1. 1.
  kalbimde acı bir zehir olarak taşıdığım hadise..sömürgeleştirilme kıtada tüm hızıyla sürerken açlıkla boğuşan halkta gösterecek bir tepki için takat yoktur..ABD de köpek mamasına harcanan paranın yarısıyla ortadan kalkacak olan açlık için biz insanlara büyük sorumluluklar düşmektedir..
  3 -1 ... ebuzer
 2. 2.
  kurkleri icin olume gidecek 325000 foktan çok çok daha önemli ve sürekli gündemde bulunması geren haber. tabi hayvanların da maddi kazanç uğruna öldürülmesine karşıyız. ama önce insan.

  (bkz: biz insan taşıyoruz)
  ... arjen robben
 3. 3.
  yurek burkan baslik. bilmiyorum anlamli olacakmi ama soyle bir istatistik eklemek istiyorum, amerikan toplumu et tuketimini %10 kisar ve et uretmek icin kullanilan arazi, tarim urunleri uretmek kullanilirsa, afrikada'ki aclik sorunun %60i cozulebilir.
  1 ... vaylo
 4. 4.
  Dünya üzerinde egemenliğini kuran çok uluslu şirketlerin(bu şirketlerin sahibi 100 kişiyi geçmeyecektir) oluşturduğu kaynak sömürüsü,bu az gelişmiş Afrika ülkelerinin canına okuyor.Bu sömürgeci insanlar için Afrika insanı pis bir tüketiciden başka bişi değildir.Bu yüzden özellikle tröstleşen şirketler sahiplerinin doğrultsunda zenginliklerine zenginlik katarken,fakirler giderek fakirleşiyor.Lorenz Eğrisi'nin mutlak eşitlik doğrusu bu elit kesimin lehine doğru kaydıkça,dünyada gelir dağılımı adaleti gittikçe ortadan kalkmaktadır.bu da sermaye bakımından fakir olan Afrika ülkelerine yaşama hakkı tanımamaktadır.
  3 ... italiano
 5. 5.
  (bkz: filer ve çimen)
  ... korncu21
 6. 6.
  lıve8 konserlerinin temel yapılma nedeni
  ... pandora
 7. 7.
  adaletli bir yaşam için tek yol (bkz: sosyalizm)
  2 -1 ... like a rolling stone
 8. 8.
  (bkz: afrika da on saniyede bir cocugun defalarca olmesi)
  (bkz: afrikada her 10 saniyede bir cocugun olmesi)
  1 ... ümit
 9. 9.
  biz bir futbol maçı izleyip eğlenirken bu süre içinde gerçek dünyada 5400 çocuğun gözlerini dünyaya yumması. Kesinlikle boşverilmemesi gereken bir konu.
  ... honour
 10. 10.
  istanbulda bir günde cöpe giden ekmek sayısı nijerya büyüklüğünde bir ülkeyi doyuracak denilirken içimi sızlatan olay.
  1 ... karpuzkabugu