bugün

adamın anasını ağlatan hastalığın tedavisidir. ne lan bu anamla ağlıyoruz şu an.*
olduğu yere iğne batırarak. *
20 sn. boyunca çakmakla ısıt.
(bkz: oralmedic)
Sıcak, asidik ve irrite edici gıdalardan kaçınılması
Aft üzerine orabase gibi ağız içi ilaçlar uygulanması
Yarım bardak suya yarım kaşık tuz ilavesi ile elde edilen solusyonla günde üç kez gargara yapılması
Chlorhexadine gargaralar kullanılması şeklinde olabilir.
Karbonatlı suyla aft lı bölgeyi temizlemek bebeklerde uyguladığımız yöntem.
Karbonat, tuz, karanfil kaynatılır soğuyunca gargara yapılır, bu su tıkalı burnu açarken de kullanılabilir.
ulan aynı dert bende de var. sık sık tekrarlıyor. bıktım artık.
oral seks iyi gelebilir açık ve net.
Eczaneden dut şurubu al. Aftın üstüne sür biraz bekle.
Eczane de satılan ufak bir krem var o çabucak geçiriyor. Adını unuttum ama baya etkili oluyor.
Ağzımda 4 tane vardı şuan 1 tane büyük var valla açlık zor acısada umrumda değil yemek yerim.
aftın nasıl geçtiği değil de neden çıktığı çok önemli hastalıklara işaret edebilir.
eğer yılda üçten fazla aft çıkarıyorsanız, romatoloji kliniğine gitmelisiniz.
(bkz: Keçiboynuzu pekmezi)
bol yeşil biber yenilmeli. ağızda fesleğen yaprağı çiğnenmeli.
kara dut şurubu ile. şimdi yeni çıkmışken tam zamanı, eczanelerde küçücük bir şişe ve çok pahalı.
kendi kendine bir süre sonra geçer.

1-tantum gargara ilacı ile
2-sirkeli su ile
3-tuzlu su ile

geçmezse bağışıklık sistemi araştırması için muhakak doktora gidilmeli. altta yatan başka bir hastalık olmasın.
Günde 3 kez diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın, maksat ağzı mümkün olduğunca temiz tutarak afta kısa sürede iyileşmesi için uygun ortam sağlamak. Fırçaladıktan sonra, yarım bardak suda 1-2 kaşık tuzu eritip ağzınızı çalkalayın ve afta kenacort * sürün. Kaybolma süresi mümkün olduğunca kısalacaktır.
Kara dut.
Tavsiye değildir. Ben tuz yada karbonat basıyorum. Bazen de karanfil tohumu ağzımda bekletiyorum. Doğal yoldan şifa arıyorsan kantaron yağı bastır üstüne. Geçmiş olsun. Bunlar benim uygulayıp memnun kaldığım tarifler.
Öptürsek geçmez mi ki???
Mikrobiyal kaynaklı bir şey değil, bağışıklık sisteminin verdiği bir tepki olduğu için, bir şeyler öneremiyorum.

Sumak veya karbonat basmak halk arasında yaygın tedavi yöntemleri. Olmadı deneyin.