1. 1.
  bir solcu refleksi.

  Türkiye’nin uzun yıllardır terörizmin acılarını çektiğini anımsatan Ecevit, bazı dost ve müttefik ülkeler Türkiye’ye “Köstek” olurken, en büyük desteğin ABD’den geldiğini ifade etti.
  “Sürekli Özgürlük Harekatı”na etkin katkıda bulunmanın dostluk ve insanlık borucu olduğunu bildiren Ecevit, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “Bu mücadelenin başarıya ulaşması yalnız ABD’nin değil, aynı zamanda tüm bölgenin, o arada Türkiye’nin yararınadır. ABD’nin çağrısına uyarak terörizme karşı mücadelede büyük deneyim kazanmış olan subay ve astsubaylarımızı Afganistan’a gönderiyoruz. Bu birliğin başarısı bütün dünyada ulusumuzun saygınlığını arttıracaktır.
  http://arsiv.ntv.com.tr/news/117769.asp

  abd 2001 de afganistan ı işgal ederken solcu başbakan ve solcu iktidar, solcu seçmen alkışlarla bu işgali destekledi. asker bile yolladılar. "orada ilkel bir taliban rejimi vardı haketmişti" diye de meşrulaştırdılar. şimdi taliban gibi ilkel bir başka rejime, aynı abd saldırıyı yapınca "katil amerika, esadımızı vuriiiy" diye eleştiriyorlar. ha taliban ha esad ne farkı var. tecavüzcünün biri sarık biri takım elbise giyiyor diye takım elbise giyeni tecavüzcü yapmıyor mu.
  -2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2