1. 1.
  avrupa'nın bir yıllık dondurma tüketim masrafının, olduğu gibi afrika'ya aktarıldığında afrika'nın açlıktan kurtulacağını bilen her insanın yaptığıdır.

  'hepinizin amına koyayım' *
  39 -4 ... coolgoose
 2. 2.
  dünyadan evvel, annesini babasını dövmesi gerekir. bu kadar sefaletin içerisinde, beni neden dünyaya getirdiniz diyerekten. ata'sının ne suçu var acep ? kafa basmıyor mu..
  2 -4 ... alan shearer
 3. 3.
  haklıdır çocuk kendisi açlıkla cebelleşirken, bazı denyolar kerhanelere para bayılıyor. karıyla yatarken akıllarına bile gelmiyor, lakin iş muhabbete gelince ben yardım ederim o olsa yaparım bu olsa yaparım. laf yapmayın lan. siktirin gidin yardım edicekseniz edin etmicekseniz muhabbetini etmeyin.* *
  1 -2 ... cgdmtn
 4. 4.
  somali'deki çocukların tekrar yaptığı aktivite. tekrar ve tekrar bu dünyanın amına koymak istediklerini dile getiriyorlar bu günlerde.

  "afrikalı bir çocuğun dünyası kadar boş bu dünya" -okan bayülgen
  3 ... coolgoose
 5. 5.
  yalandır. afrikalı aç çocuk enerjisini saklamak için konuşmaz bile.
  2 ... fenasi rinlerim
 6. 6.
  hakkıdır. hele ki o açlıkla cebelleşirken ramazan diye oruç tutup akşamına hayvan gibi yiyen bizler oldukça sövmekte haklıdır.
  3 ... somnambulism
 7. 7.
  (bkz: çocuk haklı beyler)
  2 ... cinsiz tonik
 8. 8.
  hakkı falan değildir. başındaki dümbelek yöneticinin beceriksizlikleri neden bizim suçumuz olsun ki? rte yüzünden ben ona sövüyor muyum?
  1 -1 ... t bag
 9. 9.
  hakkıdır.
  -1 ... titi34
 10. 10.
  hakkıdır. bana sövse bile ben kalkıp lan ne diyorsun diyemem çünkü onları sömürenlere bende bayrakçılık yaptım bizde yaptık ve bugün onlar açsa bu hepimiz yüzündendir o zaman beyler devir afrika için yardım devridir. o yüzden

  afrika yaz 5601 - (diyanet)
  afrika yaz 2868 - (kızılay)
  açlik yaz 5777 - (kimse yok mu derneği)
  afrika yaz 3005 - (unicefturk)

  düzeltme yazılan kısmı büyük harflerle yazılacak.
  3 ... met mez