: geleceğe yönelik riskler üstlenmek)
(bkz: inan kıraçın yatağında kesik at başı)
(bkz: aydınlığa hasret kalacak yazııkkk)
bu, fettullah gülen'in rte'den desteğini çektiği ya da "aklını başına al" olarak okunabilir. zira taraf'ın fettulah gülen'den destek gördüğü konuşulur hep. ayrıca seçim reklamlarının gitmediği nadir gazetelerden biridir taraf. ortada dolaşan akp yanlısı, fetullah destekçisi gibi imajı temize çekmek için bile söylemiş olabilir. zira bu tarz kararlar ve söylemler anlık değil, uzun vadede projelerin hesabı edilerek söylenir. yoksa rte nere altan nere. akp nere taraf nere. ahmet bu, vardır yine bir çıkarı bir yerlerden.
vermezsen verme çokda fifi.
başbakan; ama benim çobanım, bakalım, manavım oy vercek diye cevap verebilir.
ahmet altan'ın özgür iradesi ile aldığı karardır ve gerekçelenmiştir. ama ak partiye oy vermeyin ya da ak partiye oy verenler ahmaktır dememiştir. chp seçmeni ya da siyasi görüşüyle gerçek bir liberal arasındaki fark budur.
herkesin aman rengimi kimse bilmesin, vay başıma neler gelir diye kaygılanarak ben buyum diyemediği ki, özellikle medya aleminin üzerinde bunca baskı varken, bir adamın çıkıp ben akp ye oy vermem diyebilmesi abartılmaması gereken ancak, insana umut veren bir davranıştır.
bir çobanın verecegi oyla aradaki fark eşitlenebilir.
akp kömürünün tadına bakmamış cahil seçmen beyanatı.
(#12010339) demişim zamanında.
bugün ortaya döküldü herşey, başbakan gazetecilere açtığı davaları geri çekti.
her şey mhp'den oy çalmak için tezgahlanmıştı zaten.
vatanı karı memesine satarım diyen adam, birden bire rte'ye düşman oluyor o öbürünü mahkemeye veriyor. milliyetçi seçmenin oyunu çalma tiyatrosunun aktörleri...
"zikerün yapacağınız işi ben öteden geliyorum" açıklamasıdır.
marjinal yazar ayağı göt ayağı.