1. 1.
  Şaka değil gerçek. Hemde 200 ila 2500 dolar arasında değişen fiyatlarla. Motor tekerlek ve camları çinden almışlar ama olsun o kadar olur. Neticede hesaplı..

  --spoiler--
  Afganistan yerli otomobil üretti fiyatına inanamayacaksınız: Keşke bizde de olsa

  Sürekli çatışma ve şiddet olaylarıyla gündem olan Afganistan, şimdi de yerli araçla gündem oldu. Afganistan’da bir firma, yüzde 80’i yerli parçalardan oluşan elektrikli otomobil üretti. Fiyatı 200 ila 2500 dolar arasında değişen aracın ülke için umut olması bekleniyor.

  Afganistan'da bir firma elektirikli otomobil üretti. Yüzde 80'i ülkede geliştirilen araçların çevre dostu olduğu belirtiliyor. Çatışmaların bir türlü bitmek bilmediği ülkede otomobillerin çoğu ithal ediliyor. Ancak bu üretimin ülke için umut verici olduğu söyleniyor.

  Afganistan'da dışa bağımlı olan ülkede bir firma elektrikle çalışan mini kamyonetler üretti.

  Ülkede geliştirilen 11 farklı modelin fiyatları bin 200 ila 2 bin 500 dolar arasında değişiyor. Firma araçların parçalarının yüzde 80'inini kendi üretiyor.

  Motor, tekerlek ve camlarsa Çin'den alındı. Firma önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde bu parçaları da kendi üretmeyi hedefliyor.

  Şimdiye kadar 200 araç üretildi. Alınan siparişlerle bu sayı artırılacak. Şarj edilebilir bataryası bulunan araçların çevre dostu olduğu söyleniyor.

  https://www.yenicaggazete...bizde-de-olsa-298971h.htm
  --spoiler--

  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  afganistanın yerli otomobil üretmesi
  2 ... gazeloglu
 2. 2.
  Yerli otomobile bak sen,çingenlerin kullandığı hurdacı arabası bu ya.
  Hoş afganlara göre başarı bu o ayrı ehehe
  1 -3 ... problem solver
 3. 3.
  Afganların işini görecek bir araba. Gerektiğinde hindistan ve afrikaya da ihraç edebilirler. Beni tatmin etti. Evet.
  3 ... gothmog15
 4. 4.
  Valla ülkenin durumuna göre normal ileride geliştirir ler mi bilemem ama daha gelişmiş modelleri kime satacaklar oda malum şimdilik ortayı bulmuşlar.
  2 ... birimza
 5. 5.
  iyi güzel hoş da bunu anca kendileri gibi bu tarz araçları kullanan yerlere satarlar hiçbir modern ülke almaz. Gerçi bu bile yeterli bir başarı bizde de en son yerli ve milli uçak vardı şimdi de togg var amk.
  1 ... dmskwkwkek3krmfmcmdkwkekr