bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kimse ahlaksız değildir.bu yaratılış itibariyle aykırı bir durumdur.iyi ve kötü ahlak vardır.toplumda ahlaksız olarak nitelendirilenler,kötü ahlaklı kişilerdir.
  1 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  din, aile, toplum gibi kurum ve mekanizmalar tarafından dayatılan hayatı anlayış * biçimine sahip olmayan kişi...
  ... emptywords
 3. 3.
  arabesk şarkılarda en çok kullanılan 20 anahtar kelimeden biri.
  ... diyonsos
 4. 4.
  30 kişiyi öldüren bir sosyopat, bir seri katil ahlaksız değildir. Keza öldürdüğü kişileri sekize bölüp bavulda taşıyan manyak da ahlaksız değildir, 20 çocuğa tecavüz eden bir sapık da. Böyleleri ahlaksız değil, hastadır. Akıl hastasıdır veya ruh hastasıdır. Akıl veya ruh hastasına 'ahlaksız' denemez. Her halde 'müslüman' da denemez. Zira kabil-i hitab (dinle mükellef) olmaktan çıkmıştır. Veya hakikatte hiç olmamıştır.

  dücane cündioğlu
  ... cutis marmorata
 5. 5.
  iyi insan olmaktan gecer. dinsel ahlak kuralari ancak sizi baglar evrensel olanlarsa herkesi birine ahlaksiz demeden once dusunulmelidir.
  ... scurtel
 6. 6.
  ahlak kesin çizgilerle belirtilir. ya ahlaksızlık vardır yada ahlak vardır. insanda ahlak bu çizgilerle belirlenir. sadece dinsel olgular değil hayatın her yerinde ahlaksızlık yapılabilir. örneğin; yalan atmak bir ahlaksızlıktır veya birinden para çalmak. ayrıca dine hakarette bir ahlaksızlık örneğidir.
  1 -1 ... the man who wasnt there
 7. 7.
  ahlak kavramının, hiç bir denetleme ve otorite mekanizması yokken de doğru ve düzgün kalmak ve bunu denetleme işlevini sürdürebilmek olduğundan bi haber sadece yatmak kalkmak ve küfür etmek sanan ve öyle yaşayan kişidir. mesela esnafsa eksik tartar kötü satar ama kısa etekli birine bakan arkadaşını ahlaksızlıkla suçlar. ya da dün tükürdüğü yüzü bu gün öper, ama bir sevgilisinden ayrılıp başkasıyla çıkmaya başlayan kişiyi ahlaksız bulur. en güvendiği kişiyi öyle ya da böyle satar, sonra haklı olma gerekçeleri bulur kendince. bilmez ki mazereti bitmez insanın. ulan nasıl bakıyorsun aynaya ha?
  ... ruhumorceyda
 8. 8.
  ahlaksiz olmak iyidir,ahlak adi altinda aci cekilen yerde.
  -1 ... camce
 9. 9.
  Savunduklarını menfaatler uğruna çiğnemek. Sana yapılmasını istemediklerini başkasına yapmak. Başkalarının hakkını, özgürlüğünü gasp etmek. Sözlükte bolca vardır ama aynı ahlaksızlar insanlıktan dem vurur, kendilerini haklı çıkarmaya çalışır. Lastik gibi. Lastikten yapılma insanlar.
  1 ... istemiyorum
 10. 10.
  Toplum kurallarına uymayan.
  ... selia