bugün

(bkz: benim babam senin babanı döver)
öyledir.agnostik en azından bilmiyordur,boş konuşmaz.
Doğrudur tanrının varlığını kanıtlayamadığım gibi yokluğunu da bilmek mümkün değildir insan aklının aciz kaldığı şeylerdendir. (bkz: belki de tanrı hayatı başlattı ve evrimi sağladı)
en mantıklısı apateizm'dir.
"tanrı varsa bile banane bro, ben kendi işime bakarım" der kendisi. biraz inceleyin siz de seveceksiniz.
bunlar da inananlardan daha çok uğraşıyor inanmayanlarla arkadaş. hayır yani senin şüphe duyduğun tanrı şüphe kabul etmiyor şüpheci olarak seni de kabul etmiyor. ne “ bilinmiz abi yii “ triplerine girip artistik yapıyorsun. özünde sen de ateist sayılıyorsun.
dinlerin kesin doğru olmadığını kabul eden biri ateist olur.
Agnostizm, ahirette; allam valla ateizt değilim, ben sadece bilmiyirum, diyordum. inkâr fln yok Allah çarpsın,

Diyerek kıvırma planları kuranların icadı.
Neden agnostizm? Hemen Her ateist geçmişinde deist ve agnostik olmuştur. O yollardan geçmiştir. Tanrının varlığının olma ihtimalinin verdiği korku insanları deist yada agnostik yapıyor genelde. Böyle vicdan rahatlatıyorlar.

Birde cahil cahil konuşmuşlar, "ey ateist tanrıyı çürütecek kanıt bulamadıysan.." gibi zırvalamış. Cidden komik derecede cahilsiniz. Hayır, Var olmayan bir şeyi neden ispatlama derdine düşeyim ki? Ve neden var olmayan binlerce hayali varlık varken tanrının var olup olmadığına takıntılısınız?

Bana diyorsun ki sen agnostik kardeş," hügo'nun ve şirine'nin gerçekte var olmadığını bilemezsin." şimdi kafanda yandı mı bir kaç ampul? Anladın mı ateistleri?
"benim şimdilik savunduğum zayıf agnostisizme göre ise gelecekte belki bir kanıt bulunur ve 2 taraftan birine yönelebiliriz bunun sebebi bilime olan inancım."

Hala diyorsun ki ileride belki tanrının varlığına kanıt bulunur ve 2 taraftan birine yönelebiliriz. Ve bilime olan inancını gösteriyorsun sebep olarak. * yani komik değil mi? Bilimin tanrıyı ispatlayacağını mı düşünüyorsun? Bugüne kadar bilimin bana ispatladığı bir tane doğaüstü olay yada varlığı gösterir misin? Cidden komiksin. Yani bilimle çelişiyorsun bir kere sen bu sözlerinle. Evrimi araştırdın mı? Ya big bang? Adamlar g.tünü yırtıyor nasıl başladığını bulmak için. Sence bulamazlarsa ya bu tanrının işidir derler mi? Diyebilir mi? O zaman adı bilim olur mu?

Ateistleri şu noktada anlamalısın, biz binlerce doğaüstü gücü olup bilimle çelişen hayali figürün/kahramanın gerçekte var olup olmadığına yüzde 50 şans verecek kadar boşa yormuyoruz beyinlerimizi. Agnostiklik gereksiz bir şey benim gözümde. Ama saygı duyuyorum inanan inanmayan herkesin görüşüne.