1. 1.
  sosyal medyada particilik yapıp birbirlerine atar gider yapan partizanların artık idrak etmesi gereken gerçek.

  afrin harekatı ne akp'nin, ne mhp'nin, ne chp'nin tekelinde olmayan, türk silahlı kuvvetleri mensuplarının özveri ile icra ettikleri bir terörle mücadele operasyonudur.

  tıpkı fırat kalkanı gibi, tıpkı güneş harekatı gibi, tıpkı diğerleri gibi.

  bu harekatı ne kimse "başkomutan" olarak sahiplenebilir, ne de muhalefet partileri gidip "siz de şunu şunu yapmıştınız zamanında" diyerek kendine pay çıkarabilir.

  afrin harekatında idrak edilmesi gereken şudur,
  Afrin Harekatı bir Milli Mesele'dir.

  Hükümeti seversin, sevmezsin.
  muhalifsindir, değilsindir.

  Ama Mehmetçik yürümeye başladığı anda, tankın paleti dönmeye başladığı anda,
  Bozkurtlar tuğ kaldırıp, kaplan filo kanat açtığında, milyonlar tek nefes, tek yürektir.
  Bu böyle biline...

  ne bir siyasi parti afrin harekatını sahiplenebilir, ne de bir muhalefet partisi afrin harekatına karşıt açıklamalar yapabilir.
  subayı, astsubayı, generali, sözleşmeli erbaşı...
  orada mücadele veren her birey mehmetçiktir, bu vatanın evladıdır. buna karşı çıkan da, bunu bir siyasi organizasyona mal etmeye çalışan da birbirinden farksızdır, her iki gürüh da vatan haini bir şerefsizdir...
  9 -4 ... tengir budun
 2. 2.
  Afrin harekatı türkiyenin, terör koridoruna, abd destekli pyd pkk ypg ve bilumum alfabetik örgütlere karşı yürüttüğü güvenlik operasyonudur. Milli bir meseledir. Siyaset üstüdür. Bu noktada hangi siyasi görüşten olursa olsun birbirimize girme zamanı değildir. Zaman birlik zamanıdır. Bu noktadan bakılarak tüm vatanperverlerin sağduyuyu elden bırakmaması ve ona göre davranması icabeder. Sorumsuzca söz ve davranışlardan uzak durmak ülkemiz için milli birliğin tesisi ve güçlenmesi adına kaçınılmazdır.
  3 ... ba ba ba black aquila