bugün

multiplayer da eso portalında kendine göre bir oyuncu kitlesi vardır ve sağlam maçlar dönmektedir. şu an 25lvl 1st liutenant seviyesindeyim orta seviye bir oyuncu sayılırım ancak öyle adamlar var ki 1v1 rica edin oynayın yalamadan yutar sizi.
Age of empires 2 varken esamesi okunmaz.
Gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunlarından biridir.Özellikle bu oyun ciddi anlamda bağımlılık yapar.
osmanlı ve almanya'nın amerika'da işi ne dedirten oyun. ayrıca campaign senaryosu çok saçma

--spoiler--
campaigne göre malta adasını 1566'da kuşatan osmanlı birliklerine karşı mücadele eden saint of john şövalye komutanı morgan başkomutan alain'den aldığı emirle amerika kıtasına kadar gidiyor daha sonra oraya osmanlı birlik komutanı şahin'de gidiyor sonra bunlar oradaki güçlü olan avrupalılara karşı ittifak kuruyor daha sonra oraya gelmeden önce savaştığı bir karayip korsanı elizabeth ramsey'le evleniyor çocukları oluyor torunu john black orada kızılderililerle dost oluyor ingilizlere karşı savaşıyor sonra katlediliyor onun torunu amelia black ve yardımcısı binbaşı da amerika birleşik devletleri'ni kuruyor. yani senaristler burada abd'yi hiç bi sikim alakası dahi olmayan saint of joan (sen jan) şövalyeleri kurdu demek istiyor.
--spoiler--
2 varken 3'ü denemeyi ihanet sayarım. Bu sebepten dolayı denemedim, denememde.
Ben 2 ciyim aga 3 ü sevemedim anlamadım bile hatta. .
beyler ping sorunum var. anlarsanız mesaj atın. burdan tatava yapmıyım boşa.

oyundur.
ya şu ordu basmayan herifler beni kanser ediyor. no rush 20 diyoruz adam halen discovery çağda. ordu namına ortada bir şey yok. bi şeyde üretmiyorlar aq. ben de başta böyle sayılırdım çünkü skirmish girer son çağdan yardırırdım. baktım adamlar 15 de hussarla üstümüze çözüyor hayvan gibi hızlı oynamaya başladık da şu tipler gerçekten sinir ediyormuş insanı.
Emrin , hazır , tamam olur , yapı ustası yapı yapı yapı ustası ...
baktim 3 dk kaldi attim ile birlikte bacı kavlatan kıvamında oynadığımız oyundur.

emeğine sağlık koca yürekli dostum.

bekleriz.
sözlükte steam'den oynayan yazarlar varsa oynayalım oyunu.

si, hola. cassadora. constrüktora.
çok eskiden (ilk çıktığı zamanlar) oynayıp campaign'ini bitirdiğim oyun. türk campaign'inde 'şahin bey' vardı. : ) türkler'in en olumsuz yanı; sürekli köylü(işçi) çıkması, bu yüzden nüfusun dolmasıdır. sürekli gidip işçileri 'delete' yaparsınız.

ekleme: ama 'şahi' topları on numara beş yıldızdır.
online oynadığım oyun. az önce 1.5 saat süren oyunda öpücükledim herifleri 2v2 de iyi oynarım ayrıntı taktikleri bilirim muck.
güzeldir iyi hoştur da bir age of empires 2 değildir.
age of empires 3 asian dynastiesoynayan biri olarak, tavsiyem osmanlıyı alın. her dakika köylü üretiyor. bildiğiniz üzere bu oyunda en hızlı şekilde ekonomik kalkınmayı sağlamak için köle elzem. et ve altın istemeden bedavaya çiftçi sahibi olmak efendi olmanın verdiği en büyük mutluluk.
ve hemen sur yapın. bence denizli bölümlerde oynamanız en iyisi olur. hemen saldırıya uğramazsınız. bütün işçileri odun kesmeye yollayın, en çok kullanacağız yapı malzemesi odun olduğundan mütevellit. odun da 5000 lere geldiğinizde hemen bu işçileri et ve altın üreten çiftlikler yaparak çalıştırın. her çiftliğe 2 çiftçi yollayın, fazla çiftçi göndermek size para veya et kazandırmıyor. 10 tane et çiftliği ile 10 tane altın çiftliği kurun. 40 tane işçinizi buraya yönlendirin. geriye 160 kişi hakkınız kalacak bununla. 5 tane top ocağı kurarak top basın. geriye kalanın hepsini asker yapın. surların etrafına burçları dikin, onlar savunma anlamında çok iyiler. denizli bir bölümde oynuyorsanız, kazandığınız bütün odunlar ile gemi yapın. bildiğiniz gibi ingiltere donanmaları ile dünyaya hükmetti. sizde oyundan yola çıkarak donanmayı fullleyin. benim en iyi bölümüm amazon. ortadan akan nehir iki ülkenin birbirine saldırma imkanını minimize ediyor. donanmanız iyi ise hemen karşı ülkeye geçip, askeri üs kurun ücra bir köşede. ordunun belli bir kısmını da oraya yollayın. donanmanın bir kısmı da yanınızda bulunsun. oraya da liman yapın. sahi donanmayı ve askeri hızlı basmak için meskenleri çok yapın, en az 6 şar tane inşa edin.
ve kesinlikle altınınız ve etiniz 50000 sınırına yaklaşamadan savaşa başlamayın, sadece savunma yapın. tıpkı, KÜTAHYA – ESKiŞEHiR MUHAREBELERi'nden sonra ki süreç gibi. güzünüzü tamamlayana kadar ve düşmanı yıpratana kadar bekleyin. denizel bölümde savaşıyorsanız. hemen donanmayı ve askerleri aynı anda taarruz ettirin. ölen askerlerinizi sürekli yenileyin.
ve zafer sizin eseriniz olacaktır.
çoğu oyuncusuna ülke yönetimini verseniz sırıtmayacak oyun. hele bir de age of empires 2 var ki onu tam anlamıyla oynayan adamlar galaksi falan yönetebilir.
Aşırı zevkli oyundur. Zamanında az oynamadım. Bu aralar da steamden aldım multiplayer oynuyorum tüm dünyaya karşı. Eklemek isteyen buyursun ZeroFrost oyun içi.
Ayrıca Yeni ek paketleriyle gelen ırklar oyunu baya baya değiştirmiştir. Çin favori ırkım(ingilizlerden sonra) , askerleri çok güçlü olmasa bile çok çabuk üretilebiliyor(minik ordular halinde asker basılıyor, 3 atlı 2 okçu gibi) ve export olayıyla başka ülkelerle anlaşıp ordu getirme olayı falan fevkalade.
finallerin stresini atmak için oynanabilecek oyundur.

hollanda favorimdir, her şeyi altındır bankaları dikin oyun sizin.
ruslarla rush yapın.
osmanlı olmak zordur, destekçi lazım, bol bol et lazım.
ingiliz okçuları efsanedir. odun lazımdır.
fransızların işçileri iyidir.
10 gün önce yazmışım gene yazıyorum iyi okuyun finallerin stresini bununla atıyoruz (bkz: istanbul tarih)

Şimdi bakınız oyunda açık ara en güçlü devlet Fransa.ama biraz zamana ihtiyacı var.Ondan sonra Ya ingiltere ya da Osmanlı.
Rusya pek güçlü değil Tatar ve Kozak harici kalitesiz bir ordusu var.
Ingiltere ev başına odun vermesi dolayisi ile hızlı işçi bastırıyor. Ama fransız işçisi kalite, bilmem alman wagonlularindan iyi midir.
Fransız Cuirasserlar ve Voltigeurlar oldukça sağlam. Bir de fabrika ile heavy cannon desteği verirseniz ordunuza katliam.
Midem bulanırdı bunu oynarken.
Oynayamayi bilmeyenin burda bok attigi oyun. O piyadelerin yaylim atesi, bir topun tekte uc askeri yuvarlamasi yagiz atlarin kisnemesi o gemilerin carpisma sesleri... Anlayamazsınız
serinin en kötü oyunu oldugum oyundur.
-fidyemi ödediğiniz için teşekkürler diyen amcalı oyun.
zirvede bırakmıştır. bir zamanların efsanevi strateji oyunudur desek abartmamış oluruz.
üniversite öğrencisi olduk hala dersten sonra oynamaya gidiyoruz.siz düşünün ne kadar über oyun olduğunu.

ülkelerden bahsedeyim

Osmanlılar
bedava işçi basar biraz bekletio ama camiden süresi ve sayısı geliştirirsin
tek tip piyade janissary biraz sıkıyor ama olsundur
atlıda gelmeyen sipahi, gelen hussar ve horse archer
topcularda great bombard-şahi işte aq

Ruslar
bi basışta 3 işçi basar piyadeleri 10luk strelok boktur 5lik musket 5lik halberdier
herşeyi çoktur ama t34leri gibi boktur
atları 3 çeşit kozak obreniyak mı ne bide gelişince tartar olan atlı oklar
topları standart

Alman
vagonlu köylüsü candır,hızlı toplar.
bol piyadesi var musket,skirmisher vs
atlısı uhlanı vardır efsanedir.lighttır ama iyi vurur

ingilizde
110 nufus max.la baslarsın koyluyu evlerden cıkar ama binadanda cıkar.
musketeerleri candır

Holanda
Ruyter atlısı ve para basan bankası eyvallahtır

Portekiz
Rodeleroları iyidir

ispanyolda iyidir hatırlamadım pek

Fransız tabiki oyunun en iyisi.
French Cuirassers vardır gelişince gendarmerie jandarma olur sipahiden sora en güçlüsüdür ama sipahi 50 levelde çıkıyor yani budur
Skirmisher ve musketeerları da sağlam.köylüsü 2x daha iyidir herkesinkinden sağlam toplar.

kalmadı başka devlet galiba.