1. 11.
  harika bir strateji oyunu arada bir maden yokluğunda hile yapılabilir.mancınıklarla kaleyi darma duman etmek en güzel şeylerden biri olsa gerek.
  1 ... aquantass
 2. 12.
  satışlarından microsoftun köşeyi döndüğü oyun aynı zamanda herkesin kendini tanrı sanmasına ve bilgisayarda kilitli kalmasınada yol açmıştır şahsen bizzat ben kendim zor kurtuldum örneklerinden biriyim
  1 ... enterezan
 3. 13.
  10 yıldır aralık vermeden oynadıgım oyun. Ancak Türklerle oyun kazanmayı beceremeyip ingilizlerle ortalıgı dagıttıgım için uzak durmaya calsıtıgım Microsoft şaheseri
  1 ... capanoglu
 4. 14.
  multiplayer oynanınca ateşli chatlere ortam hazırlayan;biraz oynadıktan sonra insanın aklında oduncu madenci yaparım gibi laflar döndermeye başlatan oyun.ha tabii bu anlattığım conquerors modeli için.
  ... extra
 5. 15.
  (bkz: wololooo)
  1 ... solid_snake
 6. 16.
  age of empires 15..her zaman starcraft/broodwar oyunun gölgesinde kalacak olan slow motion strategy oyunu..
  -4 ... halbarad
 7. 17.
  dünyanın en guzel en iyi strateji oyunu..age of empires 3 cıkmasına karsın age of empires 2 the conquerors hala siddetle tavsiye edilir. bagımlılık yaratır yıllar geçmiş olsa da.
  1 ... jagatai
 8. 18.
  Microsoftun türkler için icat ettiği rivayet olunan bağımlılık. bir bulaştınız mı kopamazsınız. ayrı dünyalardasınızdır.
  1 ... sseyyah
 9. 19.
  multiplayer oynandığında insanı hayattan alır goturur başka alemlere. yenildikçe bi daha bidaha ister bunye. ilk başlandığında milliyetçi bir şekilde turk ırkı seçilir ve allah allah nidalarıyla jannisary ler savaşa gönderilir. yanlız koyluler yine ezilir oyunda ,yıllarca size stable mış ,farm mış , castle mış yapan villager lar populationda yer açmak için teker teker seçilip öldürülür. guzel oyundur.
  2 ... vincentvega
 10. 20.
  oyyooo alolooo nidalarıyla düşman askerlerini çeviren rahipleri ile meşhur oyun. age of empires 1, age of empires serisinin en iyisidir, daha sonra age of mitology gelir. age of empires 2 es geçilebilir.
  15 -14 ... zall