bugün

hayatın gerçeklerini çok güzel bir şekilde anlatan dizidir.

https://www.youtube.com/w...8&ab_channel=Langelos

https://www.youtube.com/w...I&ab_channel=Langelos

https://www.youtube.com/w...nnel=StillWatchingNetflix
Durup dururken dert sahibi yapan dizi.
Sakin sakin güldürürken hiç beklenmedik anlarda insanın gözünde yaşlar biriktiriyor. Bitmeseydi keşke ama hayat kısa işte..
Herhalde izlediğim en güzel dizi listesinde ilk ona girebilir. Bir uzman olmadığım için senin dizi listenin de a.m.k. diyebilirsiniz ve fakat yine de iyi bir izleyiciyimdir. Dizi boyunca aklıma takılan şey ; umutsuzlar dünyayı değiştirebilir ama kendi umutsuzluğunu asla teması . Neden ya ? Yarası yarasına denk biri ile neden denk gelmedi ?
3.sezonu geliyor gelmekte olan dizidir. Sezonun ilk iki bölümü cast tarafından izlendi bile.

Gervais dizi sektöründe aşırı tecrübelendi ve yıllanmış şarap gibi adam ne yapsa çok iyi oluyor artık.

Bir yılbaşı sürprizi bekliyorum.
ingiliz kara mizah dizisi.
görsel
görsel
görsel
görsel
Kolay kolay dizi izlemem.
En son messiah, Atiye, Çernobil'di.

Sanırım dizi başına oturacak olan dizi.
Bakalım nasılmış.

Sadece bir sezon.
Bir dizi Max 7 8 bölüm veya bir sezon olmalı, sonra tadı kaçıyor.
dizi için ayrıca bir başlığı mevcut. (bkz: #43300573)
dizi için yazacakların şu başlığa yazması sözlük açısından daha iyi ve düzgün olur. (bkz:  after life dizisi)
Dizinin ilk sezonu oldukça iyiydi 2.sezonu ise sıkıcı konular hep aynı bi yerden sonra tıkanıyor kendine acıyan zavallı erkek sürekli ağlıyor, bunalıyor işten erken çıkıyor içiyor, mezarlığa gidiyor oradaki teyze ile dertleşiyor vs vs. Gervais in stand up ını izlemek daha keyifli.
yani resmen hayal kırıklığına uğradığımız dizi.

birinci sezonla alakası yok. üçüncü sezon inşallah daha güzel olur.
ilk sezonu gayet iyiyid ama ikinci sezonda hem tekrar var hem de sıkıcı, akmıyor. ikinci sezonda sadece tony’nin duygu geçişlerini sevdim. Gerisi meh.
ikinci sezonu biraz daha melankolik bir akış içerisinde ilerlemektedir. Baş karakterin bildiğimiz özelliği oldukça gülümseten olayların kurgulanmasına müsaitti oysaki.
ikinci sezonu, birinci sezonundaki kadar tat vermemiş dizidir.
3.sezonunun bir an önce gelmesini beklediğimiz dizi. kısa bölümleriyle çok güzel zaman geçiriyordu.
2. Sezonunun çıktığına çok sevindiğim ama bitirmek korkusuyla izleyemediğim dizi.
ikinci sezonu da 6 bölümden oluşmaktadır. bir çırpıda bitecek yine keyifle. 2 sezonun ilk iki bölümü gayet iyiydi bence.
(bkz: beyaz pamuk)
ikinci sezonu bugün yayına giren dizi.

bekleyenler tez yardırmaya başlasın.
Bitince boşluğa düşüren dizi.
Tony ile yakın düşüncelere sahip olduğumdan hiç sıkılmadan izledim ama kimilerine sıkıcı gelebilir.
Şirin bir kasabada, hoş mekanlarda çekilmiş dümdüz bir dizi. Teknik detaylar anlamında çok bir etkileyiciliği yok. Birbirini tekrar eden olay örgüsü, 1-2 tanesi hariç yuvarlak uçlu karakterler, düz bir tempo. Bunlara rağmen son yıllarda en çok sevdiğim dizilerden biri oldu diyebilirim.

Bana göre bu diziyi bu kadar güzel yapan, anlatılan her şey. Ricky Gervais harika gözlemleri, yorumları, çıkarımlarıyla yine şovunu yapmış. Tek farkı sahnede oturup saatlerce anlatacağı şeyleri farklı karakterlere, mekanlara yedirerek anlatımı zenginleştirmiş. Yoksa koca dizi bir monolog olsa, olurmuş.

Zaten Gervais de stand-up'larında da değindiği birkaç espriyi görsel olarak anlatma şansı yakalamış, gerçek hayattaki sevgilisini anmış (kendisi hayatta tabii, ama esin kaynağı o olmuş yani şakacı, matrak bir ilişkileri olması açısından) ve kendisi için de tatmin edici olduğunu düşündüğüm bir iş ortaya çıkarmış.

Karakterler düz dedim ama oyunculukların da hakkını vermem lazım, gerçekten böyle küçük, sıradan rolleri akıcı oynayabilen oyunculara saygım büyük. Abartılı bir oyunculuk gerektiren, histerik, marjinal karakterlerle parlamak nispeten kolay ama sıradan bir evsizi, yerel bir gazetenin müdürünü, kasabanın insanlarını gerçekçi yansıtmak büyük iş, bu anlamda da özel bir dizi bence After Life.

Değindiği konuyla ilgili düşüncelerimi de başka bir zamanda editlemek üzere bu entrymi sonlandırıyorum.

şimdilik özet : izlememiş olanlara şiddetle tavsiye ettiğim dizidir.
Yaklaşık yarımar saatten 6 bölüm şeklinde çekilmiş bir netflix mini dizisidir. (bkz: rick gervais) mükemmel iş çıkarmıştır. Zaten kemik kadrosu ile çekmiş olduğu bu mini dizide (bkz: derek) tadı almak mümkündür ki hayata bakış açısıyla, beni daha fazla içine almıştır.

--spoiler--

Bir trafik kazası sonucu çok sevdiği eşini kaybeden karakterimiz, hayatın anlamsız olduğunu düşünür. Çevresine kötü davranmaya başlar ve intihara meyillidir. Bunun üzerine olaylar ve felsefe gelişir.

En çokta uyuşturucu kullanan evsize üzülmüştüm.

--spoiler--

Hayatın anlamını sorgulayan herkesin izlemesi gerekir.
oldukça naif bir netflix dizisi.

bir yaz günü güneşin batışını izlemek için oturduğun mekanda biranı yudumlarken, hafiften esen meltem gibi...

mekanlar oldukça güzel, diyaloglar harika. mutlaka izleyin, hayatınızdaki insanların kıymetini daha iyi anlamanızı sağlayabilir...

bir bölümü ortalama 30 dakika ve 6 bölümlük bir dizi.
güncel Önemli Başlıklar