bugün

şey...

evet, ahlaksızlığın en büyüğünü yapıp ahlaktan bahseden şey, o. birisi işte boşverin. hadi bizim çevremizden birisi diyeyim. tanıdık ama ''siz belki tanımazsınız'' da diyeyim...

hadi lan yedin bi bok, bari adam gibi çık da herkesten özür dile. dimi? iki gram adamsan çık da özür dile. hadi bi gram adamsın diyelim. o zaman kimseye gözükme a. koyim.

amaa...
ne insanlar var dimi? kendi canından kanından birisini, belki de canııımm diye sardığın birisine ihanet et sonra da herkesin önünde ondan özür dileyeceğine kendi çamurunu başkalarına at. hiç mi o yıllardır aynı yastığa baş koyduğun insana saygın yok? onyıllardır kahrını çeken kadına, çocuklarını besleyen anaya sevgin yok da be mahluk, saygın da mı yok? insanların karşısına geçip palavralar anlatacağına ''sevdiğim kadından sadece özür dilemek istedim hoşçakalın.'' demeye hiç mi yüreğin yok?

yalnız değilsin sen. korkma bu yüzden. gerçi bu yüzden zaten bu kadar cesur olabiliyorsun ya adam olamamakta. seni savunuyorlar şu an. senin için ağlıyorlar. acaba senin kadının için bir damla yaş döktüler mi? acaba yıllardır kadınların haklarını savunan, çağdaş-okumuş-etmiş-aydın zart-zurt kadının haklarını savunan, ezilmiş kadınların haklarını savunan ve şu an senin için göz yaşı döken o sarı saçlı kadınlar acaba ihanete uğrayan, belki yıkık belki de ölmekte olan senin kadının için bir damla göz yaşı döktüler mi?

yalnız değilsin. etrafındakiler de senin gibi adam değil. hepsi senin gibi yalancı, hepsi senin gibi hain.

tanıyorum ben böyle bir kişiyi ama önemli değil kim olduğu. çevrenize baksanız görebilirsiniz bunlardan. insanlıktan nasibini almamış, insanlıktan bahsedenlerden.
yanında maskeler taşıyan ve ortama göre bunları takan kişidir.