1. 1.
    son 2 haftadır facebook'um dillere şenlik. bu adam hayatıma, daha doğrusu facebook arkadaş listeme girdikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı hayatımda. bakkalım kürt çırağını dövüp, yunan bir arkadaşımın kasıklarına ırz düşmanı diyerek tekmeler savurdum. bir nevi gözümü açtı, bana farklı bir bakış açısı kazandırdı.

peki neydi amacı? bazı şeyler fena sinirlendirmiş onu, bazı şeyleri artık kaldıramıyormuş. ilgili facebook gruplarına ve safyalarına üye olup müdavim bir tavırla takılmakta. örnekler şöyle:

*bu anamızın boynunu böyle bükük bırakanlara kimse bizden merhamet etmemizi beklemesin
    haine merhamet vatana ihanettir !!! (elinde bayrak tutan yaşlı bir kadın resmi üstüne - şehitler ölmez vatan bölünmez'in fotosunu paylaştı)

*beğenip paylaşmayan beni listesinden silsinnnn!!! (yaşlı bir gazi resmi üstüne - polis özel harekat'ın fotosunu paylaştı)

*kar yağıyor.. (bunu kendi yazmış ve '0' beğeni almış. sanırım sorun ".." koyması.)

*şerefsiz köpeeeeekkk kuurrruussssuuuuu... hepiniz it gibi gebereceksiniz. (vince asılmış birkaç adam fotosunun üstüne - at üstündeki türk değilse yüktür'ün fotosu. sanırım asılanlar pkklıymış)

*arkadaşlar tekrar ediyorum dün gece telefonumu çaldırdım. çalan şereffsssiiizzzz size seni seviyorum diye mesaj atarsa ve cevabınız olumsuzsa lütfen yarın iş yerinde gündeme getirmeyin bunu. (hımmm...)

*arkadaşlar bu gece beklenen oldu ve telefonum çalındı.

*arkadaşlar telefonumun çalınma ihtimali var bu gece. içime öyle doğuyor.

*ulaannnn eşşeğğğiiinn bile bir haysiyeti var be itler... sizde o da yok!!!!! allah belanızı versin. (allah büyük harflerle. ikiye bölünmüş bir foto, üstte imralı'ya giden bdp heyeti altta eşekler var. polis özel harekat'ın fotosu.)

ya işte böyle mert bir kardeşimiz. sözünü sakınmıyor, korkusuzca iletiler yazıyor. kendisinden öğrendiğim öğreneceğim çok şey var. ya hepsin ya hiç ya türksün ya piç!!! hepinizin anasını sikicekmişiz lan bekleyin, adam öyle dedi!!!

freeze you later
    3 ... absolute zero