bugün

bu dünyada her istediğinin yapabilme özgürlüğüne inanan insandır. isteyen hırsızlık yapsın, isteyen tecavüz etsin, isteyen zina yapsın, isteyen istediğini öldürsün diyen insandır.
sevdiği birisi ölünce 'ışık oldu' diyen insandır.
bazı inanan insanlar tarafından "oh ne güzel madem ahirete inanmıyorum ben bu dünyanın a...korum!" şekl,nde bir anlayışa sahip olduğuna inanılan gayrimüslim.

hayır efendim öyle işlemez o makine!

ahirete inanmayan ya da atesit ya da deist bir insan bu şekilde itham edilemez.

din, iyi, topluma saygılı, insana saygılı vs. bir insan olmak için evet etkendir ve etkilidir fakat ön şart değildir.

dine inanıp, ahirete inanıp sapıtan, insan katleden, çocuğa tecavüz eden insanlarda olabileceği gibi, dine inanmayıp gayet düzgün yaşayan, kanunlara kurallara elinden geldiğince riayet eden insanlar da olabilir ve vardır.

gidelim isterseniz bayrampaşa'ya bir anket yapalım bakalım kaçı ateist, kaçı müslüman!

ateistlere, dinsizlere laf giydirecem diye götünüzden tespit uydurmayın!
inançları konusunda serbest bırakılması gereken insandır. dinde zorlama yoktur. inanmak ya da inanmamak kendi tercihidir. ama şu var ki, inanmadığı şeyler, aslında inanması gerektiği şeylerse ve buna göre yaşaması gerektiği halde yaşamıyorsa, bir gün ebesinin amını tersten görecek olan insandır.
milyonlarca yıl din kavramı ortada yokken ahiretin varlığından bile habersiz yaşamış insanların durumu. tek tanrılı dinlere baksan bunların hepsi sonsuza dek cayır cayır yanacak. Niye? yemiş içmiş üremiş avlanmış sıçmış şu bu. ne yapacakmış, o zamanlar olmayan kitapları okuyup olmayan kiliseye camiye havraya gidecekmiş, o dönemde kimsenin bilmediği duaları okumamış. peki.