bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    on beş yeni üniversite kurulması kanununa atfen kırşehir de kurulan üniversite..
    2 ... harabe
  2. 2.
    eğitim fakültesi ve fen-edebiyat fakültesinden oluşan, kırşehir'in merkezinde bulunan, gazi üniversitesi'nden ayrılmış olan ve benim de eğitim fakültesi'nde okuduğum üniversite.
    4 ... kalp kerizi
  3. 3.
    logo yarışması düzenleyen, kurulma aşamasındaki üniversite. (son teslim tarihi 12 ocak 2007)
    (bkz: ahi evran)
    2 ... risale
  4. 4.
    sanılanın aksine aslında ülkücü yuvası falan olmayan üniversite. bir zamanlar ülkücüler tarafından gazi üniversitesi'ne benzetilmeye çalışılmıştır fakat gerek okul yönetiminin gerekse öğrencilerin tepkisiyle engellenmiştir. bu yıl gazi üniversitesi'nden ayrılması sebebi ile g.t gibi ortada kalmıştır. gerçek şudur ki ortada büyük bir otorite boşluğu vardır. birinci sınıfların öğrenci kimlikleri hala verilemedi, bunun sebebi ise tam anlamıyla bir rektörünün olmaması. öğrenci kimliklerinde yeni rektörün imzası olması isteniyormuş. şu andaki rektör tedviren de olsa hacettepe üniversitesi rektörü tunçalp özgen. rektörlük seçimi yaklaşık bir ay önce yapıldı, ancak rektörü cumhurbaşkanı atayacağından ve çankaya'nın şu an cumhurbaşkanı seçimi gibi rektör atamadan çok daha önemli işleri olduğundan bizim okul rektörsüz kalmış ve öğrenci kimliklerimiz verilememiştir ve böyle giderse öğrenci kimlikleri önümüzdeki bahara kalacaktır. ha öğrenci kimlikleri çok mu önemli? evet önemli, bir üniversite öğrencisine çok kez lazım oluyor. sinemada öğrenci bileti alacağım, öğrenci bileti istediğimde adam benden kimlik istiyor, abi üniversite öğrencisiyiz diyorum, ee kimliğini göster diyor o zaman da haklı olarak. hadi bunu geçtim; ben kırşehire giderken inzibatlar otobüsü durdursa, yoklama çekse ne b.k yiyeceğiz? abi ben öğrenciyim, ahi evran üniversitesi'nde okuyorum. var mı lan öyle bir üniversite, çıkart bakayım kimliğini. vermediler daha abi. sen bizimle askerlik şubesine kadar gel bakalım genç...

edit:öğrenci kimlikleri mayıs ayının başında verilmiştir, aslında biz bu sene için umudumuzu kesmiştik ama...
    2 -1 ... kalp kerizi
  5. 5.
    --spoiler--
    Fakülteler
    Kırşehir Eğitim Fakültesi
    Kırşehir Fen Edebiyat Fakültesi

Yüksekokullar
    Kırşehir Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
    Kırşehir Sağlık Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
    Kırşehir Meslek Yüksekokulu
    Mucur Meslek Yüksekokulu
    Kaman Meslek Yüksekokulu
    Çiçekdağ Meslek Yüksekokulu

Araştırma Merkezleri
    Ahilik Kültürünü Araştırma Merkezi http://www.ahilik.gazi.edu.tr
    --spoiler--

fakülte ve meslek yüksekokullarından oluşan benim de eğitim fakültesi'nde okuduğum üniversite. henüz gazi üniversitesi'nin etkisinden kurtulamamıştır.
    1 ... kalp kerizi
  6. 6.
    web sitesi: http://www.ahievran.edu.tr/
    2 ... la paz
  7. 7.
    dün PDR bölümünü kazandığımı öğrendiğim üniversitedir.
    küçük şirin ve tekrar küçük bi üniversitedir.
    Adana gibi bi şehirden Kırşehire...
    Allah yardımcım olsun..
    5 ... trustme
  8. 8.
    sınıf öğretmenliği bölümüne uludağ sözlükten bir yazar kazanan (bkz: ben) üniversite. *
    7 ... hayallerimden ibaretim
  9. 9.
    istanbul-ankara-izmir-bursa gibi kentlerdeki birçok liseden daha küçük ve daha kısıtlı imkanlara sahip üniversite.

ne gerek var la?
    2 ... bu boru baska boru
  10. 10.
    logosu böyledir;

ahi evran üniversitesi
    1 ... worldisblack