1. 24.
    stratejik açıdan bölgenin en önemli operasyonudur. sınıra yerleştirilen füze bataryaları aslında ne kadar önemli olduğunun önemli bir detayı. el-bab operasyonundan daha şiddetli geçeceği kesin.

allah ordumuzun yardımcısı olsun.
    3 -4 ... damdakikedi
  2. 25.
    bu gece başlıyor.

https://video.uludagsozluk.com/v/savaşta-dinlenmesi-gereken-şarkılar-40319/

2 -2 ... secrexv2
  3. 26.
    en baştan puştluğuna kurulmuş bir stratejik bok çukurunun derinliğinde debeleniyoruz.

arap baharı! katil esed ! emevi camiinde nemaz kılacaz diye höykürürken tarih-coğrafya-siyaset cahillerinin zevkten ağzı kulaklarına varıyordu. şimdi ise götümüze giren milyonlarca göçmen sayesinde ülkece orgazm oluyoruz. emeği geçen herkese teşekkürler.

afrin'de taktik hedeflerin ne olduğunu bilmiyoruz. ama olayın el bab gibi kolay olmayacağı kesin.
    5 -1 ... spin quantum
  4. 27.
    Yanıbaşımızda olup bitenlere seyirci kalmayıp, oyuna dahil olmak, bölgenin ve Türkiye'nin geleceği için hayli önemli. Çünkü oluşacak terör koridoru ileride başımızı hayli ağrıtır. Bir de Suriye pastasından birkaç dilim nasiplenmek var. Umarım tüm senaryolar gözden geçirilip giriliyordur. Çünkü orda sadece ypg yok. Abd var, Rusya var, rejim var. Allah ne verdiyse dalmak bitirir Türkiye yi.
    1 -2 ... ben hakimim masum bey
  5. 28.
    haberleri izlerken ya bu Hearts of Iron 4 mü? ya da europa universalis 4 mü? dedirtiyor. ypg nin elinde üst düzey silahların olduğunu biliyoruz. bildiğim tek şey bu savaş eğer gerçekleşirse çok kanlı geçeceğidir.

edit: afrin e yapılacak olan bir saldırıda ypg nin diğer sınırlarda da atağa geçme ihtimali çok yüksek. bu da bir anda tüm sınırın ateş hattı olması demek. bir diğer realite ise ypg saflarında ölen insanların bir kısmının tabutları güneydoğu anadolu ve doğu anadolu bölgesine gelecektir. bu da içeride bir huzursuzluğa neden olacaktır. (bkz: 6-7 ekim olayları) tüm bunların iyice hesaplandığından pek emin değilim son günlerde yaşanan hadiselere dayanarak.
    5 -1 ... realist yaklasimci yazar
  6. 29.
    hikayedir. gaza gelmeyin. bıkmadınız mı amk ya? süleymen şah türbesini bile koruyamayan hatta pkk'dan yardım dilenen ülkeden ne hayır gelir?

siz onu bunu geçin de pkk'yı suriye kuzeyine yerleştiren akp zaten. esad en başından beri pkk'yı istemedi. akp ne yaptı etti suriye iç savaşını finanse ederek oraya kantonları kurdurdu. yabancı basın ile bizim basın arasında 180 derece fark var. esad defalarca pkk'yı hedef alan konuşmalar yaparken burada tam tersi anlatıldı.

defalarca yazdık, uzatmayalım... abd'nin dediği olur, olacaktır. bunu aklınızdan çıkarmayın.
    5 -5 ... power supply
  7. 30.
    gerizekalılar diyor ki esad ile hareket edelim.

oğlum ne yiyip ne içiyorsunuz bilmiyorum ki. esad dediğiniz yönetim pyd ile ortak operasyonlar düzenleyen bir yönetim. zaten rejimin hava desteği ile pyd oralarda güç oluşturdu. yani öyle bir şey olsa, bunlar türk askerini öldürür pyd ile bir olur. yönetimin kuzey sorumlularından mihraç ural ''faşist tc'ye karşı devrimci pkk safında afrin'de savaşacağız'' gibi şeyler yazıyor sosyal medyada.
    türkiye'nin operasyonuna katılacak 20 bin kişilik muhalif milisler türkmen diye biliyorum. adı öso mu bilmem ne tugayları mı bilmiyorum. ama türkiye yanlısı gruplar. bundan doğal ne olabilir?
    türkiyenin müdahalesi yerindedir. bölgenin gelişmesi için bütün terör örgütleri yok edilmelidir. bu sosyalist marksist pkk, bölge için tehdittir. ben bir liberal olarak şeriatçı terör örgütlerine düşman olduğum kadar marksist terör örgütlerine de karşıyım. hepsi yok edilecek, küreselleşme devam edecek. kimse küreselleşmeye engel olamaz.
    3 -3 ... gelenek karsiti sekuler hero
  8. 31.
    2. Dünya Savaşı'nda Naziler şehirleri savaşarak almadan önce teslim edilmesini isterlermis. Eğer teslim edilmezse o şehri içinde yaşayanlarla birlikte yikarmis ( Rotterdam) ama teslim edilirse dokunmazlarmis.

Artık Türkiye'nin de aynı şeyi yapması gerektiğini düşünüyorum
    -2 ... kapadok
  9. 32.
    benim merak ettiğim konu şu. abd pyd ile 30 bin kişilik orduyu firatin doğusunda kuruyor. ama biz firatin batısındaki kaçacak hiç bir yeri kalmamış afrin e giriyoruz ve buna müthiş şekilde sevinen arkadaslar var. ben savaş isteyen biri değilim. ancak her gün iç politikada abd ye sallayanlar ve gözdağı verenler niye 30 bin kişilik sözde ordunun kurulacağını yere girmezler de afrin e girerler.!!!
    3 ... scilachiandfibonachi
  10. 33.
    bu cuma başlayacakmış.
    allah muvaffak etsin.
    el muzaffer daima
    4 -7 ... barkhausen krakeri