1. 1.
  Ne gazze si ne gitmesi akp ile israil canciğer dost.
  5 -2 ... haylaz sirin
 2. 2.
  hiç sahibini ısıran köpek görmedim.
  7 -2 ... timur cengiz hulagu
 3. 3.
  45 km ötedeki afrine 45 günde zor girdik gazzeye nasıl gidelim?
  3 ... bendoktordegilimhekimim
 4. 4.
  Oyle bir niyetimiz olsa bile katlayıp götümüze sokarlar. Gerçek bu! Amerika da dahil olmak üzere kimse israil'e dokunacak kadar tasaklı değil bu dünyada,
  1 ... konglamere lenf nodu
 5. 5.
  diyelim ki girdik bu operasyona karşı çıkacak olanlar bu tipler olur. orada ne işimiz var diye başlayıp arap ihanetinden çıkıp algı oluştururlar.
  2 ... orgazm kazim
 6. 6.
  GaZzeye turist olarak bile gidememek.
  Bu arada filistinin afrin konusundaki açıklamasını da unutmayalım.

  Biri kudüs kırmızı çizgimizdir mi dedi, duyamadım da...
  1 ... eratosthenes
 7. 7.
  hayatımda duyduğum en saçma ve salakça muhalif eleştirisi. tamam ben de akp'ye en şiddetli şekilde muhalefet edenlerden birisiyim ama muhalefetin de bir usulü, ilkeleri, belirli çizgileri olur. Memleketin başında bunca dert varken bir de kalkıp elin arap'ının derdini mi düşüneceğiz? Bize ne gazze'den, bize ne kudüs'ten? Bizi niye ilgilendirsin bu şehirler? Yahudiler ve araplar arasındaki bir husumet bizi niye ilgilendirsin?

  kemalist olan kişi sadece türk ulusunun çıkarını düşünür. öyle gericilere, yobazlara, dincilere şirin görünmek için ideolojisinden taviz vermez. Evet şu anda suriye'nin kuzeyinde bulunan terör unsurları bizi yakından ilgilendiriyor, bizi de tehdit ediyor. Bu yüzden oraya sınırdışı operasyon yapmamız gerekiyor. Bunu anlayabilmek için öyle zeki filan olmaya gerek yok. Bu bir zorunluluk, akp ile alakası olan bir şey değil. Akp yaptığı için desteklemiyoruz ya da akp yaptığı için karşı çıkacak değiliz. Zaten bu sınırdışı operasyonlar 1983'ten beri vardı, akp ile başlamadı.
  -1 ... otoriter faso kemalist
 8. 8.
  gazze popülist söylemlerde kullanılan bir araç.

  gazze'nin türkiye'yi bağlayıcı bir tarafı yok, türkiye'ye risk oluşturma ihtimali yok.
  ama afrin'in var. menbiç'in var. çünkü sınırının ötesi.

  ki afrin için 50 kadar şehit verdin.
  iran ise suriye'de 2000 bin civarı askerini feda etti.

  popülist söylem için 3000 şehit vermeye razı olacak mısınız da gelip girmesi gerekiyor da girmiyormuş gibi mantık dışı söylemlerde bulunuyorsunuz?

  bugün israil gazze'ye girse bu yine sert bir şekilde eleştirilir.
  ancak afrin'e, kamışlı'ya girerse müdahale edilir. bu kadar basit.
  1 ... eylulsabahi
 9. 9.
  Afrine sınır güvenliği tehditi sebebiyle girildi. Ve terörle mücadele kapsamında bir operasyon yapıldı. Gazzeye hangi sebeple gireceğiz acaba? Ayrıca gazzeye girdik diyelim bunun terörle mücadele olmayacağı kesin. Açıkça savaş ilan etmiş oluruz. Bunun sonuçlarını düşünebiliyor musun?

  Bence bir şeyleri söylerken ideolojik fikirlerinizi bir kenara bırakıp eğriye eğri doğruya doğru demeyi öğrenin. (Not:akpli değilim)

  T: düşünmeden ve sırf hükümeti yermek maksadıyla ortaya atılmış fikir.
  ... kapi kolu piyadesi