1. 1.
    cumhurbaşkanı başdanışmanının açıklaması.

afrin de 56 şehit verdik ihaleleri türkler alacak
    http://haber.sol.org.tr/t...uteahhitler-alacak-233576
    3 -1 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    meğer sehitler vatan için verilmiyormuş..!
    8 -3 ... 0fu0
  3. 3.
    Bunu diyen akpli olduğu için sorun yok. mesela cehapeli biri dese vatan hainidir.

Askerlerimiz orada kodaman müteahhitler daha çok kazansın diye şehit olmadılar. Orada bina dikecek adamın sadece kendisi kazanır. ne devlet ne de türk vatandaşı.
    4 ... soyle sebastiyan
  4. 4.
    Askerlik yapmaya maçası yemeyenler; Biz o borcu 15 Temmuz'da ödedik diyor. Türk kelimesinden rahatsız olanlar ise 'Osmanlı Torunuyum' diyor.
    1 ... civilking
  5. 5.
    ihaleleri alanlar şehit ailelerine hisse verecek mi?
    2 ... rumeli71
  6. 6.
    Peki o ihalelerden elde edilecek karın ne kadarını o şehit(akp li tanımıyla:kelle) aileleri alacak?
    1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 7.
    56 şehit verdik 4000 e yakın piç geberttik .

yani muhalefete burdan da oy çıkmaz .
    -2 ... tiamat
  8. 8.
    (bkz: şehitleri rant aracı olarak görmek)
    3 ... alkolik oldum
  9. 8.
    yalan bir haber.

adam ama bağlacı ile bu iki olayı birbirine bağlamamış.

verilen şehitleri bağladığı yer, pkk yapılanmasının ileride bela olmamasını sağlamaları olmuş.

hadi haberin başlığını atanlar yalancı orospu çocukları da, bir açın okuyun en azından.

ilk paragraf:
    --spoiler--
    "Türkiye'nin inşaat kalitesi hiçbir yerde yok ve bu ülkelerin yanı başındayız. Benim aile şirketim orada inşaat yaptı. Süleymaniye havaalanını biz yaptık. Onların istediği kalitede çimento, demir, inşaat malzemesi sadece Türkiye'de var. Irak, Musul yeniden inşa edilecek. Musul'un imarını Gaziantep mi yapar Washington mu? Tabii ki Gaziantep yapar" dedi.
    --spoiler--

ikinci paragraf:
    --spoiler--
    "Tabii. Biz zamanında Irak'ta olsaydık, çok daha fazla söz sahibi olacaktık. Suriye'de biz daha güçlüyüz. Her şeyimizle oradayız. Orada iki büyük kazancımız var. Mehmetçiğimizin büyük kahramanlığı ve özverisi iki tane önemli olay yaptı. Bir bizi Suriye'ye güçlü bir şekilde sokarak, geleceğimizi kurtardılar. Allah razı olsun şehitlerimiz ve gazilerimizden. Ama bakın 56 tane şehidimiz var, şimdi arttı iki tane daha girdi. Bu şehitlerimiz, 50 küsur şehit var, eğer biz o şehitleri vermeseydik, Afrin'e girmeseydik, PKK'nin oradaki varlığı belki ileride bize Türkiye içinde 1000 şehide mal olacaktı. Onların kendilerini feda etmeleri, belki 1000 kişiyi, belki daha fazlasını kurtardı. Ben çok gururluyum."
    --spoiler--
    -1 ... raduyev
  10. 9.
    çarpıtmayın lan haberi. ihaleler ve şehitler ayrı ayrı konuşuldu.
    -1 ... mumbarsever01