bugün

uygulanması durumunda daha objektif bir yöntem olması muhtemeldir.Mesela kişinin okul hayatı boyunca din kültürü dersinden aldığı notların ortalaması 2 ve üstüyse kişi direk cennete alınmalıdır.Eğer 1 almışsa cehenneme postalanmalıdır.Hem de böylece öğrencilerin din kültürü dersine daha çok önem vermeleri sağlanır.Bu durumda şöyle bir diyalog gerçekleşebilir:
ahiret görevlisi:Evet luckysperm bey lise 1 de din kültürünüz 1 düşmüş,maalesef sizi cehenneme buyur etmek zorundayım.
luckysperm:Ama nasıl olur ben 5 vakit namaz kılan,her kurbanda en az ikişer dana kesmiş bir insanım.
ahiret görevlisi:Valla ben bilmem burda belge konuşur.
luckysperm:Yav o hocanın ibneliği,bana gıcık kaptığından 1 düşürdü.
ahiret görevlisi:Bi de din hocasına ibne dedin, sen sittin sene çıkamazsın cehennemden.
luckysperm:Sizi şikayet edecem,yargıtaya kadar gidecem.
ahiret görevlisi:güle güle,cehennemin dibine kadar yolun var.
benim gibi din dersinden muaf insanların torpilli olarak cennete yerleştirilebileceği sistem. türk bürokrasisi gibi yani.*
(bkz: işte biz o gün tükeneceğiz)
+ ilk okulda felan hep 5 di ?
- burada lisede paso 1 almışsın yazıyor ?
+ ya öndeki arkadaş yanlış yazmış ondan kopy... hassktr !
- ohoo canım sen çok şahane kızaracaksın söyliyim
-100 geç, 100 geç; 87 geç, 87 geç; 44 dur orda; 44 dur orta; hassikktir toplu kopya bi siktirin gidin hepiniz! getir canım sen eski usul terazi-kefe yöntemi..
+ oraya bi not alır mısın zebanicim;

namaz- 3

- teravihleri hiç kaçırmazdım ben küçükkene. yanlışlık olmasın, bi daha baksanız?
+ dakika dakika kayıt edilir hepsi.. yanlışlık yok. ses çıkarma biraz!

oruç- 2

- tekke oruçları da dahil mi? hani öğlene kadar tutardık ya?
+ lan 33 defa oruç bozmuşsun hala tekke oruçları dahil mi diye soruyosun! ayıptır be.

hacca gitmek- 0

- ama gidecektim ya ben biraz daha yaşasaydım!
+ şş sessiz ol bakiim 2 dakika! kaderinde yazdığı kadar yaşamışsın zaten, gitseydin. tutan mı vardı seni alla allaa? neyse devam edelim;

zekat- 2
fakirlere yardım- 0
dua etmek, allahı anmak- 0
meleklere inanmak- 1

+ o da karına arada bi "melek gibisin bebeğim!" demişsin, orda hee! yanlış anlama yani. az kaldı, bitirelim şunu;

kur'an okumak- 0
ahlaksızlıktan kaçınmak- eksi 3

+ helal olsun, ilk defa gördüm bu notu zabani olalı! "eksi 3" vaaay.. hızlıymışsın sen!
- eheheh yaptık bişiler zamanında..
+ ama yanlış yapmışsın maalesef ki.. atın bunu cehenneme!
- kaydırma yaptım sanırım yaa, bi daha bakın lütfen.. allaseverseniz bi daha bakın lan1
+ lan hee? en derin yere atın bu ibişi.. kaydırma yapmışmış, senin zaten hayatın kaymış.. daha ne kaydırması!
- alayınız topsunuz olm!
+ abouv ne dedii. katran kazanlarına atın, altını da harlayın sık sık ki gelsin aklı başına bu zındığın!

güncel Önemli Başlıklar