1. 1.
  erdoğan'ın lavrov'a afrin cevabı. bence erdoğan haklı. rusya orayı pkk'ya vermeden önce düşünecekti. kurucusu türkmen olan bir kenti terörden temizleyen, 52 şehit veren bir ülke olarak afrin hakkında söz sahibi rusya değil türkiye dir.
  6 -2 ... daikokuten
 2. 2.
  afrin'in kime verileceği bellidir. afrin afrin halkına teslim edilecek, halk istediği gibi kendini yönetecektir. ne esad, ne abd ne de rusya boşuna uğraşmasın. pyd, ypg devri bitti.
  1 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
 3. 3.
  afrin bizimdir beel bap da bizim adlarınızı değiştireceğiz.
  1 ... ruzhan
 4. 4.
  Anlamadığım şey orada sadece suriye karar verebilir. Suriye devleti isterse afrin'i vermek zorundayız. Afrin suriye toprağıdır. Adamların toprağında at koşturuyoruz. Karar mekanizması oluşturuyoruz. Yazık değil mi 52 şehide kim için ne için şehit oldular. Akıl fikir sır ermiyor. Afrin gövde gösterisiydi. Başarılı olduk ama artık sonuca varacak bir şey kalmadı. Aldık, teslim edeceğiz. Bunun için miydi tüm çaba?
  -4 ... bay efendi
 5. 5.
  ilham edeceğiz.
  kendi topraklarımaza katacağız.
  çünkü biz türkiyeyiz.
  2 -1 ... ruzhan
 6. 6.
  Suriye'den toprak ilhak edemezsin. Biz orada işgalci değil barışı sağlamak için girdik. ilhak edebilmen için suriye devletine açık açık savaş ilan etmek gerekiyor. Kolay değil öyle. Öyle bir şey söz konusu olursa bütün dünya ayağa kalkar. Ayrıca Abd bile girdiği yerleri sömürdü ama ilhak edemedi.
  1 -3 ... bay efendi
 7. 7.
  ilhak etmeye gerek yok, bölge halkına bağımsız bir cumhuriyet kurmalarında yardım edebiliriz. kıbrıs'ı hatırlayın. yaptıklarımız yapacaklarımız teminatıdır. herkes müsterih olsun. türkiye cumhuriyeti abd'ye benzemez.
  ... gamzedeyim deva bulmam
 8. 8.
  ilhak edemezsin zaten. Kıbrıs ile orayı bir tutmak aynı şey değil. Kendi vatandaşlarımıza yani türklere karşı bir savaş durumu söz konusuydu ve bunun dahilinde türklerin çoğunlukta olduğu bölgeyi almaya, barışı sağlamaya ve garantörlük için gittik. Kıbrıs ile bu bir değil.

  Hiç bir devlet kendi içinde başka devlet kurdurmaz. izin vermez. Müttefikleri de izin vermez. Suriye iç savaşta olabilir ama anayasal olarak hala bir bütündür. Hala devlet mekanizması ülkenin her yerinde işliyor. Her şeyi kolay zannediyorsunuz.
  ... bay efendi