bugün

amk teutonları. hem tarihte hem oyunda kırıklar bu ne amk.
lmao
Spanish'in elit birimleri conquustador'lardır.

(bkz: Konu kilit)
Neredeyse hiç üretmesem ve taktik olarak da sevmesem de paladindir.

Oyunda Kafa kafaya alamadığı 3 birim vardır.

Diğer birimlerin yenemediği birimler çok daha fazla.

Genel olarak en iyi paladin olsa da oyunların kaderini belirleyen birim olmaktan çok uzaktır. Kaliteli oyunlar paladin basabilecek kadar uzamaz zaten. Uzasa da o aşamada altın sıkıntısı yaşanır.

Geliştirme ücreti de çok fazla.

Özet: sevemedim kara gözlüm.
Biri de çıkıp teutonic knight dememiş.
Keşişleri de unutmamak lazım (bkz: wolololo)
(bkz: elite war elephant)

bire birde onu kündeye getirecek birim tanımıyorum. savaş fili diyince orda bir duracan.

ha o maliyeti karşılamak yerine ordu için daha uygun askerler basılır o ayrı mesele.
(bkz: elite mameluke)
Kaleden çıkan silahlılar varya, türklerin kaleden çıkanlar bence onlar yani füll ondan basardım.
oyunu aktif olarak hala oynarım voobly üzerinden baya çevrimiçi oyuncu bulmak mümkün. farklı modlarda savaş ve puanlama usulü var. bu oyunda bütün ırkların birbirine üstünlüğü bulunur, ama en güçlüsü saracens dir. sara teotonlara karşı zayıftır bir tek, mongol da iyidir.

gots ırkı bütün okçuları alır.

briton uzun mesafe menzili vardır.

türk topçusunun da öyle... vs vs vs ...
Filler, koçbaşları, uzun menzilli mancınıklar ve paladinlerden oluşan bir ordunun önünde kimse duramaz.

Tüfekli spanish askerler de olabilir.
Siege onager.
Paladin.
Ve kendi favorim olan elephants.
cok cabuk vefat eden, dusman askerini buyuyle sizin askeriniz yapan dedelerdir suphesiz. (bkz: monk)
Herkes pers'in filidir diye düşünse de çin'in scorpion'u her türlü birimi alır.
(bkz: conquistador)
tek geçerim.
oyunun standart olarak en güçlü ve en pahalı atları olan paladinlere karşı memalükeler tek çözümdür. meydan savaşında güzel yönetimle 100 paladinin 10 memalükeyle başa çıkamadığı görebilirsiniz.
yöntem: memalükelerin kaçarken kılıç fırlatabilme özelliği vardır. kaçarken vuruyorsunuz*.
unit bazında elite war elephant lardır tabi.

ama bu oyun öyle bir şey değil. unitler arasında taş-kağıt-makas ilişkisi var.
cengiz han vardı onlar baya iyiydi.
kesinlikle persianlardır.
kesinlikle britonslardır,çünkü amınagodugumun okçuları ta haritanın öbür tarafına kadar oku yetiştiriyorlar...
olmayan birimdir. taş-kağıt-makas tarzı olan bir strateji oyununda olmaz öyle şeyler genjler. her birimin bir antisi vardır. dağılın.
Tabiki de fillerdir. 200 tane fili sal haritaya, taş üstünde taş bırakmasın. Tabi 200 fil'i yapmak her yiğitin harcı değildir. O yüzden favorim longbowman (ya da öyle bir şey yazılışını tam hatırlayamadım)