bugün

* age of empires 2 sıkıntısız olarak sabahlamaya yardımcı olan bir oyun. sıkmaz.
gençliğimi yedin be pezevenk!
-bi bir saat age of çevireyim ben
+tamam o zaman saat 4 gibi buluşalım
-ok

saat 4te arayan arkadaş ya da sevgili
+nerdesin geldin mi?
-ya şeyyy... ıııı pff tamam ya çıkamadım evden daha
+pezevenk yine oyuna daldın dimi?

bu tarz diyalogların sıkça dönmesine neden olan oyun. sevgiliden ayırır şerefsizim.
(bkz: age of empires ta kurtlarla savaşa giden ülkücü)
(bkz: emrin)
(bkz: yaparım)
(bkz: efendim)
(bkz: tamam)
(bkz: yalarım)*

şöyle bir hatun bulamdım ya ona yanarım.
sanal alemdede olsa türklerin hakkının verildiği bir oyun
internet kafelerde zamanında çocukların abi bana "encome pays" açarmısın dedikleri oyun.
tekli-çoklu oyun seçeneklerinin yanı sıra edit map kısmı da bulunmaktadır. Bu kısımda kendi haritanızı yapabilir yada mecvut haritaları değiştirip oynayabilirsiniz.
(bkz: age of da kürt ırkı olsa/#12643874)
hayatımın gelmiş geçmiş en güzel oyunu olduğunu düşündüren mitology serisine sahip oyun.
microsoft'un yapmış olduğu en iyi iş.
strateji oyunlarının miladı .
akşam başlıyorum bi bakmışım sabah olmuş vakit hemen geçiyo oruç tutanlar da denesin bence.
rakip arayıp bulamadığım.
ve henüz hiç kaybetmediğim bilgisayar oyunu.
oynadığım ilk strateji oyunudur.
Sınava hazırlanmama rağmen her cuma cumartesi pazar pazartesi günleri bilgisayarın başına geçmeme neden olan oyun.
ilk oyunda ilkçağı konu ederek tutan ikinci oyunda ortaçağı konu ederek zirveye oturan üçüncü oyunda ise yakın çağı konu ederek biraz gerileyen bir zamanların en sansasyonel oyun serisi. bulunacağınız herhangi bir ortamda bu oyunu oynayan birileri mutlaka vardır. ikinci oyundan dolayı dünyanın nerdeyse bütün dillerini öğrenmenizi istetecek seridir. uzun zamandır oynamamış olsam bile birileri oynayalım dediğinde asla geri çevirmeyeceğim oyun the conquerors dur.

(bkz: eskiden windows cd lerinde oyunların demosu vardı)
güzel oyundur. age of serisi olarak tek problemleri 8 kişiden daha fazla oynanamamasıdır. daha sonra 3. sü çıkmış olmasına rağmen bu oyunu arattırmıştır. multiplayer oynaması acaip zevklidir. hala nostalji niyetine arkadaşlarla oynanabilcek kalitede bi oyundur.

(bkz: adamlar yapmış abi)
oynarken her tarafın görünmemesine hep sinir olmuşumdur.onu ben bi kere bişey edip yaptıydım .diğer devletlerde gözüküyordu ve o kasvet veren karanlık yoktu.ama gelin görün ki age of empires 3'te gene aynı meret var.
küçükken en çok oynadığım oyundu. Gercekten zevkli bir oyun olsa yine oynarım.
1den 3e doğru giderken boka saran oyun. en iyisi 1 en kötüsü 3dür bana göre. 2 orta.
hala oynadığım oyundur. bırakılmıyor arkadaş, esrar, eroin gibi bir oyun.
5 dakika daha 5 dakika daha diye saatlerce oynadığım tapılası strateji oyunu.
futbol oyunları dışında oynadığım tek oyundur. düşünüyorum da harbiden öyle. çok küçükken zone'un odaları vardı, internet üzerinden oynamaya çalışırdık. evde var 56k internet, ne haddimizeyse girmeye çalışırdık. oynardık da... hiç ingilizce bilmediğim yıllarda birkaç kez abimleri izleyip odaya girer girmez spam yapıyordum. " go go go " hhaha... bir de oyun ekranında çeşitli sayılarla kayıtlı sesleri yükleyebiliyordunuz. 14'ü çok kullanıyorduk. sanırım o go go go idi... 11 de kahkaha olabilir.

ben genelde death match oyuncusu olarak takıldım. sabırsız biri olduğumdan... lakin bir gün uzadıkça uzayan oyun beni ekonomi yapmaya itti. ondan sonra dark age ile başlayan sıradan oyunlara takıldım. 7-8 dakikada feodal a geçmeye çalışıyorduk. sonra üniversiteye geldim, birkaç akraba ile internetten oynamaya devam ettik. derken akraba evlendi geceleri oynadığımız oyun sekteye uğradı. yakın zamanda da fanları tarafından bir sürümü çıkarılacağını duyduğum oyun beni tekrar heyecanlandırdı.

vesselam güzel oyundur age of, gerçekten sıkılmadan oynadığım ve kendimi zehir gibi hissettiren bir oyundur.
türkçe rap şarkısı yapılmış oyun.

http://www.youtube.com/watch?v=vdW9t_OWWdo

tamam lan itiraf ediyorum. kafamız iyiyken oyundan sonra dandik bir mikrofonla kayıt yapmıştık. söyleyende benim sözlerde benim. *