1. 1.
  Fanatikleri tarafından ölümüne savunulacak olsa da,Yine ve yeniden şaşırtmayan bir kemal kılıçdaroğlu beyanı.
  afrin e girmeyi doğru bulmuyorum

  Söz konusu haber;

  "PYD’ye terör örgütü demekte zorlanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez “Türkiye, Afrin’e girmesin” korosuna katıldı.

  CHP lideri, TSK’nın ÖSO ile birlikte Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve bölgede kurulmak istenen yeni bir kukla devletin önünü kesmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na başlangıçta destek çıktı. Harekatın üçüncü haftası dolarken Kılıçdaroğlu destek sözlerini unutup ağzındaki baklayı çıkardı. “Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum” diyen Kılıçdaroğlu, çark ederken aslında söylem değişikliğinin işaretlerini harekata soğuk yaklaşan CHP’lileri PM listesine alarak verdi.

  ABD VE FRANSA’NIN YANINDA

  Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum” dedi. TSK, başarılı bir şekilde Afrin’in merkezine doğru ilerlerken, Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Afrin operasyonuna karşı çıkan ülkelerin ekmeğine yağ sürdü. Dış politika ve milli meselelerde duruşu sürekli eleştirilen Kılıçdaroğlu, son açıklamasıyla operasyona karşı çıkan ABD, Fransa, Suriye ve iran gibi ülkelerle aynı safta yer tutmuş oldu. işte Kılıçdaroğlu’nu aratmayan ve Zeytin Dalı Harekatı’nı hedefe koyan ülkelerin bazı açıklamaları şöyle:

  BAŞTAN BERi KARŞILAR

  PYD/YPG’yi eğitip donatan ABD, farklı açıklamalar yapsa da harekata karşı çıkan ülkelerin başında geliyor.

  ABD Dışişleri Bakanı Rex Tilerson, Türkiye’nin Afrin’e yönelik askeri operasyonundan dolayı “kaygılı” olduklarını söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert de Afrin’e müdahale konusunda Türkiye’ye “Türklere kesinlikle bu tür bir girişimde bulunmamaları çağrısı yapıyoruz” demişti.

  BiR AN ÖNCE BiTMELi

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da “Eğer bu operasyon Türkiye sınırına yönelik potansiyel tehditlerle mücadeleden saparak bir işgal operasyonuna dönüşürse bu bizim için gerçek bir soruna dönüşür” diyerek, terörle mücadele konusunda ne kadar samimi olduğunu ortaya koydu.

  Operasyonda Suriye’nin rızası bulunmadığına dikkati çeken iran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise “isteğimiz bu operasyonun bir an önce son bulmasıdır” diye Türkiye’ye mesaj göndermişti. Esed rejimi de “Türkiye’nin Suriye topraklarındaki bu saldırgan tavrını kınıyoruz” demişti.

  Vahim bir durum
  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun “Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum” açıklamasına tepki gösterdi. Bozdağ, “Bu, Türkiye’ye, ‘Afrin’i teröristlerden temizleme, Afrin’deki teröristlere dokunma’, demektir. Dolayısıyla teröristlere destektir. Sayın Kılıçdaroğlu ve herkes bilmelidir ki Zeytin Dalı Harekatı, Afrin’in merkezi dahil Afrin bölgesindeki her karış toprak ve tüm yerleşim yerleri, terör örgütlerinden ve teröristlerden temizleninceye kadar devam edecektir. Kimse, Türkiye’nin bu hedefe ulaşmasını engelleyemez” dedi."
  10 -8 ... bim kamyoncusu
 2. 2.
  Doğru bulmuyorum. *

  afrin e girmeyi doğru bulmuyorum
  5 -1 ... kazangap
 3. 3.
  Bu zihniyete kalsak kilise, hataya bombalar düşer ya rabbi şükür derler. Şüphesiz cumhuriyeti kuran CHP nerde şimdiki CHP nerede.
  3 -4 ... balikesirli
 4. 4.
  (bkz: sana soran olmadı)
  4 -3 ... xyclonb
 5. 5.
  iyi o zaman hataya düşen roketlerden sonra kutlama tebriğini kendi yazsın ypg'ye, nasılsa giremiycez beyimize kalırsa.
  -2 ... teist
 6. 6.
  Acaba adam ne dedi de siz yine her zamanki gibi içinden bir cümle çekip çıkardınız. .
  2 -5 ... xenobe
 7. 7.
  Bir yeni şafak haberi.
  1 -4 ... kudurun
 8. 8.
  Muhalefet, AKP'nin iktidarda kalması için her şeyi yapıyor.
  -2 ... otisabim
 9. 9.
  Fanatikleri tarafindan yine ölümüne savunulan beyanattir.
  2 -3 ... bim kamyoncusu
 10. 10.
  kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına dair zerre haber içermeyen bir yazı. kılıçdaroğlu'nun tam açıklmasını şuradan izleyebilirsiniz.

  https://youtu.be/PlVTszhkEgY

  katılırsınız katılmazsanız kılıçdaroğlu'nun dediği şu, el bab'ta uluslarası destek vardı, afrin'de şu an bu destek yok. diplomasi sonuna kadar zorlansın diyor. hatta hulusi akar ve hakan fidan'ın bu konuda kayda değer işler yaptığını da belirtiyor. bunu götürüp kılıçdaroğlu afrin'e girilmesin diyora bağlamak kadar saçma bir şey yok. medyanın amacı fikirleri tartışmak değil ki, chp'yi hedefe oturtmak. hal böyle olunca olan bizim ülkeye oluyor.
  3 -3 ... drdolantin