1. 1.
    hayat bilgisi dizisine dair bir gerçek.

    görüntüde idealist takılıp millete artistlik taslayan afet hoca'nın hayatına kısaca bir bakalım. 50 küsür yaşına gelmiş doğru dürüst bir arabası yok külüstür anadol'a biniyor, o yaşa kadar ne bir ev sahibi olabilmiş ne doğru dürüst bir okulda çalışmış anca kuru hava. öğretmenliği desen ola ola tarih öğretmeni olmuş hor gördüğü salak muamelesi yaptığı sevda hoca matematik öğretmeni mesela. hadi diyelim tarihçi oldun ona lafım yok ama herkesin ezberden bildiği tarihi olaylar dışında bir bilgisini görebildik mi o kadar sezonda hayır. tabi suratına baksan ilber ortaylı gibi takılır. ne kadar başarılı olduğu öğrencilerinden belli kimse doğru dürüst bir yeri kazanamadı kopil kafe açıyordu en son.

    bir diğer husus amil bey'e yaptığı terbiyesizlikler. adam ne yaparsa yapsın senin amirin sürekli olarak adamın hatasını aramaya çalışmak, yerli yersiz isteklerde bulunmak bir eğitimciye yakışır mı? istediği şeyler de hep boş beleş şeyler öğrencilerin umrunda değil kütüphane açalım falan diyor amil beY'e. şimdi sırasıyla metin bey, emin bey ve eski aşkı rutkay aziz'e karşı olan evlilik dışı ilişki denemelerinden de bahsederdim de neyse o kendisini ilgilendirir.

    sonuç olarak idealist ve başarılı olarak gösterilen afet hoca aslında tam bir kaybeden ve abartılmış bir balondur. dizide bana göre yek başarılı kişi gözü dışarda metin bey ve kızı rüya'ya rağmen ailesini ayakta tutan, bunun yanında kardeşi ruhi'ye sahip çıkan kadın gibi kadın ürperidir açık ve net.
    1 ... public agent efsanesi