1. 1.
  insanı durduk yere sosyalizme yönlendirebilecek karakterdeki film şeyleri.Bir grubun sürekli bir gruba hizmet ettiği, hizmet edilen grubun hayatta alacaklarının sadece zevkleri ya da odunlukları ile sınırlı olduğu ve bilimum kız arkadaşlarımızın gıptayla bakarak izlediği yapıtaşı yalan ve adaletsizlik olan bir nevi virüs.
  ... sargatanas
 2. 2.
  bizzat türkiye gerçeğini yansıtan dizilerdir...cebinde 3-5 kuruşu olan hortumcular,kaçakcılar,rüşvetçiler bizim ağamızdır,beyimizdir biz onların köpeğizdir...* aga olmak için parayada gerek yoktur,parasız ağalar için (bkz: uludağ üniversitesi öğretim üyeleri)
  1 ... tttddd
 3. 3.
  sadece reyting olsun diye kanallarda dolaşan, ''reyting'' denen getiri olmasa, hayatta yayınlanmayacak, seyredilmesinde de gerek görmediğim, birbirinin kopyası olan diziler. öyledir ki, kanal yeni bir ''ağa''lı dizi sürer millete, iki-üç hafta bekler, ''bakalım dizi yencek mi?'' diye, sonradan da, eğer tutarsa aynı şekilde devam eder; yok tutmazsa, ''iştahla alınan ama içi bozuk bir yiyecek'' gibi, çöpe yollanır. sosyolojik boyutla da kesinlikle alakası yoktur... eğer eli kimin cebinde belli olmayan ''rtük'', gidip de ''ağalık, feodalite sistemiyle ilgili bir belgesel yap'' dese, kimsenın ''gık''ı çıkmaz...
  ... faidelibilgi
 4. 4.
  (bkz: sıla)
  (bkz: ezo gelin)
  (bkz: acı hayat)
  (bkz: asmalı konak)
  (bkz: berivan)
  (bkz: şöhret)
  (bkz: kaybolan yıllar)
  (bkz: beyaz gelincik)*
  ... cadi findigi
 5. 5.
  burdaki ağalar da pek bi insanlara sempatik gösterilir. sanki sütten çıkmış ak kaşık! gerçi sıla dizisinde ağalığın içine edilmiş, başrol ağamız yeri geldiğinde hanımını elleriyle beslemiş, kesesini atıp yıkamış, kucaktan kucağa dolaştırmıştır ama olsun. çoğu abartılmış hayal ürünüdür.
  ... invincible
 6. 6.
  asmalı konakla başlayan dizilerdir...
  ... paleface
 7. 7.
  (bkz: kınalı kar)
  ... cappucino
 8. 8.
  bir nevi amerikan feodal sistemini yansıttığı için dallas ın da içine katılabileceği dizi gurubu.
  2 ... imper
 9. 9.
  60'larda ki köyümüz köylümüz akiminin tekrardan hortlatirmasi ile ortaya cikmis olan durumdur. gerçi bu sebeblerini irdeleyince eskiya filmi ile cosan türk halk müziği furyasi 2000'lerin basinda foslamis ve yerini arabesk rock'a birakmiştir.

  iste bu gecis döneminde film yapamiyoruz ama hiç olmazsa lümpenin içini gidiklayalim köylestirdikleri sehirlerde köylerine duyduklari özlemleri gidiklayarak üc bes kurus yolmuzu bulalim fikraiyati egemendir.

  eh işte bizim necip millette bu dizilere paye vermiştir.

  ne yani gidipte ne bileyim louis male'nin filmlerini izleyecekler yahutta mozart'in eserlerini dinleyecekler.

  tek eglencesi televizyon oldugundan bu osuruktan yapimlari palazlandiracaklardir.

  gerçi televizyon piyasaya cikmadan önce halk evlerinde ve köy ensitulerinde mozarti mandolinle caldirtan saskinlarda vardir ama konumuzun disindadir.

  konu olarak coktan tükenmiş konulari biraz dallas mantiği isleyen bu dizilerin senaryolari ordan burda tiritiktir.

  ne demiş atalarimiz ecnebi yapar türk üzerine yatar.

  zaten bu diziler ortaya ciktiğindan beri televizyon olsun sinema olsun bokken iyice boktanlasmistir.

  davarliğin ve krolugun progapandasini yapmaktadir.

  gerci batiya baktiğinda alt sinif kültürün ordada egemen oldugunu görüyorsun ya.

  sonuc mu valla bu furyadan kendini koruyana afferin demek lazimdir.
  ... mulayim
 10. 10.
  bana, sanki biraz kırsal kesimi yansıtamıyormuş gibi gelen diziler. biraz ezbere yazılıyor gibi. oyuncular/roller de zaten evlere şenlik, çoğu yüzeysel ve ezbere. her şey kalıptan ibaret. ağa kalıbı belli, ağanın anasının kalıbı belli, ırgatların kalıbı belli, ağanın aşkının kalıbı belli..
  ... nikim yok benim