bugün

afrika gibi yan gelip yatan insanımsıların olduğu bir kıtaya yardım eden enayilerdir.

son 10-11 yılda yaptığım araştırmalara göre, afrika'da yıllardır bu açlık ve sefalet ve kıtlık devam ediyor. ama yazık günah, bazı iyi niyetli olduğunu sanan ajitasyon meraklısı tipler, kapitallerini oraya aktarıyor.

ben hiç gönderemem para filan! çalışıp üretmeyi öğretsinler. kıç yeri kadar toprağı olan israil'i örnek alsalar bari, ehe.
millet açlıktan ölürken tok yatan bizden değildir.
http://www.youtube.com/watch?v=RBtgkjNAAbY

(bkz: tespit pislemek)
saf insanlardır. kandırılmaya müsaittirler. afrikalılar da çakal tabi, ramazan'da açız diye feryat figan ediyor, yardımlar yağıyor ve olay kapanıyor...
--spoiler--
düğmeye basılmış gibi bir anda afrika'daki kıtlığı keşfettik! oysa etiyopy,somali,kenya,eritr​e,cibuti'de yıllardır süren kuraklık neredeyse meşum sona doğru geliyor. ama yardım edilemiyor. açlıktan en çok etkilenen ülke "somali". çünkü aşiri di̇nci̇ örgüt eşşebab'ın buradaki hakimiyeti,yardım örgütlerinin elini kolunu bağlıyor. batılı ülkelerden yardım almayı günah saydıkları için uluslararası örgütlere kapıları kapatan,çalışanlarını kaçırıp katleden örgütün,kendi insanlarının ölümü umrunda değil!! bölgeden gelen en son ve iç parçalayan haber ise 3 ayda 30bin çocuğun açlıktan öldüğü!! hepinizin aksine benim aklıma analarına babalarına soracağım bir tek soru geliyor: neden doğurdunuz? kadınlarının karnında,kucağında,eteğind​e arkadasında birer çocuk. bir değil üç değil beş değil. gıda üretimi durmuş,çocuk üretimi durmamış. karnı aç,çocuğu açken nasıl hamile kalıyor,niye bu rezilliğin içine o çocukları doğuruyor? bu da mı örgüt baskısı..
posta gazetesinden yazar yazgülü aldoğan
--spoiler--